تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

انواع دیوارپوش آجری و کاربرد آن

دیوارپوش آجری

انواع دیوارپوش آجری برای پوشش دیوار در بخش های مختلف خانه و به عنوان نمای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران بی شماری دارد. دیوارپوش آجری تزئینی دیوارپوش آجری سفید برای دیوارپوش آجری آشپزخانه و دیوارپوش آجری اتاق خواب کاربرد دارد.

دیوارپوش آجری فضای گرم و صمیمانه ای ایجاد می کند و برای طراحی دیوار با هر سبک دکوراسیونی در خانه های کوچک یا بزرگ، مناسب است.

دیوارپوش آجری با ضخامت کم و تنوع رنگ یا قابلیت رنگ آمیزی این روزها محبوبیت زیادی در بین طراحان پیدا کرده است. انتخاب رنگ دیوارپوش آجری باید براساس سبک و نوع طراحی داخلی خانه باشد.

انواع دیوارپوش آجری برای پوشش دیوار

این نوع دیوارپوش در برابر حرارت و  رطوبت مقاومت بالایی دارد و تحت عنوان دیوارپوش نسوز شناخته شده است. موارد استفاده از این دیوارپوش آجری نسوز طراحی دیوارهای نم داراست، چون  دوام و طول عمر بالایی دارد.

یکی از معایب دیوارپوش آجری مقاوم نبودن آن در برابر رطوبت و ترک خوردگی است، بنابراین باید بین آجرها را درزگیری کرد.

از طرفی گرد و غبار در سطح آجر نفوذ  کرده و تمیز کردن دیوارپوش آجری کمی سخت است، برای حل کردن این مشکل بهتر است روی آن را با رنگ بپوشانید.

انواع-دیوارپوش-در-خانه

انواع دیوارپوش آجری تزئینی

دیوارپوش آجری تزئینی برای اتاق نوجوان و جوان پیشنهاد می شود و می تواند بخشی از دیوار اتاق فرزندتان را با این نوع طراحی هیجان انگیز تر جلوه دهید.

برای تغییر اساسی در دکوراسیون خانه، بخش از فضای ورودی خانه را با دیوارپوش آجری تزئینی بپوشانید و این قسمت از خانه را به طور مجزا طراحی کنید.

فرم کهنگی و قدیمی بودن برای برخی افراد در سبک دکوراسیون بسیار دلنشین و مطلوب است و دیوارپوش آجری تزئینی را برای حیاط خلوت، بالکن یا پاسیو می پسندند.

عایق بودن و ایجاد گرمای بیشتر در محیط می تواند مزیتی باشد برای دیوارپوش آجری تزئینی که نقش موثری در دکوراسیون داخلی و صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشد.

دیوارپوش-آجری-تزئینی

دیوارپوش آجری تزئینی این ویژگی را دارد که شما بتوانید آن را با هر متریالی ترکیب کرده و حتی در تلفیق سبک های مختلف دکوراسیونی کاربرد دارد.

اگر از متریال های مدرن و طراحی های متداول خسته شده اید و ترجیح می دهید سبک و متریال خاص و منحصر به فردی را برای تزئین دیوار خانه به کار ببرید دیوارپوش آجری بهترین گزینه است.

هر نوع مبلمان از هر سبک که انتخاب شما باشد می تواند با دیوارپوش آجری هماهنگ باشد. تنها یک نکته را از یاد نبرید که نمی توانید به راحتی تابلو و تزئینات روی دیوارپوش آجری نصب کنید. بنابراین شاید دلتان بخواهد فقط یک دیوار را با دیوارپوش آجری تزئینی بپوشانید.

انواع دیوارپوش آجری سفید

دیوارپوش آجری سفید را اغلب برای سبک دکوراسیون مدرن یا صنعتی به کار می برند. اگرچه شما می توانید از ترکیب رنگ های تیره با سفید تضاد زیبا و متفاوتی به وجود بیاورید.

دیوارپوش آجری سفید گزینه خوبی است برای دیوارپوش اتاق خواب، اتاق نشیمن یا آشپزخانه، به ویژه برای دکوراسیون مدرن و خانه های کوچک بسیار ایده آل است.

دیوارپوش آجری با رنگ طبیعی طبیعی تر و لطیف تر است، ولی شما با توجه به سبک دکوراسیون و سلیقه خود می توانید  برای اتاق های کوچک که نور کافی ندارند از دیوارپوش آجری سفید استفاده کنید و با نورپردازی مناسب فضای دلنشین و دلبازی ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

اگر طرفدار دکوراسیون کامل سفید دراتاق خواب یا اتاق نشیمن هستید، دیوارپوش آجری سفید را هماهنگ با سقف و کفپوش سفید و همچنین مبلمان سفید به کار ببرید. در این صورت با کنتراست، قاب های روی دیوار، روتختی و لامپ های آویز را تیره انتخاب کنید.

