تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

انواع مدل های کتابخانه

مدل های کتابخانه

مدل های کتابخانه برای نگهداری کتاب، قرار دادن لوازم دکوری یا ظروف تزئینی مناسب است و می تواند براساس نیاز و ابعاد فضای مورد نظر در خانه طراحی شود.

سبک دکوراسیون را در طراحی مدل های کتابخانه در نظر بگیرید و همچنین رنگی که انتخاب می کنید باید با فضای مورد نظر هماهنگ باشد. شما می توانید از مدل های مختلف مانند کتابخانه ساده کتابخانه فانتزی و کتابخانه کودک در خانه بهره ببرید.

مدل های کتابخانه همیشه به شکل و فرم های معمول نیستند، گاهی می توان با خلاقیت مدل های خاص و فانتزی را براساس محل نصب یا قرار دادن کتابخانه، اجرا کرد.

در خانه های کوچک که افراد با کمبود فضا مواجهند، از مدل های دیواری، مخفی و برخی طبقه هایی که در بخش های مختلف خانه ایجاد می کنند برای نگهداری کتاب استفاده می کنند.

فضای زیر پله، بخشی از راهرو که بی استفاده مانده، داخل حجم یک ستون یا فضاهای خالی بین کابینت آشپزخانه را با طراحی مدل های کتابخانه، زیباتر و جذابتر کنید و برای داشتن دکوراسیون منحصر به فرد از نورپردازی کمک بگیرید.

اگر می خواهید از مدل های کتابخانه برای دکوراسیون و طراحی داخلی استفاده کنید و آن را در فضایی مناسب برای مطالعه قرار بدهید، اتاق کار یا مطالعه ایده مناسبی است.

بد نیست محل قرار دادن کتابخانه را بر اساس نیازتان تعیین کنید و هر بخش از خانه را که در آن احساس آرامش و تمرکز می کنید برای این کار در نظر بگیرید. گوشه دنج در اتاق نشیمن یا پذیرایی، پاسیو یا بالکن و سایر بخش های خانه را انتخاب کرده برای مطالعه و اجرای مدل های کتابخانه اقدام کنید.

مدل-های-کتابخانه

مدل های کتابخانه فانتزی

طراحی کتابخانه های خانگی اغلب به دو شکل ثابت و متحرک انجام می شود که هر  کدام از آنها دارای مزیت ها و معایب خاص خود هستند.

برای طراحی کتابخانه فانتزی که ثابت باشد، محل اجرا و نصب آن، همچنین مدل کتابخانه زمانی که خانه طراحی می شود  با توجه به  سلیقه، بودجه و ابعاد خانه، از متریال متفاوتی برای ساخت آن ها استفاده می شود. این نوع کتابخانه را در صورت تعویض خانه، نمی توان جا به جا کرد.

کتابخانه فانتزی در طرح ها و مدل های بسیار متنوع وجود دارند و شما می توانید برای هر بخش از خانه که می خواهید، با توجه به بودجه، سبک و سلیقه دلخواهتان انتخاب مناسبی داشته باشید و برای نگهداری کتاب، با کتابخانه چوبی، MDF یا هر متریال دیگر چیدمان جذابی ایجاد کنید.

باکس های چوبی رنگی، طبقات باز به شکل عمودی یا ایستاده، از مدل های کتابخانه فانتزی پرطرفدار بوده، برای هر نوع سبک و ابعادی کاربرد دارند.

اگر از کتابخانه فانتزی به عنوان یک کالای دکوراتیو و تاکیدی در چیدمان خانه استفاده می کنید، بهتر است رنگ تیره یا روشن را با توجه به مبلمان و محل قرار دادن آن در نظر بگیرید، با تاباندن نور مناسب به مدل های چوبی که شکل ظاهری آنها قفسه های زیگزاگ، پله ای، گرد یا سایر اشکال است، فضایی آرام ایجاد  کنید.

برای طراحی کتابخانه فانتزی می توان خلاقیت و به کارگیری از المان های مختلف را در نظر گرفت، کتابخانه هایی به شکل ابزار و لوازم موسیقی، درخت، گل، اشکال خاص زاویه دار یا بدون زاویه، مدل های جذاب و منحصر به فردی هستند.

کتابخانه-فانتزی

کتابخانه ساده

کتابخانه ساده شامل طبقات و فضایی برای نگهداری کتاب است و می تواند در اندازه کوچک یا بزرگ متناسب با فضای مورد نظر طراحی شود.

برای قرار دادن کتابخانه ساده در هر بخش از خانه، کافی است اندازه آن و تعداد کتاب هایتان را در نظر بگیرید و فضای مطالعه را طوری انتخاب کنید که از نور کافی و درجه حرارت مناسب برخوردار باشد.

اختلاف سطح روش جذاب و پرطرفدار برای تغییر دکوراسیون و نوسازی خانه محسوب می شود که می تواند با خلاقیت اجرا شود و از فضای مورد نظر به بهترین شکل استفاده کرد. با طراحی و ساخت محفظه و فضا در بین پله هایی که اختلاف سطح ایجاد کرده اید، کتابخانه ساده و زیبایی برای نگهداری کتاب خواهید داشت.

منظور از کتابخانه ساده مدل های یکنواخت و تکراری که از اتصال چند طبقه چوبی با ابعاد استاندارد به شکل مربع یا مستطیل ساخته می شود، نیست، تنوع و خلاقیت در طراحی این مدل کتابخانه به شکل و اندازه دلخواه را می توانید ببینید.

قفسه های ساده که شامل فریم های چوبی یا فلزی هستند، بدون درب یا تلفیق آنها با محفظه های درب دار، طراحی کتابخانه ساده است که به اتاق نشیمن شما زیبایی و جلوه خاصی می بخشد.

کتابخانه-ساده

مدل های کتابخانه کودک

کتابخانه کودک را با توجه به رنگ دیوارها، مبلمان و روحیات فرزندتان انتخاب و طراحی کرده، با این کار او را به کتاب و کتابخوانی علاقه مند می سازید.

دکوراسیون اتاق کودک دارای اهمیت فراوانی است و هر عنصر و المانی می تواند برای او ایجاد هیجان، آرامش و امنیت کند، برای آموزش و یادگیری فرزندتان به مدل های کتابخانه کودک توجه بیشتری نشان دهید.

کتاب های رنگی که دارای تصاویر و رنگ های روشن و شاد هستند، نیاز به طراحی خاص برای مدل های کتابخانه کودک دارند تا فرزندان شما فضای زیباتر و جذاب تری را در خانه تجربه کرده و لذت ببرند.

از تلفیق و ترکیب نقاشی و قفسه استفاده کنید و کتابخانه کودک خود را با فرم دلخواه و شکل های دوست داشتنی و الهام گرفتن از شخصیت های کارتونی به خصوص در فضاهای کوچک طراحی کرده بسازید.

قفسه یا هر مدل کتابخانه کودک باید علاوه بر زیبایی و جذابیت ظاهری در شکل و رنگ، کاملا در دسترس بوده و مطابق با جثه و قد فرزندتان طراحی شود تا به راحتی هر زمان که بخواهد بتواند کتابش را بردارد.

شما می توانید از هر قسمت اتاق که قابلیت ساخت و طراحی کتابخانه کودک را دارد مانند بالای تختخواب، فضای خالی بین تختخواب و کمد، روی دیوار یا پشت درب اتاق، استفاده کنید و دکوراسیون مرتب، ساده و زیبایی برای فرزندتان خلق کنید.

کتابخانه-کودک

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.