تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

انواع مدل های کابینت آشپزخانه

انواع مدل های کابینت آشپزخانه به سبک ایرانی

مدل های کابینت آشپزخانه به سبک ایرانی را می توانید این روزها در طراح ها و رنگ های متنوع ببینید و انتخاب کنید. نوع درب کابینت و یراق آلاتی مانند دستگیره و سایر اکسسوری های کابینت، مواردی هستند که در دکوراسیون آشپزخانه تاثیرگذارند.

مدل های کابینت در آشپزخانه موضوع جالبی برای افراد است و همواره چیدمان این بخش از خانه اهمیت فوق العاده ای دارد. سبک و طراحی کابینت به شکل مدرن یا کلاسیک در خانه هایی با ابعاد متفاوت، می تواند فضایی زیبا و راحت برای شما و اعضای خانواده به وجود بیاورد.

مدل های کابینت آشپزخانه با طرح مزرعه، ترکیبی از سنگ، کابینت باز و رنگ ملایم در بالا، درب مزرعه ای، متریال چوب با رنگ دلخواه و هماهنگ با سایر عناصر دکوراسیون و همچنین دیوارهای زرد، محیطی دلنشین برای صرف غذا و پخت و پز ایجاد خواهد کرد.

کابینت زیر سقفی نوعی دکوراسیون متفاوت  ایجاد کرده، فضای خصوصی و محافظت شده فراهم می کند، سقف کاذب برای این کار مناسب است و فضایی دنج و صمیمی ایجاد می کند.

برای صرف غذا در آشپرخانه کوچک برای اینکه احساس راحتی و آرامش داشته باشید، می توانید با طراحی مناسب و انتخاب مدل های کابینت و قرار دادن نیمکت در یک طرف میز، از گپ و گفت دوستانه لذت ببرید.

ایجاد هماهنگی و کنتراست رنگی بین کابینت ها، مثلا کابینت های ردیف بالا یا پایین دارای رنگ های تیره و روشن و متضاد باشند برای ترکیب رنگ های متفاوت و مناسب همیشه دو رنگ انتخاب شما نباشد، می توانید از سه رنگ استفاده کنید و دیوار بین کابینت را نیز با رنگی متفاوت و هارمونی منحصر به فرد بپوشانید.

مدل های کابینت به سبک ایرانی

انواع مدل های کابینت آشپزخانه مدرن با طرح ایرانی

مدل های کابینت مدرن با طرح ایرانی دارای ویژگی ‌های سبک معاصر، صنعتی و ظاهری جذاب است که با خلاقیت در طراحی، مدل کابینت و دکوراسیون آشپزخانه به سبک مینیمال و کاربردی شباهت دارد.

این روزها در فضای بزرگ و کوچک آپارتمانها کابینت مدرن با طرح ایرانی را به شکل باز و متصل به سایر بخش های خانه طراحی می کنند و می تواند در انواع رنگ ها انتخاب شود.

کابینت های گلاس ظاهری درخشان و سطحی براق و صاف دارد و از انواع مدل های کابینت مدرن با طرح ایرانی محسوب می شود. این نوع کابینت طرفداران زیادی دارد و دکوراسیون آشپزخانه شما را لوکس و چشمگیر می کند.

مدل های کابینت مدرن با طرح ایرانی با درب شیشه ای یکی از خلاقیت های مناسب و زیبا می باشد که برای آشپزخانه های کوچک کاربرد دارد، چون شفافیت شیشه فضا را دلبازتر و روشن تر نشان می دهد.

در طراحی داخلی کابینت مدرن با طرح ایرانی کابینت های بالایی آشپزخانه را شیشه ای و کابینت های پایینی از متریال دلخواه چوب یا ام دی اف و درب معمولی نصب می شود. برای قرار دادن ظروف کریستال، چینی یا شیشه ای و لوازم دکوری می توانید از کابینت های درب شیشه ای استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

کابینت مدرن با طرح ایرانی

 انواع مدل های کابینت چوبی

مدل های کابینت چوبی را می توانید به کار ببرید، همراه با طراحی صنعتی  و استفاده از فریم های براق و فلزی در آشپزخانه به سبک ایرانی و فضایی خاص ایجاد کنید.

استفاده از مدل های کابینت چوبی قدی بلند و قرار دادن آنها به طور متناسب در کنار کابینت های کوتاه فرم زیبایی به آشپزخانه می دهد و ارتفاع به وجود آمده می تواند خطوط عمودی ایجاد کرده و فضای کوچک را  بزرگتر نشان بدهد.

کابینت چوبی با مدل ها و رنگ های متنوع انتخاب افراد زیادی است و قابل اجرا در آشپزخانه ها با سبک مدرن و کلاسیک است. برخی مدل های کابینت چوبی به شکل یکپارچه و کاملا صاف هستند، انواع دیگری هم به شکل چند تکه ساخته می شوند.

کابینت چوبی  دارای بافت های ساده و پیچیده چوب است و برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه با فضایی گرم، متفاوت و طبیعی، گزینه ایده آلی است.

رنگ های متنوع این روزها دست شما را برای انتخاب کابینت چوبی و بهره بردن از زیبایی و جذابیت آن و داشتن آشپزخانه ای لوکس و شیک  باز می گذارد.

این روزها کابینت چوبی در آشپزخانه های ایرانی با انواع کابینت لوور که شامل قطعات چوبی افقی و به شکل کرکره می باشد، طرفداران بی شماری پیدا کرده است.

کابینت چوبی

انواع مدل های کابینت شیکر

کابینت شیکر نوعی سبک طراحی آشپزخانه است که ظاهری ساده و کارآمد دارد و در عین حال با دکوراسیونی خاص و موارد تزئینی شکل می گیرد.

کابینت شیکر برای خانه هایی با سبک کلاسیک مناسب است و به اعتقاد طراحان، برای کاهش استرس، جلوگیری از شلوغی و به هم ریختگی و همچنین داشتن فضای تمیز و مرتب گزینه مناسبی است.

کابینت شیکر درب پهن و بزرگ دارد و با انعکاس نور، فضای روشن و دلبازی ایجاد  کرده، برای آشپزخانه هایی که روشنایی خوبی دارند، همراه با تزئینات و یراق آلات مانند دستگیره های شیک، دکوراسیون منحصر به فردی ایجاد خواهد کرد.

کابینت شیکر را معمولا از چوب می سازند و به شکل مستطیل و مربع روی سطوحی با رنگ های سفید یا روشن طراحی و اجرا می شود. برای داشتن فضای مدرن، می توانید سطوح مات انتخاب کنید.

استفاده از میز و صندلی چوبی، کفپوش و دیوارپوش چوبی نیز مواردی هستند که نه تنها با این مدل کابینت هماهنگ است، بلکه ظاهری دلنشین و آرامش بخش به آشپزخانه می دهد.

کابینت شیکر

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.