تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

خانه دوبلکس چیست؟

خانه دوبلکس ساده

طراحی خانه دوبلکس ساده کوچک ایرانی طراحی ساختمانی دو طبقه است که با چند پله به هم مرتبط می شوند و خانه دوبلکس ویلایی با طراحی پله و نرده و نوع متریال آنها، فضایی شیک و جذاب ایجاد می کند.

معمولا طراحی با خلاقیت هایی همراه است و با الگوی خاص معماری و فضاسازی به این صورت که اتاق خواب در طبقه بالا، اتاق نشیمن و پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی در طبقه اول در نظر گرفته شوند.

 هرچند طراحی داخلی خانه می تواند تا حدودی بر اساس نیاز افراد اجرا شده و الگوی ثابتی نخواهد داشت، برای مثال برخی ترجیح می دهند طبقه بالای خانه را به اتاق مطالعه یا پذیرایی اختصاص بدهند.

 به اعتقاد طراحان، دکوراسیون داخلی خانه چه با سبک کلاسیک چه مدرن، دارای هزینه های زیادی است و برای تامین گرمایش یا سرمایش نیاز به سیستم های کارآمدتری هست.

خانه دوبلکس ساده

طراحی خانه دوبلکس ایرانی

خانه دوبلکس ایرانی با در نظر گرفتن المان های معماری ایرانی و تلفیق سبک مدرن و سنتی در ساختمان هایی شناخته شده وجود دارد که می توانید ببینید.

راه پله در خانه دوبلکس ایرانی بخش جذاب و زیبایی است و عنصر مهم  و تاثیرگذاری در دکوراسیون داخلی محسوب می شود و می تواند با شکل های مختلف گرد، نیم دایره، سه طرفه و … طراحی و اجرا می شود.

اجرای راه پله بستگی به فرم و مساحت فضای مورد نظر دارد و با اینکه دکوراسیون منحصر به فرد و زیبایی در خانه دوبلکس ایرانی ایجاد می کند، از طرفی فضای پرت نیز به وجود می آید. بهتر است در طراحی راه پله خانه دوبلکس هوشمندانه اقدام کرد.

نمای خانه دوبلکس ایرانی به دو سبک مدرن یا کلاسیک طراحی و اجرا می شود و برای جلوه بیشتر به هارمونی رنگ و نورپردازی در آن باید توجه داشت.

طراحی سقف در خانه دوبلکس ایرانی با سقف کاذب بیشتر انجام می شود که تنوع در طرح و رنگ می تواند دکوراسیونی جذاب ایجاد کند.

خانه-دوبلکس-ایرانی

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

طراحی خانه دوبلکس کوچک

خانه دوبلکس کوچک را با فضایی که دارای سقف بلند است می توان طراحی کرد، خلاقیت در فضاسازی عمودی می تواند برای شما دکوراسیون زیبا، راحت و کاربردی به وجود بیاورد.

وقتی مساحت زمینی که برای ساخت خانه در نظر دارید کوچک است، بهترین روش برای استفاده بهینه از آن، طراحی با چیدمانی مناسب و دکوراسیون منحصر به فرد است تا فضایی دلنشین و دوست داشتنی خلق کنید.

رنگ دیوار، کفپوش و مبلمان خانه کوچک بسیار مهم است، شما می توانید با نورپردازی و طراحی سقف فضایی رویایی ایجاد کرده و از ماندن در خانه خود لذت ببرید.

استفاده از عناصر کاربردی مانند پنجره های بزرگ، نورگیر سقفی و اختلاف سطح در خانه دوبلکس کوچک می تواند فضای چشمگیر و آرامش بخشی را برایتان ایجاد کند.

طراحی هر بخش از خانه در خانه دوبلکس کوچک باید به طور هوشمندانه انجام شود، انتخاب لوازم ضروری، مبلمان و اکسسوری های کاربردی برای آشپزخانه و اتاق خواب بسیار ضروری است.

درب های ریلی و کشویی، کمد، قفسه و شلف دیواری و اشغال نکردن فضای کف خانه می تواند ایده های مناسبی برای دکوراسیون و چیدمان مناسب خانه دوبلکس کوچک باشد.

خانه-دوبلکس-کوچک

طراحی خانه دوبلکس ویلایی

در خانه دوبلکس ویلایی معمولا اتاق خواب هایی که در طبقه بالایی ساخته می شود دارای بالکن یا راه پله ای به حیاط و محوطه ویلا هستند.

برای ساخت خانه ویلایی ابتدا بر اساس تعداد افراد و فضاهای مورد نیاز بررسی و مشخص شود و پس از آن به فرم و نوع ارتباط این فضاها با یکدیگر پرداخت.

برای ارتباط فضاهای مورد نظر در خانه دوبلکس ویلایی  توجه داشته باشید که راه پله در محلی قرار بگیرد که مزاحم سایر عملکردها نباشد، از طرف دیگر دسترسی به آن راحت باشد، ارتفاع و کف پله ‌ها نیز با ابعاد و اندازه‌های استاندارد طراحی شود.

سبک و فرمی که در خانه ویلایی برای دکوراسیون داخلی در نظر می گیرید بهتر است برای فضای بیرونی، حیاط و محوطه سازی نیز همان هارمونی و سبک را اجرا کنید.

خانه-دوبلکس-ویلایی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.