تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

انواع نورپردازی سقف خانه

انواع نورپردازی نقطه ای سقف

انواع نورپردازی نقطه ای سقف خانه یکی از ایده های روشنایی مدرن در طراحی داخلی است که می تواند خانه شما را دچار تغییر کند. نورپردازی کریستالی نورپردازی مخفی و نورپردازی با منبع درونی با به کارگیری تجهیزات مدرن و مناسب، قابل اجراست.

برای داشتن نور سراسری در خانه و فضای درخشان یکدست می توان از انواع لامپ های سقفی حبابی استفاده کرد و با این روش، فضای بیشتری از خانه روشن خواهد شد.

نورپردازی خاص برای انجام کارهای متفاوت در خانه مانند روشن کردن بخشی از کانتر آشپزخانه، فضای مربوط به اجاق گاز برای آشپزی یا سینک ظرفشویی و کنار تختخواب برای مطالعه، برخلاف نورپردازی نقطه ای سقف انجام می شود.

نورپردازی نقطه ای سقف

برای فضای یک اتاق کوچک که ارتفاع سقف کم باشد، نباید از لوستر و لامپ آویز استفاده کرد، بهتر است از نورپردازی نقطه ای سقف کمک بگیرید.

اگر می خواهید فضایی متفاوت و رمانتیک در خانه به وجود بیاورید، از لامپ های درون سقف نیز می توانید استفاده کنید و همراه با آن، نور پردازی نقطه ای سقف که انتشار نور روی مبل یا لوازم دکوری است، به کار ببرید.

معمولا برای طراحی و اجرای سقف کاذب کناف، از نورپردازی با LED استفاده می شود که فضای مدرن و زیبایی ایجاد می کند و ترکیب آن با نور پردازی نقطه ای بسیار مناسب است.

انواع نورپردازی نقطه ای سقف

انواع نورپردازی کریستالی سقف خانه

انواع نورپردازی کریستالی سقف خانه ویژگی های بسیاری دارد و یکی از روش های پرطرفدار برای طراحی داخلی خانه های لوکس محسوب می شود.

نورپردازی کریستالی سقف افکت و جذابیت منحصر به فرد داشته، گرما را به سقف منتقل نمی کند و از همه مهمتر موجب گرم شدن بیش از حد کابل ها نخواهد شد.

نورپردازی کریستالی از قاب شش یا هشت وجهی و یک لامپ کریستال تشکیل شده است، جنس این لامپ شیشه ای یا پلاستیکی است و با تابیده شدن نور، دکوراسیون چشمگیری برای بیننده به نمایش گذاشته می شود.

انواع نورپردازی کریستالی

نورپردازی کریستالی اغلب در سقف کشسان لاکر یا آینه ای، گلکسی و آسمان ستاره ای کاربرد دارد، چون قابلیت انعکاس نور تولید شده با لامپ کریستال را دارند.

ترکیب نورپردازی کریستالی و نورپردازی فیبر نوری در سقف کششی که نوعی از سقف کاذب به شمار می رود،، طراحی درخشان و چشم نوازی ایجاد می کند.

برای فضاهای مختلف خانه، ازجمله اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی، اتاق خواب یا اتاق کودک، می توانید از نورپردازی کریستالی سقف استفاده کنید و طراحی منحصر به فردی داشته باشید.

نورپردازی کریستالی سقف

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

انواع نورپردازی مخفی سقف خانه

نورپردازی مخفی سقف یکی از روش های جدید در نورپردازی است که بسیار مورد توجه طراحان و مردم است و برای تکمیل طراحی داخلی بسیار تاثیرگذار و جذاب می باشد.

شما می توانید نورپردازی مخفی سقف را در رنگ های مختلف، با طراحی های گوناگون سقف کاذب ببینید که برای بخش های مختلف خانه اجرا می شود.

مناسب ترین بخش هر خانه برای نورپردازی مخفی سقف خانه است که به دلیل تنوع سقف کاذب و کناف، طراحان انواع مدل های مدرن و خاص را اجرا می کنند.

انواع نورپردازی مخفی

به جای اینکه از نور به طور یکنواخت در فضا استفاده شود، با نورپردازی مخفی سقف و نورهای رنگی جلوه ای خاص به دکوراسیون خانه می دهند.

برخی بخش های خانه مانند لابی یا پارکینگ خانه، نیاز به توجه بیشتری در طراحی داخلی دارند و برای این کار، طراحان با نورپردازی مخفی سقف فضایی جذاب و زیبا ایجاد می کنند.

استفاده از نورپردازی مخفی سقف در اتاق خواب، ایده لاکچری است و می توان با ترکیب انواع نورهایی مانند آباژور، محیطی آرام در اتاق خواب ایجاد کرد.

انتخاب طرح و مدل نورپردازی مخفی سقف به ابعاد اتاق و ارتفاع سقف نیز بستگی دارد. در اتاق کوچک از لامپ های کوچک تر و برای سقف بلند از لامپ های پرنور استفاده می شود.

نورپردازی مخفی سقف

نورپردازی با منبع درونی

نورپردازی با منبع درونی همیشه پاسخگوی مناسبی برای داشتن خانه ای روشن و زیبا نیست و نباید تنها به یک منبع نوری اکتفا کرد.

با طراحی های  خاص در هر بخش خانه می توان تنوع خوبی به دکوراسیون خانه داد و محیط زندگی را به یک  فضای دلچسب تبدیل کرد.

توجه به نورپردازی با منبع درونی به بخش خاصی از خانه مربوط نمی شود، نورپردازی سقف اتاق پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی، حمام و سایر بخش های خانه را در بر می گیرد.

صرفا یک منبع نورپردازی با منبع درونی برای سقف اشتباه است، یک منبع نور سقفی شاید روشنایی قابل توجهی داشته باشد، اما میزان نور مورد نیاز، تمرکز نور آن روی اشیا یا فضاهای دیگر، تنظیم نور و موارد دیگر را پوشش نمی دهد.

می توانید به جای انواع نورپردازی با منبع درونی پر نور و واحد، از دو یا چند منبع نور با شدت نور کمتر و متعادل تر مانند آباژور رومیزی یا ایستاده، دیوارکوب و لامپ توکار در سقف و حاشیه آن استفاده کرده، در صورت لزوم، همه منابع را روشن کنید.

استفاده از چند منبع نور، موجب کاهش مصرف انرژی شده، با استفاده از  تعداد بیشتری اکسسوری متنوع روشنایی، به شما این امکان را می دهد که به نواحی یا اشیا خاصی که مد نظر دارید نور بتابانید.

نورپردازی-با-منبع-درونی

با دکوپارتمان تماس بگیرید تا با جدیدترین طراحی و تجهیزات مدرن نورپردازی، خانه  شما درخشان و لوکس شود . 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.