استفاده از کفپوش چوبی یا لمینت برای بخش های مختلف خانه که از دیوارپوش آجری سفید استفاده کرده اید، گزینه خوبی است و فضای پر انرژی و زیایی ایجاد خواهد کرد.

اگر می خواهید برای طراحی و تزئین دیوار اتاق پذیرایی یا نشیمن اقدام کنید، دیوارپوش آجری سفید برای دیوار پشت تلویزیون یا دیوار پشت شومینه ایده فانتزی و جذابی به شمار می رود.

دیوارپوش آجری آشپزخانه

یکی از دلایل مهم استفاده از دیوارپوش آجری آشپزخانه مزایای فراوانی است که این نوع دیوارپوش دارد و افرادی که دکوراسیون سنتی را ترجیح می دهند از انواع طبیعی بیشتر استقبال می کنند.

طول عمر بالا، عایق حرارت، مقاومت بالا در برابر حرارت و نسوز بودن و همچنین ایجاد فضای گرم وصمیمی در خانه مزایای مورد توجه برای دکوراتورها بوده و دیوارپوش آجری آشپزخانه را پیشنهاد می دهند.

برخی دیوارپوش آجری آشپزخانه که این روزها کاربرد دارد و از تنوع بی نظیری برخوردار است، دیوارپوش کامپوزیت است و  دارای طرح و رنگ متنوعی است.

شما با استفاده از این نوع دیوارپوش انتخاب مطلوبی داشته و متناسب با مبلمان و سایر عناصر دکوراسیون، دیوارپوش آجری آشپزخانه را با رنگ مورد نظر خریداری کنید.

دیوارپوش آجری آشپزخانه از جنس کامپوزیت، درواقع طرح آجری است و اغلب برای خانه هایی مناسب است که دارای دکوراسیون سنتی و کلاسیک هستند.

برای زیبایی بیشتر در دکوراسیون داخلی و طراحی متفاوت می توانید دیوارپوش آجری آشپزخانه را با دیوارپوش سنگی تلفیق کرده، فضایی لاکچری و چشم نواز ایجاد کنید.

یکی از مشکلات دیوارپوش آجری آشپزخانه تمیز کردن آن است و برای این که محیطی همواره تمیز داشته باشید، همیشه دستمال نظافت به دست داشته باشید، آجر چربی و خاک را به خود جذب می کند. همچنین مراقب باشید این نوع دیوارپوش خیش نشود.

دیوارپوش-آجری-آشپزخانه

دیوارپوش آجری اتاق خواب

دیوارپوش آجری اتاق خواب یکی از ایده های دوست داشتنی و خاص است، چون افراد برای نوسازی و تغییر دکوراسیون تنها راهکار را نصب کاغذ دیواری ساده یا طرح دار، رنگ ساده می دانند.

استفاده از انواع دیوارپوش بافت دار و طرح دار، مانند دیوارپوش پارچه ای، مخملی یا دیوارپوش آجری یا سنگی  گزینه های ایده آلی هستند تا شما بتوانید دکوراسیون شیک و مدرن داشته باشید.

دیوارپوش آجری اتاق خواب را می توانید از میان طرح های صاف و ساده یا مدل های بیرون زده و ناهموار انتخاب کنید که این نوع دیوارپوش ها طرح آجر داشته و این قابلیت را دارند که آنها را به رنگ دلخواهتان در بیاورید.

دیوارپوش آجری اتاق خواب

برای داشتن دیوارپوش اتاق خواب استفاده از روکش های نازک طرح آجر، روش ارزان و سریعی است که می توانید با استفاده از آن در کمترین زمان و به آسانی ظاهری  زیبا ایجاد کنند.

این روکش ها شباهت فراوانی به آجر طبیعی دارند و به راحتی متوجه مصنوعی بودن آنها نمی شوید. به راحتی به دیوار می چسبند و هر وقت لازم شد، به آسانی از دیوار جدا می شوند.

برای طراحی منحصر به فرد در خانه، می توانید قسمتی از دیوار پشت تختخواب را با دیوارپوش آجری با رنگ دلخواهتان، روشن یا تیره بپوشانید.

دیوارپوش آجری اتاق خواب در خانه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.