تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

ترفندهای نصب تابلو در خانه

نصب تابلو روی دیوار

نصب تابلو روی دیوار خانه اصول و قواعدی دارد که باید آنها را رعایت کنید تا چیدمانی زیبا و چشم نواز داشته باشید. اولین نکته که باید بدانید این است که تابلو را نه خیلی بالا و نزدیک به سقف و نه خیلی پایین نصب کنید.

برای نصب تابلو روی دیوار باید به اندازه و رنگ دیوار توجه کنید و این کار را براساس جنس و متریال پوشش دیوار انجام داده و تصمیم بگیرید تابلو نقاشی یا عکس در اندازه های کوچک یا بزرگ و تعداد بیشتر از یک تابلو یا قاب باشد.

در نظر داشته باشید وزن تابلو، نوع میخ یا نگهدارنده آن و اندازه گیری درست که نصب تابلو روی دیوار کاملا وسط  قرار گرفته و تراز باشد.

اگر می خواهید تابلو نقاشی یا قاب عکسی را بالای شومینه نصب کنید، به اندازه دیوار بالای شومینه توجه کنید که متناسب بوده، وسط آن قسمت قرار بگیرد.

برای نصب تابلو روی دیوار اتاق نشیمن یا پذیرایی ارتفاع  تکیه گاه مبل را در نظر گرفته و بالای آن با فاصله مناسب قاب یا تابلو را قرار بدهید.

نصب-تابلو-روی-دیور

نصب تابلو بالای تلویزیون

نصب تابلو بالای تلویزیون یا اطراف آن بهتر است متناسب با فضای اتاق باشد و سبک دلخواهتان را در نظر بگیرید یک تم با رنگ جذاب و پس از آن تعدادی تابلو که نیاز به طراحی خوب دارد.

نصب تابلو بالای تلویزیون به صورت قاب عکس های چند تایی روی دیوار، یک ایده شیک و فوق العاده برای زیبا تر کردن دکوراسیون خانه و طراحی دیوار با تصاویر، نقاشی، آثار هنری و عکس های خانوادگی است که از دیدن آنها لذت ببرید.

برای انتخاب تصاویر و قاب هایی که می خواهید روی یک دیوار قرار دهید هارمونی در نظر بگیرید ، مثلا نصب تابلو بالای تلویزیون را با تصاویر سیاه و سفید یا نقاشی هایی دارای سبک واحد انجام دهید.

برای نصب تابلو بالای تلویزیون دقت کنید که جنس، رنگ و اندازه تابلوها، فرم مستطیل، مربع یا دایره و رنگ بندی قاب ها نیز متناسب بوده، با دیوار مورد نظر هماهنگ در نظر بگیرید.

نصب-تابلو-بالای-تلویزیون

نصب تابلو فرش

نصب تابلو فرش در خانه برای دکوراسیون سنتی خانه مناسب است، شما می توانید به نقاشی های مینیاتوری، تابلوهای هنری خطاطی نیز رو بیاورید و فرم های دوست داشتنی برای طراحی دیوار خانه در نظر بگیرید.

برای نصب تابلو فرش نباید به طور مستقیم روی آن میخ کوبید یا روی دیوارهای گچی یا آهکی آویزان کرد، چون بافت فرش آسیب دیده و در صورت زنگ زدن میخ، لکه بد رنگی روی آن باقی می ‌ماند.

محل نصب تابلو فرش‌ را با دقت انتخاب کنید تا زیبایی‌ و جلوه آن را روی دیوار اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی، ورودی خانه یا هر بخش دیگر خانه که می خواهید، به رخ کشیده، دکوراسیونی لوکس ایجاد کنید.

نصب تابلو فرش‌ روی دیواری که در معرض رطوبت بالا باشد، مانند مسیر مستقیم کولر آبی اشتباه است، چون این کار موجب فرسودگی و پوسیدگی آن می شود.

بهتر است برای نصب تابلو فرش‌ از قاب های زیبا و لاکچری استفاده کرده، بدون قاب از دیوار آویزان نکنید، قاب مناسب و فاخر، جلوه زیباتری از تابلو فرش به نمایش می ‌گذارد و دکوراسیون شما را متفاوت می کند.

نصب-تابلو-فرش

تابلو و تزیینات دیواری

تابلو و تزیینات دیواری در دکوراسیون مدرن شامل عکس ها و نقاشی های مدرن می شود، شما می توانید نقشه های جغرافیایی را با قاب های زیبا به شکل تابلو درآورید، طرح های گرافیکی، کارهای هنری مانند قلاب بافی یا کلاژ از پارچه و … گزینه های جذابی هستند.

دیوار یکی از عناصر مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی است و چشم هر بیننده به محض ورود به هر فضا به آن معطوف می شود، به همین دلیل برای تاکید روی آن از تابلو و تزیینات دیواری استفاده می شود.

وجود دیوار خالی در خانه ای که دارای مبلمان زیبا و لوکس است، می تواند تاثیر منفی روی دکوراسیون داشته باشد و بهتر است برای زیباسازی و طراحی خاص به فکر نصب تابلو و تزیینات دیواری به خصوص در فضای اتاق پذیرایی، نشیمن یا ورودی خانه باشید.

نصب تابلو و تزیینات فقط مختص به اتاق پذیرایی یا نشیمن نیست بلکه شما می توانید برای اتاق خواب، سرویس بهداشتی و آشپزخانه از مدل های مناسب و هماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی این بخش ها نیز استفاده کنید.

با تاباندن نور روی تابلو و تزیینات دیواری چیدمان خانه را زیباتر و جذاب تر کنید، انتخاب یک تابلو نقاشی یا قاب عکس زیبا برای فضای غذاخوری می تواند دکوراسیون شیک و مدرنی را برای شما به همراه داشته باشد.

تابلو و تزیینات دیواری

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.