تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

بهترین زمان برای نصب یا تعمیر ایزوگام خانه

نصب انواع ایزوگام خانه

نصب انواع ایزوگام خانه یا عایق بندی رطوبتی در سال های گذشته به صورت سنتی، با آسفالت و قیر گونی انجام می‌ شد باید به زمان مناسب و کیفیت برای ترمیم ایزوگام توجه داشت.

عایق ‌های رطوبتی و مزیت‌ های آنها به تدریج در ساختمان‌ ها چه در مرحله پی و فونداسیون و چه در ایزولاسیون دیوارها، سرویس‌ها و پشت بام، به شکل ایزولاسیون با لایه عایق رطوبتی انجام می شود.

ایزوگام پوشش مقاومی از قیر و الیاف مصنوعی است که توسط گرما روی بام چسبانده می‌ شود و از نفوذ آب و رطوبت جلوگیری می‌ کند.

عمر ایزوگام به طور میانگین ۱۰ سال است و روشی صنعتی و متکی به دانش است، برای ایمن‌ سازی سازه‌ها در برابر نم و رطوبت و بارش برف و باران از ایزوگام های گوناگون استفاده می شود.

نصب ایزوگام خانه

زمان مناسب نصب ایزوگام خانه

با اینکه در فصل سرد سال و با بارندگی ها دچار چکه کردن و نم دادن سقف شوید، اما زمان مناسب برای نصب ایزوگام فصل های گرم سال است.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

شرایط مناسب برای نصب ایزوگام و قیرگونی باید رعایت شود که یکی از آنها دمای هواست، در دمای بسیار پایین، چسبندگی ایزوگام کم شده و ممکن است در طول زمان بلند شود یا به عبارتی ور بیاید.

علاوه بر زمان مناسب نصب ایزوگام خشک بودن محیط را در نظر بگیرید، چون رطوبت و خیسی ممکن است زیر ایزوگام باقی بماند و به مرور زمان باعث فرسوده شدن آن شود.

هنگام بارندگی یا دمای هوای بسیار پایین برای نصب ایزوگام و قیرگونی اقدام نکنید، زمان مناسب تابستان یا اوایل پاییز است.

زمان مناسب نصب ایزوگام خانه

انواع ایزوگام و ترمیم آن ها

انواع ایزوگام پلیمری با استفاده از قیر خالص اجرا می شود و قیر دمیده از دمیدن هوای داغ به مازوت به دست می ‌آید، نوع دیگری ایزوگام با روکش آلومینیم نیز وجود دارد.

انواع ایزوگام تک لایه شامل پلی استر دوخته که نسبت به نوع دو لایه، ظریف تر و انعطاف پذیرتر است، ایزوگام دو لایه شامل تیشو و پلی استر ضخیم ‌تر از نوع تک لایه بوده و دارای استحکام بیشتری است.

ایزوگام بدون روکش آلومینیم بیشتر برای عایق کاری سرویس‌ بهداشتی، حمام، پی و… به کار می ‌رود، ایزوگام با روکش سنگریزه برای فضاهای پرتردد که با توجه به رنگی بودن سنگریزه‌های آن زیبایی و جذابیت ایجاد می‌ کند.

انواع ایزوگام براساس پوشش روی آن نیز دسته بندی می شود مانند ایزوگام با روکش آلومینیم که با توجه به روکش آلومینیمی، در بخش هایی که زیر تابش نور مستقیم آفتاب است، کاربرد دارد.

انواع ایزوگام و ترمیم آن ها

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.