تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

جدیدترین سبک های طراحی کابینت آشپزخانه

سبک های طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی رنگ کابینت آشپزخانه براساس ابعاد خانه، بودجه، سلیقه افراد و متریال مورد نظر مانند صفحه کابینت کوارتز و درب کابینت ترموفیل انتخاب می شود.

اگر به طبیعت علاقمند بوده و طرفدار دکوراسیون چوبی هستید، می توانید از روکش های که طرح چوب دارند استفاده کنید.

یکی از جذاب ترین سبک های طراحی کابینت آشپزخانه استفاده از کابینت بدون دستگیره و درب های ساده است که فضای خلوت، شیک و مدرنی ایجاد می کند. با انتخاب این نوع طراحی، می توانید از لوازم آشپزخانه استیل بهره ببرید.

طراحی صنعتی آشپزخانه یکی دیگر از سبک های طراحی کابینت آشپزخانه که در سال های اخیر رایج شده و در این نوع طراحی، نمایان بودن مصالحی مانند آجر، لوله و فلز شاخصه مهمی است. در سبک صنعتی شما می توانید ترکیب متریال های چوب، سنگ و بتن را ببینید.

برخلاف طراحی صنعتی، این روزها برخی طراحان و ترجیح می دهند لوازم کوچک را مخفی کنند و برای سبک های طراحی کابینت  آشپزخانه راهکارهای خلاقانه برای ذخیره سازی هوشمند ارائه می دهند که برای هر سبک آشپزخانه ای قابل اجراست.

در خانه های مدرن، طراحی کابینت آشپزخانه با استفاده از لوازم و تجهیزات هوشمند  انجام می شود.

شیرآلات لمسی، اتوماتیک و هوشمند، اجاق گاز لمسی و سایر وسائلی که عملکرد آنها براساس سنسورهای متفاوت به وسیله موبایل، قابل کنترل و تنظیم توسط شما هستند.

سبک های طراحی کابینت

سبک های طراحی رنگ کابینت

همه افراد به دکوراسیون خانه و نوع چیدمان دقت دارند، انتخاب رنگ کابینت در آشپزخانه یکی از موارد تاثیرگذار در طراحی داخلی است و روی اشتهای شما نیز موثر است.

اگر رنگ کابینت و دیوار آشپزخانه را سفید یا روشن انتخاب کرده اید، بهتر است با کفپوش تیره دکوراسیونی شیک خلق کنید.

شما می توانید از کاشی های طرح سنگ با رنگ روشن برای کفپوش آشپزخانه استفاده کنید، این نوع کفپوش فضای لاکچری و درخشانی ایجاد می کند، بنابراین رنگ کابینت را تیره یا روشن یا ترکیب دو رنگ با هارمونی متناسب، انتخاب ایده آلی است.

طرفداران کفپوش کاشی طرح دار یا ساده، می دانند که علاوه بر زیبایی کاشی، طول عمر و دوام بالای این متریال نگهداری و نظافت آن مزیت مهمی است.

در مقابل افرادی هستند که فرش را با دوام و زیبا می دانند، یادتان باشد فرش ایرانی با طرح های ریز و شلوغ برای آشپزخانه شلوغ مناسب نیست و رنگ کابینت باید خنثی باشد.

 کفپوش های کاشی طرح دار فضای خاصی در آشپزخانه شما  ایجاد می کند، به شرطی که لوازم و تجهیزات مانند اجاق گاز، هود، شیرآلات و رنگ کابینت آشپزخانه مشکی با طراحی ساده باشد.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

صفحه کابینت کوارتز

اگر قصد دارید آشپزخانه را بازسازی کنید علاوه بر رنگ کابینت به صفحه روی کابینت دقت کنید، رنگ و متریال آن تاثیر بسزایی روی دکوراسیون آشپزخانه دارد، صفحه کابینت کوارتز یا رنگ های تیره براق سبک مدرن و جذابی ایجاد خواهد کرد.

 خاکستری انتخاب خاصی برای رنگ کابینت است و طراحان برای ایجاد هماهنگی، از خلاقیت های زیادی استفاده کرده، یراق آلات فلزی، دستگیره کابینت، دسته های رنگی مسی، لوازم خانگی و اکسسوری های مسی را برای دکوراسیون آشپزخانه پیشنهاد می دهند.

اگر طرفدار متریال استیل یا رنگ سیاه نیستید، برای انتخاب رنگ کابینت می توانید از ترکیب فلز و کابینت سفید استفاده کرده و دکراسیون جذاب و فوق العاده ای داشته باشید.

این روزها با اینکه سبک مدرن و مینیمال در بین طراحان از محبوبیت زیادی برخوردار است، همچنان رنگ کابینت ترکیبی با طراحی سیاه و سفید جذابیت خود را کم نکرده است. فلزات تیره نیز در دکوراسیون آشپزخانه با سبک مدرن یا سبک صنعتی از کنتراست بالایی برخوردار است.

رنگ کابینت خاکستری یا بژ را با دستگیره های فلزی طلایی برای خانه هایی با سبک کلاسیک و  نصب شلف های چوبی دیواری، دکوراسیون منحصر به فردی ایجاد کرده فضای شما را از یکنواختی خارج می کند.

ترکیب متریال هایی مانند سنگ و چوب، یا چوب و استیل برای ساخت و طراحی کانتر گزینه ایده آلی است.

صفحه کابینت کوارتز

درب کابینت ترموفیل

سبک درب کابینت یکی از نکات مهم در طراحی آشپزخانه است و برجسته ترین عناصر دکوراسیونی آشپزخانه محسوب می شود. تنوع در طراحی این عنصر موجب می شود افراد با هر سلیقه انتخاب متفاوتی داشته باشند.

درب کابینت شامل انواع مختلفی از قبیل درب کابینت ترموفیل پانل های فلت، پانل های برجسته کاری شده، ورقه ها، کابینت جرز دار و درب های حاشیه دار هستند.

برخی از انواع درب های کابینت برای طرح های خاص و سبک های متفاوت، مناسب هستند، مثلا درب با پانل فلت برای طرح های مدرن  کاربرد دارد.

هرچند بسیاری از سبک های درب در طرح های مختلف به کار گرفته  شده و جذابیت ویژه ای در آشپزخانه به وجود می آورد.

درب کابینت ترموفیل از MDF ساخته شده و در یک پوشش پلاستیکی قرار می گیرد و سپس تحت حرارت شدید قرار می گیرد تا کاملا پلمپ شود و غیر قابل نفوذ شود. این نوع درب کابینت ترموفیل طول عمر زیاد داشته و مقرون به صرفه است.

درب کابینت ترموفیل برای درزگیری کامل مناسب است و متریال این درب مقاومت بالایی دارد، در صورت آسیب، به سختی تعمیر می شود.

معایب این نوع کابینت، پایین بودن مقاومت آن در برابر گرما و به مرور زمان زرد شدن رنگ آن است. البته رنگ روشن کابینت ترموفویل با گذشت زمان تغییر رنگ می دهد.

درب کابینت ترموفیل

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.