تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

انواع مدل های شومینه

انواع مدل های شومینه کوچک

انواع مدل های شومینه کوچک بزرگ با طراحی های متفاوت، متریال های گوناگون و همچنین انواع سوخت کاربرد فراوانی در دکوراسیون مدرن یا کلاسیک دارند.

انواع مدل های شومینه کوچک دارای ظاهری ساده یا طراحی های جذاب و فانتزی با خطوط صاف هستند که هرکدام قابلیت نصب در هر بخش از خانه که شما بخواهید، از دیوار اتاق خواب گرفته تا وسط اتاق پذیرایی روی زمین یا مدل شومینه معلق در هوا را دارند.

انواع مدل های شومینه کوچک براساس سوختی که مصرف می کنند، در مدل های مدرن که با گاز، اتانول یا الکل، چوب و برق نیز کار می کنند و می توانند به نقطه کانونی دکوراسیون خانه تبدیل شوند.

عنصر دکوراسیونی که قابلیت حمل و نقل داشته باشد و در هر گوشه از خانه که خالی است، شما می توانید از انواع مدل های شومینه کوچک استفاده کنید و فضای مدرن، زیبا با گرمای مطبوع ایجاد کنید.

شومینه  کوچک در مدل های ال سی دی گازی، به شکل فلت، دو طرفه و شومینه کنج قابل اجراست که دکوراسیون خانه را زیبا کرده و کاربرد مناسبی برای خانه های کوچک نیز دارد.

شومینه کوچک

شومینه ایستاده

شومینه ایستاده گزینه بسیار مناسبی برای اتاق نشیمن، اتاق خواب، اتاق مطالعه و سایر بخش های خانه است که در مدل های مختلف و متریال های گوناگون ساخته شده است.

شومینه ایستاده ساده چوبی با نوعی طراحی که در قسمت پایین آن از چرخ های متحرک استفاده شده تا برای جا به جایی به راحتی  در هر قسمت که نیاز بود قرار بگیرد.

برخی مدل های شومینه ایستاده داخل باکس چوبی قرار گرفته و با ارتفاع  و ابعاد استاندارد طراحی شده، دارای سیستم گرمایش دمنده توسط جریان برق هستند که گزینه ای مناسب برای استفاده در ویلاها و خانه های لوکس به شمار می روند.

تامین گرما با استفاده از شومینه ایستاده مزایای فراوانی دارد، از جمله اینکه دارای بازده حرارتی بالا، کم مصرف بودن، کارکرد بدون صدا، بدون دودکش، ایمنی بالا، وزن سبک و دارای ریموت است.

شومینه ایستاده در مدل هایی طراحی شده که سرویس و نگهداری آسان داشته، قابلیت هدایت شعله از بالا به پایین و از پایین به بالا را دارد و همچنین از سیستم قطع کن هیتر و استارت سیستم شماتیک برخوردار است.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

شومینه ایستاده

مدل های شومینه معلق

شومینه معلق نوع فانتزی و خاصی از شومینه است که ساختار آن به شکل معلق یا آویزان است و در دسته بندی شومینه های مدرن قرار دارد که اغلب به صورت دست ساز و سفارشی ساخته می شوند.

شومینه معلق از جنس فلزی، چدنی و غیره، متناسب با فضای مورد نظر در محل دلخواه  نصب و براساس خواسته افراد طراحی می شود، شما می توانید طراحی های خلاقانه و زیبایی را در قالب و فرم این نوع شومینه ببینید.

شومینه معلق به دلیل طراحی خاص و وزن کمی که دارند بسیار خیره کننده بوده، جذابیت بی نظیری در دکوراسیون داخلی خانه شما ایجاد می کنند، اما باید به این نکته که چه سوختی چوب یا گاز در دسترستان است و مقرون به صرفه است یا خیر دقت کنید.

در دکوراسیون داخلی خانه به نوع شومینه معلق که می خواهید برای شما طراحی و نصب شود توجه داشته باشید که تا چه حد قابلیت انعطاف پذیری دارد و موقعیت دقیق قرارگیری آن را براساس این که در مقابل یک دیوار، وسط یا گوشه ای از اتاق نصب شود.

در انتخاب طرح، شکل و رنگ شومینه معلق توجه داشته باشید که با رنگ دیوارها و فضایی که قرار است آن را آویزان کنید، هماهنگ باشد.

این نکته را هم در نظر بگیرید که شومینه معلق را برای تامین گرمای مطلوب و مناسب می خواهید یا زیبایی و قابلیت دکوراتیو بودن آن برای شما اهمیت دارد.

شومینه-معلق

مدل های شومینه کنج

شومینه کنج  معمولا در هر اتاق که نصب شده باشد، به نقطه کانونی آن فضا تبدیل  می شود و سایر عناصر دکوراسیون را تحت تاثیر قرار می دهد.

شومینه کنج انواع مختلفی دارد که براساس ابعاد و مدل طراحی فضای مورد نظر شما باید انتخاب شود، یکی از انواع مدل های شومینه مدل دوپهلو است که یکی از شومینه های مدرن است.

با نصب شومینه کنج  دو پهلو می توانید از هر نقطه ای در اتاق، زیبایی آن را تماشا کنید، چون به طور کامل در یک دیوار مسطح فرو نمی رود  و این نکته موجب می شود اتاق نشیمن یا پذیرایی شما دلباز و بزرگ به نظر برسد.

یکی از عناصر پرطرفدار برای ساخت شومینه کنج سنگ است که بهتر است در کنار آن، از لوازم دکوری و چیدمان ساده و بافت طبیعی مانند چوب یا حصیر استفاده کنید تا دکوراسیونی گرم و صمیمی داشته باشید، فضای طاقچه بالای این شومینه ایده خوبی برای قرار دادن اشیای تزیینی است تا نگاه ها را به خود معطوف کند.

شومینه-کنج

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.