تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

بازسازی آشپزخانه قدیمی کوچک با کمترین هزینه

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه یکی از روش های تغییرسریع‌، ارزان و آسان برای دکوراسیون خانه است و می تواند بازسازی آشپزخانه کوچک قدیمی با کمترین هزینه و روش ها و متریال های گوناگون انجام شود.

یک روش ساده و آسان، نقاشی و رنگ آمیزی است که با تغییر رنگ دیوار، سقف، کف یا کابینت ها، می توانید فضایی تازه و شاد در آشپزخانه ایجاد کنید.

تنوع رنگ بازسازی آشپزخانه را بی دردسر و تحمل دیوارها و کابینت‌ یکنواخت و خسته ‌کننده را برای شما آسان خواهد کر. با رنگ های روشن و زنده، جلوه خاصی به کابینت‌های قدیمی بدهید.

بازسازی-آشپزخانه-با-روش-های-گوناگونبرخی تغییرات خاص و آسان مانند اضافه کردن یک طاقچه چوبی هم عرض پنجره می تواند برای بازسازی آشپزخانه گزینه خوبی باشد. قرار دادن شیشه و ظروف رنگی یا گل‌های طبیعی، فضا را لطیف و شاداب کنید.

از ارتفاع و فضای پرت داخل آشپزخانه استفاده کنید، پنجره‌ آشپزخانه فضای مناسبی برای قرار دادن برخی لوازم دکوری است. حتی می توانید برای بازسازی آشپزخانه  کوچک یک طاقچه در بالای آن نصب کنید.

شما به راحتی می توانید دیوار و فضای بین کابینت‌های بالا و پایین آشپزخانه را با چسباندن کاشی‌ طرح سنگ با اندازه های متنوع، جذاب تر و شیک تر از قبل طراحی کنید.

فضای بالای کابینت گزینه مناسبی است تا شلف یا قفسه ساده نصب کنید و ظروف دکوری و زیبای خود را روی آنها قرار بدهید. یک میز یا کابینت می تواند نقش اپن یا جزیره آشپزخانه را برای شما بازی کند به شرط آنکه ارتفاع و سطح آن را افزایش دهید.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه قدیمی

برای بازسازی آشپزخانه قدیمی ابتدا تصمیم بگیرید چه دکوراسیونی می خواهید؛ مدرن یا سنتی و پس از آن طراحی کرده، لوازم و متریال لازم را تهیه کنید.

شاید برای بازسازی آشپزخانه قدیمی فقط می خواهید بخش هایی که دوست ندارید را تغییر بدهید، بنابراین تغییر رنگ، برداشتن یا باقی گذاشتن طاقچه های قدیمی، استفاده بهینه از قسمت های تو رفته و برآمده دیوار و ستون ها ایده های متفاوتی است.

سبک تلفیقی یکی از راهکارهای مناسب برای برای بازسازی آشپزخانه قدیمی است و شما به راحتی می توانید ترکیبی از دکوراسیون مدرن  و عناصر خانه سنتی را به نمایش بگذارید.

مراحل بازسازی آشپزخانه قدیمی با کمترین هزینه

یک قالیچه طرح گلیم، برخی لوازم دکوری آنتیک یا یک مبل قدیمی خاص به فضای آشپزخانه حس خاص و نوستالژی می دهد.  برخی عناصر مانند گچبری و آینه کاری روی دیوار،سقف، ستون یا روی طاقچه ها را برجسته کنید.

تغییر مدل و طراحی کابینت ها و سبک جزیره می تواند ایده خوبی برای بازسازی آشپزخانه قدیمی باشد و شما برای این کار از رنگ یکدست برای سقف، دیوار و کابینت استفاده کنید. برای این کار یک کابینت ساده را با رویه و رنگ جدید به کار ببرید.

کابینت چوبی را رنگ آمیزی کرده، با ارتفاع مناسب در وسط آشپزخانه قرار بدهید تا تبدیل به میز غذاخوری شود. شیشه ‌های طرح دار رنگی نیز گزینه جالب برای تغییر و بازسازی آشپزخانه قدیمی است.

بازسازی آشپزخانه قدیمی

بازسازی آشپزخانه کوچک

بازسازی آشپزخانه کوچک دارای شرایط خاصی است چون فضای کمتری برای تغییر و طراحی دارید بنابراین خلاقیت و دقت بیشتری در چیدمان نیاز دارید.

بهترین راه برای بازسازی آشپزخانه کوچک کمک گرفتن از رنگ های روشن است؛ استفاده از رنگ هایی مثل سفید، طوسی روشن ، استخوانی یا کرم بازتاب نور ایجاد کرده فضا را بزرگتر جلوه می دهد.

 با یک دست کردن رنگ ها به جای چند رنگ بودن، مثلا دیوار، سقف و کفپوش را با رنگ یکسان روشن بپوشانید و با کابینت رنگ تیره روی آن تاکید کرده فضای چشمگیری ایجاد کنید.

بازسازی آشپزخانه کوچک را با تغییرات درب و پنجره قدیمی و جایگزینی مدل های جدید رنگ و طرح بازشو، روش جالبی است تا فضایی مدرن و دلنشین داشته باشید.

براساس سلیقه می توانید به جای تعویض پنجره، از یک پرده بزرگ سراسری برای یکی از دیوارها استفاده کنید، پرده های ثابت و شیک دارای مدل ساده و مدرن بهترین انتخاب هستند. انواع پرده زبرا یا پرده کرکره چوبی نیز فضایی مدرن ایجاد می کنند.

