تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب مدرن

جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب

جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب مدرن و انتخاب مناسب به نظر کار راحتی است ولی شما باید با اصول دکوراسیونی و ویژگی‌هایی که باید داشته باشد کاملا آشنا باشید. رنگ پرده اتاق خواب کلاسیک و جنس پرده اتاق خواب از موارد مهمی است.

پرده اتاق خواب بهتر است فضا را تاریک کند تا بتوانید خواب راحت و آرامی داشته باشید. پرده ضخیم و چند لایه می تواند به خوبی اتاق را تاریک کند.

برای تنظیم و ورود نور بیشتر در زمان های مختلف روز می توانید از جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب با جنس حریر و رنگ روشن استفاده کنید.

اغلب پرده اتاق خواب را بلند، از سقف تا کف زمین در نظر می گیرند که رنگ، جنس و بافت آن با توجه به متریال بالش و تشک انتخاب می شود.

برای برخی خانه ها که سقف کوتاهی دارند پرده های بلند فضا را بزرگتر نشان می دهد. پرده اتاق خواب می تواند براساس سلیقه و نیازتان، ثابت یا متحرک باشد.

جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب

مدل های پرده اتاق خواب مدرن

برای انتخاب پرده اتاق خواب مدرن می توانید از چوب پرده و یراق آلات لوکس استفاده کنید که با توجه به مدل و رنگ پرده انتخاب می شود.

میان پنجره تا سقف فضای کمی وجود دارد که برخی طراحان برای پرده اتاق خواب مدرن پیشنهاد می دهند، چوب پرده را به سقف وصل کنید و یراق آلات فانتزی به کار ببرید.

علاوه بر جنس و بافت پرده اتاق خواب مدرن، رنگ های رایج در سبک مدرن، رنگ‌های خنثی‌ مانند بژ، کرم، خرمایی، مشکی، طوسی و سفید هستند.

ترکیب رنگ های خنثی با رنگ‌های زرد، قرمز یا آبی برای زنده کردن فضا در انتخاب پرده اتاق خواب مدرن روش مناسبی است.

در پرده اتاق خواب مدرن براساس سلیقه افراد و رنگ سایر عناصر اتاق، رنگ‌های خنثی یک تم و زمینه اصلی است و رنگ‌های براق و شاد با آن ترکیب می شود.

مدل های پرده اتاق خواب مدرن

مدل های پرده اتاق خواب کلاسیک

برخی مدل های پرده اتاق خواب کلاسیک همراه با کتیبه هستند. این پرده ها اتاق خواب را شیک و باشکوه کرده، می تواند طرح دار یا ساده با توجه به سلیقه افراد انتخاب شوند.

رنگ، جنس و مدل دوخت پرده اتاق خواب کلاسیک هماهنگ با سرویس خواب، بسیار پر زرق و برق بوده و دارای لایه های زیاد و والان های بزرگ و شلوغ است.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

استفاده از شید برای پنجره های بزرگ که فضای دید بیشتری ایجاد می کنند گزینه مناسبی است که ممکن است همراه با پرده اتاق خواب کلاسیک باشد.

مدل-های-پرده-اتاق-خواب-کلاسیک

با اینکه مدل های پرده اتاق خواب کلاسیک باید با سایر عناصر دکوراسیونی هماهنگ باشد، شما می توانید برای اتاق شلوغ از پارچه های بدون طرح یا طرح های ریز استفاده کنید.

و برای اتاق خلوت و مبلمان آنتیک یا سنتی، می توانید پرده اتاق خواب کلاسیک را از پارچه های طرح دار انتخاب کنید. پرده های مجلل مخملی سنگین برای پوشاندن پنجره‌ها مناسب است.

مدل های پرده اتاق خواب کلاسیک

رنگ پرده اتاق خواب

رنگ پرده اتاق خواب را می توانید براساس سلیقه و سایر عناصر دکوراسیونی و کالای خواب انتخاب کنید. دقت داشته باشید برخی رنگ ها خیلی زود از مد می افتند و شما را دلزده و کسل می کنند.

آبی، سفید یا سبز از دسته رنگ هایی هستند که محدودیت ندارند و برای هر سبک دکوراسیونی مانند مدرن، مینیمال و کلاسیک مناسبند و در هر فصل از سال کاربرد دارند.

رنگ های آبی فیروزه ای، آبی آسمانی و ترکیب آن با سفید یا طوسی برای رنگ پرده اتاق خواب مناسب است و به دوره یا زمان خاصی محدود نیست.

رنگ یا طرح پارچه کوسن، بالش یا روتختی می تواند  گزینه خوبی برای انتخاب پرده اتاق خواب باشد و فضایی هماهنگ با هارمونی جذاب ایجاد خواهید کرد.

مدل های پرده اتاق خواب می تواند ساده یا طرح دار باشد و مدل آن نیز براساس فرم اتاق، ابعاد یا نوع بازشوی پنجره انتخاب می شود. پرده ساده دکوراسیون خلوت و دلنشین و پرده طرح دار فضایی شلوغ و پرهیجان ایجاد می کند.

رنگ پرده اتاق خواب

جنس پرده اتاق خواب

انتخاب جنس پرده اتاق خواب باید طوری باشد که با سرویس اتاق خواب، رو تختی و بالش ها، هماهنگ و متناسب بوده، زیبایی و جذابیت اتاق خواب را دو چندان کند.

اگر فضای اتاق چندان نورگیر نباشد و شما خواهان نور بیشتر هستید، می توانید جنس پرده اتاق خواب را از پرده های حریر یا تور انتخاب کنید.

جنس پرده اتاق خواب از متریال های مختلف مانند پارچه، حصیر، چوب، بامبو و غیره می تواند براساس سبک دکوراسیونی اتاق یا طراحی داخلی خانه انتخاب شود.

برخی از اتاق خواب ها به اندازه کافی روشنایی دارند و شما طرفدار تاریکی اتاق و فضای سایه روشن هستید، بنابراین جنس پرده اتاق خواب را ضخیم و رنگ تیره انتخاب کنید.

جنس مدل های پرده اتاق خواب برای سبک های مختلف مینیمال، مدرن و کلاسیک می تواند متفاوت انتخاب می شود. مدل های والن دار می تواند از جنس براق باشد که دکوراسیون چشمگیری خلق می کند.جنس پرده اتاق خواب

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.