تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

بناهای تاریخی ناشناخته

بناهای تاریخی

بناهای تاریخی ناشناخته و بناهای تاریخی و موزه های زیاد معروفی  در دنیا وجود دارند که حتی اگر تا به حال به آنجا نرفته باشید، با شنیدن نام آنها کاملا می توانید از نظر ساختار معماری یا طراحی داخلی و بسیاری از شاخص های آنها را برای دیگران توصیف کنید.

این بناهای تاریخی آشنا، مشهور و مورد بازدید هزاران یا میلیون ها نفر قرار می گیرند و توسط آنها به بقیه افراد معرفی می شوند.

در این میان بناهای تاریخی دیگری وجود دارد که کمتر درباره آنها شنیده اید و سالانه بازدید کمی از آنها می شود. برخی از این اماکن را که در کشورهای مختلف وجود دارند، در زیر معرفی کرده ایم.

کوه کر در کامبوج

کوه کر در کامبوج یک سازه قدیمی و جزء بناهای تاریخی ناشناخته است که می توان گفت بیش از هزار سال است که در بین درختانی در شمال کامبوج گم شده است.

این بنای تاریخی فقط دو ساعت تا معبد معروف آنگکور وات فاصله دارد. با این که روزانه افراد زیادی از معبد آنگکور وات بازدید می کنند، از وجود این هرم برجسته که 40 متر ارتفاع دارد، خبر ندارند.

کوه-کر-در-کامبوج

چوکوئکوئرائو در پرو

چوکوئکوئرائو یکی از زیباترین مراکز دیدنی در آمریکا محسوب می شود. با این حال تعداد گردشگرانی که از این بنای تاریخی بازدید می کنند فقط چند صد نفر است.

جالب است بدانید از شهر کوچک ماچو پیچو روزانه هزاران نفر بازدید می شود. شهر ماچوپیچو یکی از بناهای تاریخی ناشناخته توسط پسر شخصی در قرن 15 ساخته شده است.

چوکوئکوئرائو-در-پرو

بناهای تاریخی ناشناخته – آنی در ترکیه

آنی در ترکیه واقع شده و از مراکز گردشگری ناآشنایی است که در میان اماکن دیدنی این کشور کمتر مورد بازدید قرار می گیرد.

آنی شهری قدیمی ارمنی نشین در استان کارس ترکیه و در نزدیکی مرز ارمنستان قرار دارد.

این شهر بین سال های 961 تا 1045 پایتخت پادشاهی باگراتید ارمنستان بوده است و در سال 1319 توسط زلزله خراب شد.

اکنون چند کلیسا، یک آتشکده زرتشتیان و دیواره هایی از شهر باقی مانده است.

آنی-در-ترکیه

کنیمبریگا در پرتغال

کنیمبریگا بین لیزبون و پورتو قرار دارد و این مکان یکی از بزرگترین فضاها برای استقرار رومیان در پرتغال است.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

این محل بزرگترین شهر رومیان در پرتغال نیست اما یکی از بهترین مکان هایی است که از زمان رومیان باقی مانده و از آن به خوبی نگهداری شده است.

در این شهر کوچک تاریخی خانه های مجلل قدیمی، حمام، یک آمفی تئاتر، باغ های زیبا با فواره ها و دیواره های شهر وجود دارد که گزینه های جذابی برای بازدید گردشگران هستند.

در مرکز این شهر، یکی از بزرگترین خانه های یافت شده در امپراطوری روم غربی قرار دارد.

کنیمبریگا-در-پرتغال

پلا در اردن

پلا دهکده ای است که از بناهای تاریخی در شمال غربی اردن است و سازه های تاریخی آن مربوط به 8000 سال پیش تخمین زده شده است.

پلا-در-اردن

بناهای تاریخی ناشناخته – تخت سلیمان در ایران

یکی دیگر از بناهای تاریخی ناشناخته تخت سلیمان مربوط به دوره ساسانیان بوده، 30 کیلومتری شمال تکاب در استان آذربایجان غربی واقع شده است.

ویرانه هایی از آتشکده زرتشتیان و کاخ مغول مربوط به قرن13 در این منطقه وجود دارد. مجموعه بناهای تاریخی تخت سلیمان در کنار دریاچه‌ ای طبیعی ساخته شده ‌است.

آب این دریاچه که از عمق ۱۱۶ متری زمین به سطح می ‌آید و به زمین‌های اطراف می ‌ریزد دارای املاح زیادی است که قابلیت آشامیدن و مصارف کشاورزی ندارد.

یکی از ویژگی های مهم این آب ایجاد رسوب‌هایی است که دارای املاح فراوان بوده و در طول قرن‌ها، لبه دریاچه را شکل داده و فرم خاصی به آن داده ‌است.

تخت-سلیمان--در-ایران

فاتح پور سیکری در هند

شهر سلطنتی فاتح پور سیکری در 26 مایلی غرب آگرا قرار دارد و به دستور امپراطور مغولی که نامش اکبر بود ساخته شد.

ساختمان های این شهر دارای معماری اسلامی و هندی بوده و بیشتر ساختمان های آن از سنگ های قرمز رنگ ساخته شده است. یکی از معروف ترین ساختمان های این مجموعه مسجد جامع فاتح پور سیکری است.

فاتح پور سیکری در هند

بناهای تاریخی ناشناخته- پولا در کرواسی

یکی از بناهای تاریخی ناشناخته آمفی تئاتر پولا تنها آمفی تئاتر رومی است که دور تا دور آن دست نخورده باقی مانده است.

این منطقه یکی از شش میدان بزرگ رومی باقی مانده و بهترین اثر تاریخی حفاظت شده در کرواسی به شمار می رود.

پولا--در-کرواسی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.