بازسازی-آشپزخانه-کوچک

مراحل بازسازی آشپزخانه

اگر در مراحل بازسازی آشپزخانه کوچک با یک پنجره قدیمی چوبی و شیشه های رنگی  مواجه شدید، به آن دست نزنید، با کمی تغییر، به نقطه عطف در دکوراسیون خانه تبدیل خواهدشد.

کابینت ساده سفید برای نوسازی آشپزخانه کوچک رایج ترین نوع کابینت است که دکوراسیون مدرن خلق می کند. بنابراین با رنگ آمیزی کابینت چوبی، فلزی یا هر متریال دیگر، ظاهری شیک، ساده و دوست داشتنی به محیط آشپزخانه می دهید.

تغییر شیرآلات و استفاده از مدل های مدرن و شیک، لامپ های هالوژن و نورهای مخفی در سقف و ایجاد پنجره گزینه هایی مناسب برای نوسازی آشپزخانه با کمترین هزینه هستند.

همیشه داشتن فضایی برای نشستن داخل آشپزخانه ایده خوبی است، از چهارپایه یا صندلی در کنار اپن استفاده کنید یا یک نیمکت چوبی در کنار پنجره قرار داده و تغییرات در آشپزخانه را با کمترین هزینه را انجام بدهید.

بازسازی آشپزخانه کوچک با تغییر رنگ

بازسازی آشپزخانه با کمترین هزینه

تغییرات جزئی تر مثلا تغییرهود، شیرآلات، یراق آلات و دستگیره کابینت ها و لوستر، مواردی هستند که شما می توانید برای بازسازی آشپزخانه با کمترین هزینه اجرا کنید.

استفاده از رنگ های طلایی،  استیل، نقره ای مات و مسی برای یراق آلات و دستگیره های کابینت، نمای لوکس و زیبایی به آشپزخانه شما خواهد داد.

تعویض کفپوش آشپزخانه، یکی از گزینه های مناسب برای بازسازی آشپزخانه با کمترین هزینه است، چون با تغییر رنگ کف و هماهنگی با سقف و دیوار و کابینت، فضای جذاب تر و زیباتری خواهید داشت.

پوشاندن کف آشپزخانه با سرامیک، کاشی یا سنگ نیز می تواند تغییر عمده و تاثیرگذاری برای بازسازی آشپزخانه باشد، استفاده از کاشی و سرامیک با طرح پارکت یا سنگ، فضای طبیعی تر و دلنشینی به خانه می دهد.

بازسازی آشپزخانه با کمترین هزینه برای هر نوع سبک دکوراسیونی

شلف ها و قفسه های باز می توانند جایگزین خوبی برای کابینت باشند تا شما بتوانید آشپزخانه کوچک را بزرگتر نشان بدهید و پس از این کار صفحه یا پیشخوان جدید با رنگ متضاد کابینت را نصب کنید.

اگر پیشخوان از جنس مرغوب، ضد ضربه و ضد خش باشد، نظافت آن به راحتی انجام می شود و قابلیت استفاده برای برخی کارهای آشپزی را نیز دارد. متریال هایی مانند ام دی اف، سنگ مرمر و سنگ گرانیت برای این کار مناسبند.

نورپردازی مناسب و نور کافی در آشپزخانه بسیار بااهمیت است. تجهیزات مدرن، کاربردی و زیبا برای تامین نور می تواند فضای شما را بزرگتر نشان داده و آشپزی را  برای شما لذت بخش کند.

بازسازی آشپزخانه با کمترین هزینه و تغییرات اساسی

هزینه بازسازی آشپزخانه

هزینه بازسازی آشپزخانه مانند بازسازی سایر عناصر و بخش های ساختمان تغییری است که می تواند ارزش ریالی خانه را بالا ببرد و متغیر بوده به عواملی بستگی دارد.

کیفیت و شرایط  زندگی روزمره افراد با بازسازی تغییر کرده، بهبود می یابد و در بسیاری از موارد فضای کاربردی خانه را افزایش داده می شود.

برای محاسبه هزینه بازسازی باید به نکاتی مانند بازکردن آشپزخانه، تغییر کاشی و کابینت، تغییر سقف، کف و سقف تعویض درب یا پنجره و تجهیزاتی مانند هود، شیرآلات و مبلمان توجه کرد.

هزینه بازسازی آشپزخانه با احتساب نورپردازی و طراحی خاص مانند تغییر و اختلاف سطح، استفاده از کاغذ دیواری، دیوارچوش یا کالای دکوری و اکسسوری کابینت می تواند رقم قابل ملاحظه ای باشد.

بازسازی آشپزخانه کوچک روشی مناسب و به صرفه است

گچکاری، کناف، پارکت، لمینت، تجهیزات الکتریکی، سقف کاذب یا تغییرات اساسی مانند تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن هوشمند، هزینه های متفاوتی خواهد داشت.

میزان تغییرات، مصالح و متریال به کار رفته، کیفیت، برند و نوع عملکرد هرکدام از عناصر نیز در هزینه بازسازی آشپزخانه  موثر است . گاهی متخصصان و حوزه های مختلف دکوراتیو و تاسیسات را درگیر می کند.

هزینه بازسازی برای رایج ترین خدمات، مانند برداشتن دیوارآشپزخانه قدیمی، تبدیل فضای بسته به فضای باز پیشخوان دار، تعویض کاشی، سرامیک، سینک و شیرآلات بهداشتی، طراحی و ساخت کابینت محاسبه می شود.

بازسازی آشپزخانه با کمترین هزینه قابل انجام است

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.