تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

انواع اسپلیت قیمت و معایب و مزایای آن

انواع اسپلیت

انواع اسپلیت با مدل، کارآیی، تجهیزات و امکانات متفاوت دارای قیمت های مختلفی است، شما باید با معایب و مزایای اسپلیت آشنا شوید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

انواع اسپلیت با مدل های متنوع در بازار موجودند و شامل اسپلیت دیواری، ایستاده، سقفی کاستی، سقفی کانالی و نیز زیرسقفی زمینی هستند.

انواع مدل های اسپلیت حالت فقط سرمایش یا سرمایش و گرمایش تولید شده، به ریموت کنترل مجهز هستند، برخی مدل ها نیز دارای سیستم اینورتر موجودند.

انواع اسپلیت دیواری معمولا از دو قسمت اصلی پانل داخلی یا اوپراتور و یونیت خارجی  یا کندانسور تشکیل شده اند و توسط لوله های مسی عایق شده و کابل این دو قسمت به هم وصل می شوند.

اسپلیت سقفی کاستی می تواند سرما و گرمای تولید شده را از سقف به چهار جهت پخش کند و مجهز به ریموت کنترل دستی یا دیواری است.

اسپلیت سقفی کانالی یا داکتی با ظرفیت بالاتر کارایی و کاربرد داشته و طول لوله کشی بین یونیت داخلی وخارجی بیشتری دارد. در انواع اسپلیت زیر سقفی زمینی یونیت داخلی را روی دیوار یا زیر سقف یا کمی بالاتر از زمین نصب کنید.

انواع-اسپلیت

قیمت اسپلیت

قیمت اسپلیت ایستاده با ظرفیت سرمایشی و توان پرتاب باد بالا و سه فاز تولید شده و برای فضاهای بزرگ کاربرد دارند. این نوع اسپلیت فضای زیادی اشغال نمی کند و نقش موثری در صرفه جویی انرژی دارد.

هرچه کارآیی و توان سرمایشی اسپلیت بالاتر باشد، قیمت اسپلیت نیز بالاتر می رود و امکاناتی مانند ریموت کنترل، هوشمند بودن و صرفه جویی در مصرف انرژی پارامترهای قابل توجهی هستند.

انواع اسپلیت مدرن که دارای رنگ های متنوع هستند می تواند با هرنوع سبک دکوراسیونی هماهنگ شود و قیمت اسپلیت که دارای سیستم نورپردازی و موزیکال باشد گران تر از بقیه مدل هاست.

قیمت اسپلیت با توجه به برندهای مختلف و کشورهای سازنده پرطرفدار و متداول‌ است و علاوه بر تامین سرمایش خانه، تهویه مطبوع را نیز محسوب می شود.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

اسپلیت نسبت به کولرهای دیگر از قیمت بالاتری برخوردار است، هرچند مصرف انرژی کمتری دارد و برای فضا‌های مختلف مسکونی، اداری و … مورد استفاده است.

قیمت اسپلیت

مزایای انواع اسپلیت

برای خرید و نصب سیستم سرمایشی بد نیست از مزایای اسپلیت کاملا با اطلاع باشید و به مساحت فضای مورد نظر نیز توجه داشته باشید تا دمای دلخواه را در خانه ایجاد کنید.

اینکه فضای مورد نظر آفتابگیر باشد یا خیر و انواع کمپرسور و سیستم ها و همچنین رده انرژی و برچسب انرژی را در نظر بگیرید تا از مزایای اسپلیت برخوردار شوید.

مواردی مانند سرمایش عالی، رطوبت گیری خوب، زیبایی ظاهری، دارا بودن فیلترتصفیه هوا و ریموت کنترل دستی یا دیواری و همچنین کارایی بالا از مزایای اسپلیت است.

از دیگر مزایای اسپلیت کم حجم بودن، داشتن کمک گرمایش، تنظیمات ساعت و تایمر، گردش خودکار هوا، امکان انتشار یکسان سرمایش در فضا، مصرف مناسب انرژی و همچنین آلودگی از بیرون به داخل وارد نمی شود.

مزایای اسپلیت

معایب انواع اسپلیت

یکی از مهم ترین معایب اسپلیت هزینه بالا و گران بودن آن است، این سیستم انرژی بیشتری نسبت به کولرهای گازی مصرف می کند.

با توجه به معایب انواع اسپلیت مدل اینورتر یا همان کم مصرف مشکل را تا حدودی برطرف کرده و هزینه ها و مصرف بالای برق را به طور چشمگیری کاهش داده اند.

یکی دیگر از معایب اسپلیت این است که در محیطی که آن را نصب می‌ کنید، فغضا باید ایزوله باشد با محیط بیرون در حالی که کولر گازی نیازی به محیط ایزوله ندارد.

برنامه های سیستم اسپلیت اینورتر کاملا دیجیتال است و توسط مادربرد مرکزی صادر می شود، بنابراین با بروز هرگونه مشکل، امکان راه اندازی این سیستم نیست و این از معایب اسپلیت است.

معایب اسپلیت

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.