تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

با انواع فلاش تانک آشنا شوید

انواع فلاش تانک

انواع فلاش تانک درواقع محفظه ای پلاستیکی یا فلزی برای ذخیره آب است که در مواقع لزوم می تواند درسرویس بهداشتی مورد استفاده قرار بگیرد. انواع فلاش تانک را در طرح و مدل های متنوع می توانید انتخاب کنید که براساس نوع نصب به دو شکل روکار و توکار دسته بندی شده اند.

تولید کننده ها انواع فلاش تانک را با توجه به نیاز مصرف کننده در مدل های متنوعی ساخته اند که تغییر قابل توجهی در سرویس بهداشتی خانه ها ایجاد کرده است. مدل هایی از قبیل فلاش تانک  دکمه دار که یکی از ساده‌ ترین و قدیمی ‌ترین آنهاست و یک دکمه روی بدنه آن برای تخلیه آب محفظه نصب شده است. با فشار دادن یا کشیدن این دکمه آب مخزن خارج می شود.

یکی دیگر از انواع فلاش تانک مدل دو زمانه است و تخلیه آب در دو مرحله انجام می شود. فلاش تانک دو مخزنه نیزمدلی است که  دارای دو مخزن با دو ورودی و دو خروجی جداگانه می باشد. مخزن اولیه کوچکتر بوده، تخلیه بخشی از آب را انجام می دهد و مخزن دوم  در صورت نیاز قابلیت تخلیه دارد.

فلاش تانک آنتی باکتریال مانند  انواع معمولی  دارای عملکرد  عادی است. تفاوت این مدل در استفاده از مواد آنتی باکتریال در تجهیزات آن است که مانع از رشد باکتری و آلودگی در محیط می‌ شود.

انواع فلاش تانک اتوماتیک که از لحاظ بهداشتی بهترین گزینه و بسیار پرطرفدارهستند و به صورت خودکار پس از خروج فرد یا باز شدن درب سرویس بهداشتی، آب مخزن تخلیه می‌ شود.

انواع فلاش تانک

فلاش تانک روکار

فلاش تانک روکار  مدل ‌های قدیمی هستند که در سرویس بهداشتی همچنان مورد استفاده قرار می گیرد، به صورت آزادانه روی دیوار نصب شده، در دسترس قرار دارد. مزیت استفاده از فلاش تانک روکار دسترسی آسان است و در صورت بروز مشکل، به راحتی  می ‌توان نسبت به تعمیر و تعویض آن اقدام کرد.

فلاش تانک‌ روکار قدیمی ‌تر هستند و عملکرد آنها به صورت مکانیکی انجام می ‌شود. اما  فلاش تانک توکار از قابلیت‌های بیشتری برخوردار هستند. شما براساس نیاز و سبک دلخواهتان می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

فلاش تانک روکار یا توکار از قطعات و تجهیزات زیادی تشکیل نشده است، نصب آنها دارای فرآیندهای پیچیده و مشکلی نیست و به راحتی می ‌توان آن ها را با یک شیوه یکنواخت و ساده نصب کرد.

قیمت فلاش تانک‌ روکار یا توکار به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. مدل های فلزی نسبت به پلاستیکی گرانتر هستند.  مدل های دو زمانه و دو مخزنه از مدل های معمولی گران ‌تر هستند. فلاش تانک ‌های خودکار، اتوماتیک و آنتی باکتریال، نسبت به مدل‌های معمولی قیمت بالاتری دارند.

فلاش-تانک-روکار

انواع فلاش تانک توکار

انواع فلاش تانک توکار با مدل هایی که به شکل استراکچر یا وال هنگ روی دیوار نصب شده، فضای کم تری اشغال می کنند. این نوع فلاش تانک ها دارای ظاهر زیبا بوده، به این دلیل که داخل دیوار قرار می گیرند، می توانید اندازه آن ها را براساس نیازتان انتخاب کنید.

فلاش تانک یا اسکراچر وال هنگ دارای سازه فلزی است و فضای کمی اشغال می ‌کند. این مدل طراحی جالبی داشته، دکوراسیون سرویس بهداشتی را زیباتر می کند. علاوه بر این، نگهداری، نظافت، نصب و تعویض آسان‌ دارد.

در فلاش تانک توکار می توان گفت تجهیزاتی که به صورت وال هنگ هستند، معمولا ارتباطی با زمین ندارند و نگهداری اصلی آنها توسط سازه حفظ می شود.

مدل های جدید فلاش تانک توکار  برای سرویس بهداشتی ایرانی و آسیایی  کاربرد دارد که دارای تجهیزات معمولی است و امکان تغییر آن به شکل آنتی باکتریال، اتوماتیک و حتی دو مخزنه نیز وجود دارد.

اگرچه نصب این تجهیزات به صورت توکار انجام می شود، اما عملکرد آن تفاوت چندانی با سرویس‌های فرنگی ندارند و فقط روش نصب و لوله کشی آنها متفاوت است.

فلاش تانک توکار

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.