تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

ترفندهای دکوراسیونی خانه های کوچک

دکوراسیون آپارتمان کوچک

اگر می خواهید در فضای کوچک خانه خود احساس راحتی کرده و آرامش و آسایش فراهم کنید، آپارتمان کوچک شما به دکوراسیون خاص و طراحی ویژه نیاز دارد.

آپارتمان‌ کوچک خود را طوری بچینید که بزرگتر از آنچه هست به نظر بیاید. به این منظور باید کمی خلاقیت داشته و از اصول خاصی پیروی کنید. دکوپارتمان سعی دارد شما را با برخی از این راهکارها آشنا کند:

دکوراسیون داخلی

چیدمان آپارتمان کوچک

برای چیدمان آپارتمان کوچک به این نکته توجه کنید که واحدهای کوچک معمولا فضای ورودی بسیار محدود و کوچک دارند. شاید در برخی ساختمان ها چنین فضایی اصلا وجود نداشته باشد و درِ خانه مستقیم به اتاق نشیمن باز شود.

در چیدمان آپارتمان کوچک، اگر راهرویی برای ورودی دارید، آن را با تابلو، مجسمه یا میز و کنسول زیبا تزئین کنید. برای جلوه بیشتر می توانید این منطقه را نورپردازی کنید.

برای چیدمان مناسب یکی از دیوارهای اتاق نشیمن با رنگی متفاوت می تواند جلوه‌ای از رنگ به محیط بدهد و بدون صرف هزینه زیاد، تغییری اساسی در فضای دید شما ایجاد ‌کند.

اگر اتاقتان فرورفتگی یا تاقچه‌ای دارد، گزینه ای مناسب‌ برای رنگی متفاوت است. می‌توانید رنگی جیغ و متمایز با رنگ کلی اتاق که از وسایل اتاقتان الهام گرفته‌اید به کار ببرید و یا از توناژهای تیره‌تر و غلیظ ‌تر رنگ سایر دیوارها استفاده کنید.

برای چیدمان اتاق نشیمن کوچک رنگ نارنجی و طیف نزدیک به آن می‌تواند انتخابی مناسب باشد. به خاطر داشته باشید که هر تغییری در رنگ اتاق به آن زیبایی و هیجان می‌دهد.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون خانه کوچک

دکوراسیون خانه کوچک را باید خلاقانه انجام داد، ایجاد روشنایی و ارتفاع در حمام های کوچک، با اضافه کردن یک تاج به سقف روش مناسبی است  که فضا را بیشتر و بزرگتر نشان دهید.

برای کاشی های کف حمام و یا سرویس بهداشتی رنگ روشن تر و طبیعی تری را به کار ببرید. حوله ها و لوازم جانبی سرویس های بهداشتی نیز از رنگ های روشن انتخاب شود به بزرگتر کردن فضا کمک می کند.

دادن نور اضافی برای روشن کردن فضای حمام، به ویژه اگر در آن فضا پنجره ای وجود نداشته یا پنجره آن بسیار کوچک باشد روش دیگری برای بزرگ تر کردن فضاست. استفاده از شمع فضای رمانتیک و دلنشین ایجاد می کند.

دکوراسیون داخلی

خانه کوچک را بزرگ تر کنید

برای  اینکه خانه کوچک را بزرگ تر کنید، آینه عنصری است که باید بدانید کجا و چطور از آن استفاده کنید.

اگر آینه روبه روی پنجره باشد، با دو برابر کردن منبع نور، فضای شما را زیباتر و بزرگتر می کند.

قرار دادن آینه جلوی در ورودی، روی یک کنسول و حتی روی میز گوشه دیوار، باعث می شود منظره زیبایی را بازتاب بدهد.

رنگ ‌های براق سفید، کرم و زرد  که نور را به خوبی منعکس می کنند، هم اتاق را گرم و راحت نشان می دهند هم خانه کوچک را بزرگتر می کند.

بهتر است در خانه های کوچک به جای اسباب و اثاثیه عریض، از انواع بلند آن ها مانند چراغ های ایستاده و تصاویر رومیزی بزرگ استفاده کنید.

شما می توانید از بوفه یا کمدهای بلند و کم عرض که جای کمتری هم اشغال می کنند استفاده کنید یا پرده تزیینی بلند نصب کنید تا ارتفاع خانه را بیشتر نشان دهید.

گاهی  به جای خرید کمد یا بوفه، قفسه هایی را روی دیوار نصب کرده، ظرف ها و کتاب ها را درون آن ها قرار دهید تا از کمترین فضا بیشترین استفاده را بکنید.

دکوراسیون داخلی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.