تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

بهترین فرودگاه های دنیا کدامند؟

بهترین فرودگاه های دنیا

بهترین فرودگاه های دنیا براساس نظر حدود ۱۴ میلیون مسافر و از بیش از ۱۰۰ کشور انتخاب و اعلام شده است. بیش از ۵۵۰ فرودگاه در سراسر دنیا در این نظرسنجی حضور داشتند و ۳۹ پارامتر و مولفه در مورد عملکرد و خدمات آن ها مورد بررسی قرار گرفت.

از جمله مواردی که در امتیازدهی فرودگاه ها موثر است، تسهیلات و امکانات رفاهی، موقعیت قرارگیری سرویس بهداشتی و مهارت های زبانی کارکنان فرودگاه محسوب می شوند.

هرروز هزاران و شاید میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا برای اهداف مختلف، به نقاط مختلف دنیا با هواپیما سفر می‌کنند. هرسال براساس نظرسنجی میلیون‌ها مسافری که مدام در حال رفت وآمد هستند، بهترین فرودگاه های دنیا مشخص می‌ شوند. در سال 2018 بهترین آن ‌ها در جهان مشخص ‌شده است و جالب است بدانید ۵ فرودگاه برتر دنیا همگی از قاره آسیا هستند.

بهترین-فرودگاه-ها

فرودگاه اینچئون در سئول

فرودگاه اینچئون در سئول سال 2017 در رده سوم قرار داشت و براساس نظر مسافران توانست در رتبه دوم بهترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار بگیرد. فرودگاه اینچئون در جزیره ای خارج از پایتخت کره جنوبی واقع شده و بیست و چهارمین فرودگاه پررفت و آمد جهان محسوب می شود.

شما می توانید  تعداد زیادی فروشگاه و رستوران در فرودگاه اینچئون در سئول را ببینید و همچنین محل برگزاری نمایش های فرهنگی نیز به شمار می آید.

فرودگاه اینچئون در سئول دارای یک موزه فرهنگ کره است و مسافران می توانند از نزدیک با رسم و رسوم کشور کره، لباس، غذا و موسیقی سنتی مردم آن آشنا شوند.

فرودگاه-اینچئون-در-سئول

بهترین فرودگاه های دنیا مونیخ در آلمان

فرودگاه مونیخ در آلمان در شمال شرقی شهر مونیخ قرار دارد و یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های اروپا و دومین فرودگاه شلوغ آلمان، بعد از فرانکفورت محسوب می شود.

فرودگاه مونیخ در آلمان قطب فعالیت های ایرلاین هایی مثل ایر برلین، لوفت هانزا و کوندور است و سالانه بیش از ۴۲ میلیون مسافر را جا به جا می کند. معماری شیشه ای و شفاف، پارک مینی گلف و نمایشگاه هواپیماهای قدیمی از جمله امکانات خاص و جذاب این فرودگاه است.

فرودگاه مونیخ در آلمان سال ۱۹۹۲ به دلیل کمبود فضای مناسب و رشد صنعت هوایی به فضایی که الان هست، منتقل شد. این فرودگاه، هفتمین فرودگاه شلوغ اروپا از نظر حجم مسافر است و به ۲۴۸ کشور در سراسر دنیا پرواز دارد.

فرودگاه مونیخ در آلمان در سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۲ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده است و در حال حاضر، این فرودگاه بین‌المللی دارای سه ترمینال فعال است.

فرودگاه-مونیخ-در-آلمان

فرودگاه حمد در قطر

فرودگاه حمد در قطر که در شهر دوحه قرار داشته 4 سال از عمر آن می‌ گذرد و به سرعت توانست خود را در لیست بهترین فرودگاه های دنیا قرار بدهد.

فرودگاه حمد در دوحه توانسته لقب فرودگاه ۵ ستاره را نیز از آن خود کند. جالب است بدانید که این فرودگاه، اولین فرودگاه در سراسر خاورمیانه است که توانسته این لقب را کسب کند.

فرودگاه حمد در قطر که در سال ۲۰۱۴ افتتاح شده، سالانه بیش از ۳۷ میلیون مسافر را جابه جا می کند و در حال حاضر فرودگاه اصلی فعالیت های قطر ایرویز محسوب می شود.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

فرودگاه حمد در قطر دو ترمینال مسافربری دارد و ۱۶ میلیارد دلار صرف ساخت این فرودگاه مدرن و پیشرفته شده است. معماری منحصربه فرد و مدرن این فرودگاه و همچنین زیبایی چشم نواز آن، موجب شده که به عنوان فرودگاه 5 ستاره شناخته شود.

