تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

با سیستم جارو برقی مرکزی آشنا شوید

سیستم جارو برقی مرکزی چیست؟

جارو برقی مرکزی سیستمی مکنده با یک موتور مرکزی است و برای نصب جارو برقی مرکزی به اجزا و قطعات مختلف آن توجه می شود و از مزایای جارو برقی مرکزی بهره برداری خواهد شد.

گرد و خاک توسط لوله ها به یک مخزن که با ابعاد مشخص و متناسب با اندازه خانه یا تعداد واحدهای آپارتمان در نظر گرفته می شود، منتقل می شود.

عملکرد این سیستم با تعدادی پریز روی دیوار قسمت های مختلف خانه، خرطومی فنری بلند با سری های متنوع و یک مخزن که در پارکینگ یا زیر پله قرار دارد.

لوله هایی از جنس پی وی سی در کف خانه نصب می شود و همچنین نمایشگر ال ای دی که وضعیت استفاده یا عدم استفاده از دستگاه را نشان می دهد.

پریزها برای سیستم جارو برقی مرکزی باید حداقل نیم متر از سطح زمین فاصله داشته باشند، دقت کنید آنها را نزدیک شومینه و شوفاژ نصب نکنید.

برای روشن و خاموش کردن این نوع سیستم جارو برقی می توان از ریموت کنترل، سیستم خودکار با اتصال و جداسازی از پریز و دکمه روی خرطومی استفاده کرد.

ایمنی این سیستم و مقرون بە صرفه بودن آن، مزایای قابل توجهی هستند. این سیستم پریز‌های حساس و هوابندهای پیشرفته  داشته، مجهز بە دمنده بوده و بە تخلیه مداوم و تعویض پاکت‌ نیاز ندارد.

شما با نصب این نوع جارو برقی بدون جا به جایی و بە ‌راحتی می‌ توانید دستگاه را در محل خود تعمیر کنید، هرچند کە طول عمر بالایی دارند و از تعمیر و نگهداری آسانی برخوردارند.

جارو برقی مرکزی چیست

مزایای جارو برقی مرکزی

یکی از مزایای جارو برقی مرکزی نظافت آسان  است و این روزها راحتی و آسایش در خانه ضرورت به شمار می آید و استفاده از این سیستم هر روز گسترده تر و فراگیرتر می شود.

برای نظافت خانه اغلب از جاروبرقی معمولی استفاده می شود که این کار گرد و خاک، صدا، بو ایجاد می کند و همچنین گرمای موتور آزاردهنده خواهد بود، نداشتن این مشکلات، مزایای جارو برقی مرکزی است.

در برخی مدل های جاروبرقی داشتن وزن زیاد و سنگینی آن مشکل بزرگی است و شما برای نظافت به سختی باید از لا به لای لوازم خانه عبور کنید، مزایای جاروبرقی مرکزی شما را از این دردسرها نجات خواهد داد.

از مزایای جارو برقی مرکزی عملکرد بی صدای آن است، چون موتور آن در خارج از محیط خانه قرار دارد و قدرت مکش این سیستم بیشتر از جاروبرقی های معمولی است.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۱

شما می توانید جاروبرقی مرکزی را روی بام، زیرزمین و سایر بخش های خارجی خانه نصب کنید و توسط یک خرطومی نظافت راحتی را انجام دهید.

عملکرد جارو برقی

یکی دیگر از مزایای جارو برقی مرکزی این است که با تعداد بیشتری درگاه ورودی و اتصال خرطومی روی دیوار خانه، فقط  کافی است برای نظافت بخش های مختلف خانه، خرطومی را از یک ورودی به ورودی دیگر جا به جا کنید.

گرد و خاک توسط لوله ها وارد مخزن می شود و شما هیچ گونه تماسی با این مخزن ندارید و فقط یک تا دو بار در سال تخلیه می شود.

بنا براین از مزایای جاروبرقی مرکزی روش نظافت آسان، بهداشتی است که با هر نوع خانه و با ابعاد مختلف هماهنگی دارد.

یکی از معایب جارو برقی مرکزی این است که شما برای نصب و اجرای لوله کشی و سیم کشی مدار فرمان باید همزمان با اجرای تاسیسات ساختمان اقدام کنید.

در این سیستم نوع مکنده مرکزی و تعداد آن در خانه های کوچک و بزرگ، بر اساس متراژ و تعداد واحدها  تعیین می شود.

دستگاه مکنده مرکزی به دو صورت دیواری یا  پایه دار روی زمین و در بخش های مختلفی مانند تراس، داخل کمد دیواری یا کابینت قابل نصب است.

مزایای جارو برقی مرکزی

نصب جارو برقی مرکزی

انواع جارو برقی مرکزی با حجم مخزن، وزن یا قدرت مکش آنها تعیین می شود. براساس این ویژگی ‌ها، هرکدام از این دستگاه ‌ها برای یک خانه یا بیشتر بە طور همزمان قابلیت نصب و بهره برداری دارد.

قیمت نصب مدل های با کیفیت تر با تعداد موتور و برندهای متفاوت از شرکت سازنده معتبر کاملا متغیر است و براساس کیفیت و عملکرد بهتر، مجاسبه می شود.

این سیستم به شکل تک موتور، دو موتور اتوماتیک، سه موتور اتوماتیک و چهار موتور اتوماتیک را براساس اجزای آنها و نام شرکت سازنده  و همچنین ضمانت تعیین می کنند.

قیمت نصب جاروبرقی مرکزی با توجه به عملکرد و سیستم هوشمند بر اساس متراژ ساختمان محاسبه شده، با موتورهایی با توان های مختلف است، توان موتورها از 3000 وات  تا 6000 وات هستند.

برای نصب جاروبرقی مرکزی به این نکته توجه کنید که این سیستم دارای موتور خاک، مخزن استیل با رنگ الکترو استاتیک است و کنترل دستگاه  توسط کیت الکترونیک انجام می شود.

برای تعیین قیمت نصب جاروبرقی مرکزی برخی موارد از جمله قابل نصب بودن روی دیوار با ارتفاع دلخواه و همچنین مجهز بودن به میکرو فیلتر و قدرت وکیوم بالا دخیل هستند.

نصب جارو برقی مرکزی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.