تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

انواع طرح های کاشی بافت دار و آجری

طرح های کاشی

طرح های کاشی بافت دار و آجری با رنگ های متنوعی وجود دارد که شما براساس سبک و ابعاد فضای مورد نظر می توانید چیدمان مدل های کاشی با گل و بوته و شلوغ برای حمام و سرویس بهداشتی کوچک، مناسب است.

کاشی های ساده و رنگ های تیره بر اساس سبک مدرن یا کلاسیک و سلیقه دلخواهتان برای فضاهای بزرگ کاربرد دارد و دکوراسیونی لاکچری و زیبا به حمام و سرویس بهداشتی شما می بخشد.

هر مدل حمام یا سرویس بهداشتی با سبک معماری متفاوت نیاز به ظاهری زیبا دارد که با کاشی و جنس های مختلف شیشه ای، لعابدار براق و مات، دکوراسیونی مطلوب خلق می کند.

بد نیست برای دیوار و کف حمام یا سرویس بهداشتی از مدل های کاشی به شکل متفاوت استفاده کنید، برای زیبایی و دلنشین شدن این فضاها به نور کافی و پنجره مناسب نیاز دارید.

طرح-های-کاشی

مدل های کاشی

شاید بتوان گفت عنصر اصلی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی مدل های کاشی است و طرح و رنگ آن می تواند بسیار تاثیرگذار باشد و فضای شما را به بهترین شکل به نمایش بگذارد.

از مدل های کاشی با طرح های گلدار بهتر است هماهنگ با سایر عناصر دکوراسیونی آشپزخانه، برای دیوار پشت سینک ظرفشویی و پشت اجاق گاز  و از طرح ساده برای کفپوش استفاده شود.

مدل های کاشی با طرح های گلدار برای دیواری که دوش یا آینه سرویس بهداشتی روی آن نصب شده و کاشی با طرح های ساده برای کف مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل های کاشی با طرح های مدرن و کلاسیک برای فضای سرویس بهداشتی آشپزخانه و هر بخش از خانه که شما نیاز داشته باشید کاربرد دارد ولی طراحان این روزها این مصالح رنگی را برای راه پله، ورودی خانه و بخش هایی از اتاق نشیمن یا پذیرایی روش تزیینی دیوار پیشنهاد می کنند.

مدل های کاشی

چیدمان طرح های کاشی

برای چیدمان کاشی می توانید از طرح های متفاوتی که رایج است مانند مدل های ساده، مورب، آجری، قطری، شطرنجی، حصیری، مدولار و ناهمگون و بسیاری مدل های دیگر استفاده کنید.

تغییر و بازسازی خانه نیاز به خلاقیت دارد و باید به فکر گزینه هایی خاص و منحصر به فرد در دکوراسیون داخلی خانه باشید، یکی از این گزینه های خوب تعویض کاشی و کفپوش است.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

انتخاب چیدمان کاشی برای نوسازی یا طراحی دکوراسیون نیاز به الگوهایی دارد که در قسمت‌های مختلف خانه ازجمله آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، حیاط، پارکینگ یا نما، پاسیو وبالکن کاربرد دارند.

برای چیدمان کاشی علاوه بر زیبایی و چشم نوازی فضا، به مقاومت فیزیکی و مقاومت دربرابر یخ ‌زدگی آن توجه کنید، ضدحریق بودن و عدم تغییرشکل و تغییر رنگ در برابر آتش  و با گذشت زمان و همچنین مقاومت در برابر اشعه خورشید مزایای قابل توجه کاشی است.

انواع چیدمان کاشی با اشکال زیبا و لعاب مختلف به ابعاد کاشی‌ بستگی دارد که قبل تر از اندازه کوچک ‌تر استفاده می شد، در حال حاضر این کار با ابعاد گوناگون و متنوع کاشی و سرامیک انجام می‌شود.

چیدمان طرح های کاشی

طرح های کاشی بافت دار

طرح های کاشی بافت دار نوعی کفپوش زیبا و دارای بافتی محکم و مقاوم است که با ویژگی های منحصر به فرد کاربری فراوان در ساختار دکوراتیو خانه مفید و پرطرفدار باشد.

کاشی بافت دار در رنگ های متفاوت با طراحی های گوناگون می توان برای فضاهای مختلف خانه کاربرد دارد، علاوه بر این باید محکم بوده، مقاومت سایشی سطح بالا و جذب آب پایینی داشته باشد.

کاشی بافت دار که برای کف استفاده می شود معمولا در درجه حرارت بالاتری نسبت به کاشی های دیوار پخته می شود و ضخامت آن نیز از ضخامت کاشی دیوار بیشتر است.

اندازه، رنگ، طرح، جنس و برند کاشی بافت دار برای قیمت این نوع کاشی تعیین کننده است و در انواع رنگ ها و طرح ها، ساده، گلدار، روشن و تیره برای هر نوع سبک و هر فضا کاربرد دارد.

طرح های کاشی-بافت-دار

طرح های کاشی آجری

کاشی آجری عایق صدا بوده برای فضای اتاق یا هر بخشی که شما بخواهید، شرایط خوبی را فراهم می کند، ضد رطوبت بوده و دکوراسیون بسیار چشمگیر و زیبایی خلق می کند.

ویژگی کاشی آجری بستگی به نوع مواد و نحوه تولید آن دارد و عنصری مقاوم است که با سخت شدن بالا از رس نسوز تولید می شود که قطعا برای نما هم مناسب است.

کاشی آجری برای فضاهایی با رطوبت و درجه حرارت بالا مناسب است و معمولا برای شومینه، ستون هایی برای تزیین و پیش بند در آشپزخانه استفاده می شود.

طرح های کاشی آجری برای تزئین داخلی، محبوبیت بیشتری نسبت به سرامیکی دارد و فضای بیشتری هم اشغال می کند و برش آنها سخت تر خواهد بود

سبک دکوراسیون های مختلفی را می توان با کاشی آجری برای تزیین و طراحی داخلی خانه اجرا کرد، رنگ طبیعی آن به فضا صمیمیت و گرما می بخشد، رنگ های دیگری هم برای طراحی و تناسب با سایر عناصر دکوراتیو کاربرد دارد.

طرح های کاشی آجری

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.