تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

تابلو نقاشی و تابلو فرش در دکوراسیون داخلی منزل 

تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل

تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. با استفاده از نورپردازی مناسب، زیبایی تابلو در راه پله تابلو در اتاق نشیمن تابلو در آشپزخانه و تابلو در اتاق خواب را دوچندان کنید.

بهتر است برای نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل  به میزان نور و فضایی که آن را نصب می کنید دقت داشته باشید، قسمت‌هایی از خانه را انتخاب کنید که نور کافی داشته باشد.

نکات کوچک مهمی برای نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید؛ مثلا سبک تابلو نقاشی با دکوراسیون داخلی‌ همخوانی و هماهنگی داشته باشد.

تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل

بهتر است رنگ قاب تابلو نقاشی را طوری انتخاب کنید که با رنگ و سبک مبلمان هماهنگ باشد تا در دکوراسیون داخلی منزل نمایی ناخوشایند ایجاد نشود.

نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل با ابعاد بزرگ باید طوری باشد که روی دیوارهای اصلی و تابلوهای کوچک روی دیوارهای کوچک قرار بگیرد، تابلوی بزرگ روی دیوار کوچک، فضای شما را به هم ریخته نشان خواهد داد.

نصب-تابلو-نقاشی-در-دکوراسیون-داخلی-منزل

نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل

اگر برای نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل می خواهید چند تابلو در کنار یکدیگر قرار دهید، به تعادل و توازن آنها دقت کنید.

بهتر است برای نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل براساس رنگ دیوار تم اصلی داشته، تابلوها با رنگ روشن تر را در بالا و تابلوها با رنگ تیره تر را در پایین نصب کنید.

اگر  نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل را روی کاغذ دیواری انجام می دهید، یادتان باشد تابلوهای ساده روی دیوارهای طرح شلوغ و تابلوها با  طراحی ریز و فراوان را روی دیوارهای ساده قرار دهید.

نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل و قاب عکس های خانوادگی یا هنری، دیوار اتاق ها را به زیبایی تغییر داده و نوعی فضای هنری و حال و هوایی متفاوت در خانه ایجاد می کند.

برای نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل بد نیست فضای مورد نظر را در نظر بگیرید تا با انتخاب سبک مناسب، احساس آرامش و شادی در خانه ایجاد کنید.

نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی منزل

تابلو فرش در دکوراسیون داخلی منزل

تابلو فرش در دکوراسیون داخلی منزل یکی از روش های مناسب برای داشتن سبک کلاسیک یا سنتی است و اغلب افراد برای این کار به جزئیات توجه نمی کنند.

برای نصب تابلو فرش در دکوراسیون داخلی منزل به سبک دکوراسیون داخلی خانه و رنگ مبلمان توجه داشته باشید. اگر فضای خانه شلوغ و با رنگ تیره دکور شده باشد، باید تابلو فرش با طرح ساده باشد.

محل نصب تابلو فرش در دکوراسیون داخلی منزل یکی از نکات مهم برای داشتن چیدمانی لوکس و مرتب است. دیوار اصلی اتاق پذیرایی بهترین گزینه برای این کار است.

ابعاد تابلو فرش در دکوراسیون داخلی منزل را از یاد نبرید و با توجه به اندازه اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی انتخاب متناسبی داشته باشید. دیوار شومینه گزینه ایده آلی برای این کار خواهد بود.

رنگ پرده، دیوارها، سقف و کفپوش می توانند عناصر تعیین کننده برای انتخاب رنگ و طرح تابلو فرش در دکوراسیون داخلی منزل شما باشند و براساس آن تیره یا روشن انتخاب کنید.

تابلو فرش در دکوراسیون داخلی خانه

تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب منزل

اگر برای نصب تابلو نقاشی در اتاق خواب یک پرتره در نظر دارید، بهتر است دیوار یا کاغذ دیواری را علامت گذاری کنید و به این نکته توجه کنید که تصویر به کدام جهت نگاه می کند.

قاب تابلو نقاشی در اتاق خواب را مرتب بچینید و آنها را خیلی بالا نصب نکنید، تابلوها در سایز های خیلی کوچک یا خیلی بزرگ چیدمان جالبی نخواهد بود.

برای نصب تابلو نقاشی در اتاق خواب بهتر است جنس قاب عکس و تابلو براساس دکور چوبی اتاق، چوبی انتخاب شود تا باعث ایجاد هماهنگی بیشتر بین عناصر و لوازم داخلی اتاق شود.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

اگر دکوراسیون داخلی با متریال فلزی و فرفوژه است، استفاده از قاب ‌های فلزی مناسب است. نصب تابلو نقاشی در اتاق خواب اغلب  روی دیوار بالای تخت انجام می شود.