فرودگاه-حمد-در-قطر

فرودگاه چوبو سنترایر در ژاپن

فرودگاه چوبو سنترایر در نزدیکی شهر ناگویا، روی جزیره مصنوعی ساخته ‌شده است و امکانات زیادی مانند ۶۱ رستوران را داراست  و یکی از شلوغ ‌ترین فرودگاه‌ های ژاپن  به شمار می رود.

این فرودگاه اگرچه در لیست بهترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸ و در رده هفتم قرار می گیرد اما در دسته بندی فرودگاه های منطقه ای، عنوان بهترین فرودگاه را کسب کرده است.

عرشه ای به ارتفاع ۳۰۰ متر در این فرودگاه وجود دارد که مسافران از بلندای آن می توانند حرکت کشتی ها را در بندر ناگویا تماشا کنند. حمام سنتی ژاپنی نیز از جمله امکانات جالب فرودگاه چوبو سنترایراست.

فرودگاه چوبو سنترایر با جابه جایی سالانه ۹٫۸ میلیون مسافر، اگرچه در بین پررفت و آمدترین فرودگاه ها جایی ندارد، اما بی شک یکی از بهترین فرودگاه های جهان به شمار می رود.

فرودگاه چوبو سنتر ایر در ژاپن

بهترین فرودگاه های دنیا هنگ ‌کنگ

در فرودگاه هنگ ‌کنگ که  میزان رضایتمندی و خدمات آن طبق نظر مسافران، یکی از برترین فرودگاه‌ های جهان است، بیشتر از ۱۰۰ ایرلاین به ۱۸۰ شهر دنیا پرواز می ‌کنند.

فرودگاه هنگ ‌کنگ حدود ۶۹ میلیون مسافر را جا به‌ جا کرده که این رقم بسیار بالایی است و به همین دلیل عنوان هشتمین فرودگاه در بین بهترین فرودگاه های دنیا و شلوغ را کسب کرده است.

فرودگاه هنگ ‌کنگ در سال ۱۹۹۸ افتتاح شده و روی جزیره ای مصنوعی در ساحل هنگ کنگ واقع شده است. فرودگاه هنگ ‌کنگ یکی از بهترین امکانات فرودگاهی را در اختیار مسافران خود قرار می دهد و یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های آسیا محسوب می شود. یکی از امکانات فوق العاده این فرودگاه، زمین گلف است که در نزدیکی ترمینال شماره ۲ قرار دارد.

بهترین فرودگاه هنگ ‌کنگ

بهترین فرودگاه های دنیا چانگی در سنگاپور

فرودگاه چانگی سنگاپور بار دیگر به عنوان بهترین فرودگاه جهان در6 سال متوالی انتخاب شد. فرودگاه بین‌المللی چانگی در سنگاپور بسیار مدرن و شیک بوده، دارای امکاناتی مثل سینمای ۲۴ ساعته، استخر، باغ منحصربه فرد گل و پروانه بلندترین سرسره سنگاپور و برکه مصنوعی است.

از فرودگاه چانگی به ۳۸۰ شهر دنیا، پرواز انجام می شود و فرودگاه چندان شلوغی نیست اما به دلیل کیفیت بسیار بالای خدمات و درجه ‌یک بودن  نوع خدمات، توانسته برای ششمین سال متوالی، لقب برترین فرودگاه دنیا را به خود اختصاص دهد.

امکانات لوکس و مجلل، تسهیلات رفاهی یکی از برجسته ترین امتیازات این فرودگاه جنوب شرق آسیا محسوب شده است. معماری بی نظیر و زیبا، عملکرد مناسب، رستوران های متنوع برای صرف انواع غذا و فروشگاه های مختلف برای خرید از جمله امتیازات این فرودگاه می باشد.

فرودگاه-بین‌المللی-چانگی-در-سنگاپور

بهترین فرودگاه های دنیا هانه دا در توکیو

فرودگاه هانه دا یکی از دو فرودگاه بین المللی درتوکیو به شمار می رود که در فاصله ۱۴ کیلومتری مرکز شهر توکیو قرار دارد. این فرودگاه سالانه بیش از ۷۹٫۹ میلیون مسافر را به سراسر جهان جابه جا می کند.

فرودگاه هانه دا سال گذشته در رده دوم بهترین فرودگاه های جهان قرار داشت، امسال فرودگاه اینچئون گوی سبقت را ربود و براساس نظرسنجی که از مسافران به عمل آمد، فرودگاه هانه دا در رده سوم لیست بهترین فرودگاه های دنیا قرار گرفته است. امکانات و خدمات رفاهی مناسب، تمیزی فرودگاه و گزینه های خرید از جمله نقاط قوت این فرودگاه مطرح شده است.

فرودگاه هانه دا در توکیو

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.