تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

اندازه فرش در دکوراسیون خانه را جدی بگیرید

اندازه فرش در دکوراسیون خانه

اندازه فرش در دکوراسیون خانه به ویژه خانه ایرانی و سبک سنتی بسیار مهم است و در انتخاب فرش اتاق پذیرایی فرش راهرو فرش آشپزخانه رعایت نکردن هماهنگی اندازه، رنگ، طرح و مدل با عناصر دکوراسیونی خانه فضای شما را ناخوشایند می کند.

فضایی که قرار است برای پوشش کف خانه اشغال شود، رابطه مستقیم با اندازه فرش در دکوراسیون خانه دارد و برای هر بخش از خانه، اتاق نشیمن، پذیرایی، آشپزخانه، راهرو، راه پله و سایر قسمت های خانه باید اندازه مناسب را در نظر بگیرید.

اندازه فرش در دکوراسیون خانه با سبک مدرن تغییرات فراوانی داشته و افراد مانند گذشته کف اتاق ها را به طور کامل نمی پوشانند. اکنون که تغییرات و تحول عظیمی در نوع چیدمان خانه های ایرانی به وجود آمده، باید اصول ساده ای را برای اندازه مناسب فرش و تناسب آن با وسایل خانه رعایت کرد.

همان طور که باید به جنس و طرح فرش توجه داشت و براساس کاربری آن و اینکه در کدام قسمت خانه پهن می شود، مثلا رنگ، نوع بافت و طرح فرش اتاق پذیرایی با اتاق خواب کاملا متفاوت است. قالیچه کوچک بین مبل و کاناپه، دکوراسیون نامرتبی ایجاد می کند.

اندازه-فرش-در-دکوراسیون-خانه

اندازه فرش در دکوراسیون – اندازه فرش اتاق پذیرایی

اندازه فرش اتاق پذیرایی به فضای مورد نظر شما بستگی دارد، در اتاق بزرگ، استفاده از فرش بزرگ، انتخاب مناسبی است، البته اگر طوری انتخاب شود که پایه جلویی مبل روی لبه فرش قرار بگیرد. با این کار بین فرش و مبل یکپارچگی ایجاد شده و فرش سر نمی خورد و دکوراسیون خانه جلوه زیباتری خواهد داشت.

اندازه فرش اتاق پذیرایی کوچک یا متوسط علاوه بر تناسب رنگ آن با مبل باید طوری باشد که بیش از حد نبوده، کمی از پایه صندلی و کاناپه در قسمت بیرونی از لبه  فرش قرار داده شود . اگر می خواهید اندازه فرش اتاق پذیرایی را بزرگ انتخاب کنید، بهتر است برخی لوازم دکوری مانند مجسمه، شلف ایستاده یا گلدان را روی آن قرار دهید.

شما زمانی می توانید اندازه فرش اتاق پذیرایی را بزرگ انتخاب کنید که همه تکه های مبل را به صورت کامل روی فرش قرار بدهید یادتان باشد طوری فرش را چیدمان کنید که فضایی برای راه رفتن در قسمت های بیرونی باشد. سعی کنید در خانه بزرگ اندازه فرش اتاق پذیرایی طوری نباشد که تمام کف اتاق را بپوشاند.

فرش-اتاق-پذیرایی

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۰

اندازه فرش در دکوراسیون- اندازه فرش راهرو

اندازه فرش راهرو و طرح و مدل آن را می توانید از بین فرش های مختلف انتخاب کنید، کناره‌ها بهترین انتخاب هستند، چون عرض کم و طول زیادی دارند و زیبایی و جذابیت خاصی به راهروی خانه شما خواهند داد.

یکی از روش‌های مدرن چیدمان فرش، استفاده از چند قالیچه در فضا به جای یک فرش بزرگ است، شما می توانید بر اساس این روش اندازه فرش راهرو را انتخاب کنید و با چند تکه فرش دکوراسیون منحصر به فردی ایجاد کنید.

استفاده از دو یا چند فرش کوچک می تواند برای فضاسازی و تفکیک بخش های خانه، کاربردی باشد، برای این کار اندازه فرش راهرو را متناسب با فضای مورد نظرانتخاب کنید و برای مثال ورودی خانه را که به شکل راهرو است از قسمت های دیگر مانند اتاق نشیمن به راحتی جدا کنید.

اندازه فرش راهرو

فرش آشپزخانه یا اتاق غذاخوری

در انتخاب اندازه فرش در دکوراسیون آشپزخانه یا اتاق غذاخوری این نکته مهم را در نظر داشته باشید که باید میز و صندلی را روی فرش قرار دهید.  طوری چیدمان فرش را انجام دهید که فضای مناسب و کافی برای بیرون آورن صندلی از داخل میز وجود داشته باشد.

برای احساس راحتی بیشتر و انتخاب اندازه فرش آشپزخانه شما صندلی ها را داخل میز قرار داده و فرش مورد نظر را طوری چیدمان کنید که دست کم نیم متر از اطراف پایه های عقبی صندلی بزرگتر باشد.

اندازه فرش آشپزخانه یا اتاق غذاخوری باید طوری باشد که وقتی زیر میز غذاخوری قرار می‌ گیرد، همه پایه‌های میز و صندلی ‌ها روی آن باشد. وقتی صندلی‌ها عقب کشیده می‌ شوند هم پایه‌ صندلی ها روی فرش قرار داشته باشند.

اگر طرفدار فرش‌های گرد هستید، این نکته را فراموش نکنید که با هر فضایی هماهنگی ندارند. کاربرد فرش گرد برای ورودی خانه که فضایی کوچک دارد.

برای اتاق خواب های کوچک و همچنین زیر میزغذاخوری، اندازه فرش در دکوراسیون آشپزخانه را مناسب در نظر بگیرید.

فرش-آشپزخانه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.