بد نیست برای نصب تابلو نقاشی در اتاق خواب در اتاق خواب عکس های خانوادگی یا عکس خودتان را انتخاب کنید و برای نصب گروهی تابلوها، تم سیاه و سفید یا تمام رنگی داشته و قاب ها را با عرض کم و طول زیاد  نصب کنید.

تابلو-در-اتاق-خواب

تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه منزل

برای نصب سعی کنید تابلو را جایی قرار دهید که با آب یا گرما آسیب نبیند و خیلی زود چرب و کثیف نشود. مثلا فضای بالای میز نهار خوری یا اپن مناسب است.

بهتر است تابلو نقاشی در آشپزخانه مدرن مربوط به آشپزی نباشد و از قاب های ضد زنگ رنگ روشن استفاده کنید. بد نیست بدانید چیدمان متقارن سنتی ورسمی هستند و نامتقارن بودن برای سبک مدرن مناسب است.

به تصویر و فرم آن برای انتخاب تابلو نقاشی در آشپزخانه توجه داشته باشید. اگر تابلوها هماهنگ با سایر لوازم و عناصر دکوراسیونی باشد، ظاهری زیبا و دلنشین به فضای شما خواهد داد.

برای انتخاب تابلو نقاشی در آشپزخانه بهتر است قاب ها و قفسه ها با هم هماهنگ باشند. اگر ارتفاع سقف کوتاه است سعی کنید تابلو ها عمودی با طول زیاد روی دیوار نصب کنید.

جنس قاب و تابلو نقاشی در آشپزخانه را طوری انتخاب کنید که به راحتی تمیز شود و نظافت و نگهداری آن آسان باشد. بهتر است تابلوها را به شکلی نصب شود که با نور کافی جلوه بیشتری داشته باشد.

تابلو در آشپزخانه

تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

برای نصب تابلو نقاشی در اتاق نشیمن اگر یک یا مجموعه ای از چند تابلو را زیر هم یا در دو ردیف عمودی کنار هم به دیوار نصب کنید خط عمودی ایجاد کرده اید که ارتفاع سقف و دیوار بیشتر از اندازه واقعی به نظر می رسد.

می توانید قاب ها را جلوی قفسه کتاب نصب کنید یا برای افزایش ارتفاع چند تابلوی یک اندازه را کنار هم قرار داده، روی دیوار به افزایش ظاهری طول دیوار کمک کنید.

اگر به جای یک تابلو بخواهید چند قاب عکس یا تابلو نقاشی کوچک در اتاق نشیمن نصب کنید که باید ارتفاع مناسب را پیدا کنید. سعی کنید قاب تابلوها پهنای بیشتری داشته باشند.

تابلو-نقاشی-در-دکوراسیون-داخلی-اتاق-نشیمن

برای نصب تابلو در اتاق نشیمن باید آنها با دکور اتاق، هماهنگ‌‌ باشد و اگر پهنای قاب کمتر باشد، نقاشی یا سایر آثار هنری جلوه بیشتری خواهند داشت.

ابعاد تابلو، مساحت و ارتفاع دیوار، فاصله نصب تابلو تا سقف، میدان دید افراد، عواملی هستند که باید برای نصب تابلو نقاشی در اتاق نشیمن در نظر بگیرید.

یک دیوار خالی بزرگ صرفا جای مناسبی برای نصب یک تابلو در اتاق نشیمن نیست. ارتفاع تابلویی که بالای یک مبل قرار دارد را با تابلویی که روی یک دیوار خالی نصب شده، هماهنگ کنید.

تابلو-در-اتاق-نشیمن

تابلو  در راه پله منزل

نصب تابلو در راه پله می تواند به شکل مورب باشد، این گونه طراحی جذاب و مهیج است. تابلو را کمی بالاتر از ارتفاع ۱۵۲ تا ۱۶۵ سانتیمتر نصب کنید، به ویژه اگر سقف بلندی داشته باشید.

نصب تابلو در راه پله و قاب عکس با طرح و سایز متنوع، زیبایی این فضا را دوچندان کرده و دکوراسیون کلی خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

طرح و قاب تصاویر تابلو در راه پله بهتر است با رنگ و متریال به کار رفته در پله و نرده همخوانی داشته باشد یا برعکس در تضاد با آن باشد.

برای دیوار خالی و نصب تابلو در راه پله تصاویرهنری رنگی و شاد می تواند دکوراسیونی زیبا و جذاب برای دیوار این بخش از خانه ایجاد کند.

روی کاغذ دیواری راه راه عمودی بهتر است تابلو در راه پله در مرکز تصویر وهم سطح چشم باشد و با چیدمان متقارن نقاط مرکزی برجسته و ساده ای را به وجود بیاورید.

برخلاف نصب تابلو در اتاق نشیمن که تابلو باید در سطح پایین تری باشد، نصب تابلو در راه پله باید بالاتر و با توجه به همه اشیای اطرافش در نظر گرفته و تراز باشد.

نصب-تابلو-نقاشی-در-دکوراسیون-داخلی-راه-پله-منزل

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.