تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

انواع جکوزی خانگی سرامیکی پیش ساخته در دکوراسیون حمام  

انواع جکوزی خانگی پیش ساخته

انواع جکوزی خانگی پیش ساخته دو نوع جکوزی بادی از خانواده محصولات بادی و جکوزی سرامیکی و جکوزی خانگی پرتابل را شامل می شود که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند.

از مزایای جکوزی خانگی پیش ساخته صرفه جویی در مصرف آب است. این نوع جکوزی با توجه به حجم و ابعادش از آب پر می شود و معمولا مصرف آب در آن یک سوم زمانی است که یک شخص از حمام معمولی استفاده می کند.

با استفاده از انواع جکوزی خانگی پیش ساخته افراد می توانند مدتی را در جکوزی بمانند و با فشار آب از ماساژ و آب درمانی استفاده کرده و سپس استحمام کنند.

آب گرم توسط پمپ های درون جکوزی خانگی پیش ساخته با فشار به شکل تناوبی به بدن افراد برخورد می کند که برای این کار، جکوزی ها المنت هایی برای گرم کردن آب دارند.

دستگاه هیتر همراه جکوزی خانگی پیش ساخته می تواند سه کار را به صورت همزمان انجام دهد و این ویژگی موجب می شود تفاوت خاصی از نظر کارکرد با جکوزی های سنتی و بتنی نداشته باشد.

حرارت آب در جکوزی خانگی پیش ساخته قابل تنظیم است و دمای آن در طول استفاده تغییر نمی کند. هرچند ساخت جکوزی از ساخت استخر آسان تر و ارزان تر است اما نمی توان آن را در هر مکانی ایجاد کرد.

انواع جکوزی خانگی پیش ساخته

جکوزی خانگی پرتابل

جنس بدنه جکوزی خانگی پرتابل دارای اهمیت بوده، دارای طراحی و ساختاری متفاوت است. این نوع جکوزی در مدل های گرد، مربع و بیضی شکل وجود دارد که هر کدام از آنها براساس ابعاد و ظرفیت آن برخوردار است.

طراحی قسمت داخلی بدنه جکوزی خانگی پرتابل به صورت مواج است و برخی از آنها از لامپ های LED در داخل بدنه وجود دارد که همراه با آب و استفاده در شب جلوه زیبایی به جکوزی شما خواهد داد.

طراحی بدنه انواع جکوزی خانگی پرتابل طوری است که دریچه های مخصوص آب در آن وجود دارد که برخی از آنها برای تخلیه آب و برخی نیز برای عبور دادن آب از دستگاه هیتر است.

با دستگاه هیتر، جکوزی خانگی پرتابل علاوه بر تنظیم دمای آب، امکان تنظیم فشار آب نیز توسط آن وجود دارد و همچنین با داشتن فیلتر کاغذی به راحتی آب درون جکوزی را تصفیه می کند.

روی قسمت بیرونی بدنه بسیاری از جکوزی های بادی نیز دو دستگیره مخصوص حمل تعبیه شده تا به راحتی این محصول را در حالت خالی از آب جا به جا کنید.

زیرانداز و درپوش از امکانات مهمی است که در کنار جکوزی خانگی پرتابل قرار داده می شود. درپوش این نوع جکوزی قابلیت وصل شدن به بدنه توسط قفل های پلاستیکی دارد تا حرکتی روی بدنه نداشته باشد.

برای تصفیه بهتر آب درون انواع جکوزی خانگی پرتابل قرص کلر به همراه مخزن مخصوص شناور قرار داده شده است.

بیشتر بخوانید
۱ از ۸۷

انواع جکوزی-خانگی-پرتابل

جکوزی خانگی سرامیکی

جکوزی خانگی سرامیکی از نظر گنجایش به دو دسته یک یا دو نفره و چند نفره، تقسیم می شود. جکوزی یک یا دو نفره مانند وان حمام بوده و برای تامین فشار آب مورد نیاز جت ها از یک پمپ استفاده می شود.

بدنه جکوزی خانگی سرامیکی که در حمام یا اتاق خواب نصب می شود معمولا از جنس فایبرگلاس است و باید پس از هر بار مصرف ، آب آن تخلیه شده و بعضی از آنها برای گرم کردن آب، به المنت حرارتی نیز مجهز هستند.

جکوزی خانگی سرامیکی چند نفره با توجه به ظرفیت آن، دارای ابعاد مختلفی بوده، توسط جت‌هایی به داخل آن از اطراف با فشار معین آب گرم دمیده می شود و اجزای سیستم تصفیه آن تجهیزات استخرهای کوچک است.

از نظر کیفیت، جکوزی سرامیکی و جکوزی آماده و ساخته شده نسبت به جکوزی خانگی بادی ازماندگاری و استحکام بیشتری برخوردارند.

جکوزی خانگی سرامیکی از نوعی مصالح ساخته شده است که بدنه آن شکننده و سخت است و برای نصب و راه اندازی به دستگاه ها و پمپ های  گرمکن نیاز است.

 برای ساخت و اجرای انواع جکوزی خانگی سرامیکی باید لوله کشی توکار انجام شود که هزینه‌ های بیشتری نسبت به جکوزی خانگی بادی دارد و نصب و راه اندازی زمان بری دارد.

انواع جکوزی-خانگی-سرامیکی

انواع جکوزی خانگی بادی

جکوزی خانگی بادی جکوزی پیش ساخته و یکی از راهکارهای مناسب برای جایگزینی جکوزی ثابت و پرهزینه به ویژه مناسب برای خانه های کوچک است.

یکی از مزایای جکوزی خانگی بادی نسبت به جکوزی سرامیکی این است که قیمت پایین تری دارد. بسیار سبک و قابل حمل و استفاده در هر فضاهای دلخواه نیز هست.

جکوزی خانگی بادی نیازی به نصب شلنگ ورودی آب ندارد و فضایی که آن را قرار دادید، پس از استفاده از جکوزی به راحتی قابل استفاده خواهد بود.

جکوزی خانگی بادی در واقع محیط بسته حوضچه مانندی است که آب موجود در آن برای ماساژ دادن عضله‌های مختلف بدن توسط پمپ‌های قوی فشار زیادی از طریق لوله‌‌های تعبیه شده در قسمت های مختلف دیواره به داخل حوضچه ایجاد می شود.

 جکوزی خانگی بادی از جنس پی وی سی با طرح چرمی الیاف دار بسیار محکم و بادوام است. برای تنظیم دمای آب این نوع جکوزی  و جلوگیری از اتلاف گرما، از کاور مخصوص که دارای محافظ هایی در درون دوشاخه هاست، استفاده می شود.

انواع جکوزی خانگی بادی دارای فشارسنج هوشمند است که فشار داخلش را روی صفحه نمایشگر نشان داده و راهکاری برای جلوگیری از ترکیدن آن است.

انواع جکوزی خانگی بادی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.