تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

دکوراسیون اتاق نوزاد

اتاق نوزاد

معمولا ماه‌ها قبل از تولد نوزاد، طراحی و تزئین اتاق نوزاد انجام می شود و برای پدر و مادرهایی که بی‌صبرانه منتظر آمدن کودک خود هستند  طراحی اتاق‌خواب برای کودکشان بی نهایت جذاب است.

طراحی اتاق نوزاد با توجه به دختر یا پسر بودن فرزندتان متفاوت است، البته سن کودک نیز در انتخاب دکوراسیون اهمیت دارد و با افزایش سن کودک نیز تغییراتی در طراحی و چیدمان اتاق باید ایجاد کرد.

انتخاب سیسمونی و طراحی دکوراسیون مناسب برای پدر و مادرها بسیار دشوار است چون می‌خواهند بهترین و زیباترین تزیینات و دکوراسیون را در اتاق کودک خود داشته باشند.

اتاق نوزاد

ایده هایی برای اتاق نوزاد

دکوپارتمان ایده هایی برای اتاق کودک به شما پیشنهاد می کند تا دکوراسیونی مناسب، دوست داشتنی و زیبا  بچینید.

خیمه زدن روی تخت خواب کودک با پارچه‌هایی که طرح و رنگ بچه‌گانه دارند علاوه بر اینکه سیسمونی و دکوراسیون اتاق را زیباتر جلوه می‌دهد باعث حس امنیت به کودک می‌شود و از تابیده شدن مستقیم نور به چشمان بچه جلوگیری می‌کند.

پارچه‌های حریر و شیشه‌ای طور بهترین انتخاب است که راه ورود نور و دید کودک به بیرون به‌طور کامل گرفته نشود.

اتاق نوزاد

تزیینات دیواری اتاق نوزاد

 تزیینات دیواری اتاق کودک معجزه می‌کنند و در مقایسه با دیگر تزیینات فانتزی اتاق‌خواب، معمولا قیمت کمتری هم دارند.

برای تزیینات دیواری اتاق کودک  از رنگ ها و تصاویر روشن و شاد استفاده کنید تا کودک زمانی که به تنهایی در اتاق از خواب بیدار می شود، احساس ترس نکند.

اتاق نوزاد

تخت خواب نوزاد

 برای خرید تخت خواب کودک سعی کنید تختخواب‌هایی که دارای کمد کوچک و جادار هستند را در نظر بگیرید تا هم فضایی برای استراحت بچه باشد و هم برای نگهداری لوازم بچه کاربرد داشته باشد.

تخت خواب کودک با فضای مخصوص نشیمن، کشو و کانترهای جاداری که در دل خود دارد یک انتخاب عالی و هوشمندانه محسوب می شوند.

اتاق نوزاد

چیدمان اتاق نوزاد

در چیدمان اتاق نوزاد، معمولا تخت خواب را به دیوار می‌چسبانند، شما می‌توانید برخلاف معمول تخت خواب نوزاد را در وسط اتاق قرار دهید.

این خلاقیت در چیدمان اتاق نوزاد باعث می‌شود کودک در تخت خواب خیلی حوصله‌اش سر نرود و بهتر به تماشای دور و برش پرداخته، بهانه‌گیری نکند.

اتاق نوزاد

رنگ اتاق نوزاد

رنگ اتاق نوزاد را می توان با خیال راحت انتخاب کرد چون محدودیتی برای انتخاب رنگ وجود ندارد.

برای انتخاب رنگ اتاق نوزاد، می‌توانید برای هماهنگی دکوراسیون سه عنصر فرش، تخت خواب و پرده را با طرح و رنگ‌های مشترک و یکسان انتخاب کنید.

رنگ سبز یک رنگ دخترانه و پسرانه است که می‌تواند به اتاق کودکتان طراوت ببخشد.

درصورتی که رنگ سبز را می پسندید، تلفیق سبز و صورتی  فضا را دخترانه و اگر آبی یا قهوه‌ای را در کنارش قرار دهید اتاق‌خوابی پسرانه طراحی کرده اید.

برای بچه‌هایی که عاشق رنگ‌های شاد هستند باید رنگ اصلی اتاق را سفید  انتخاب کنید، در جزییات و تزیینات اتاق نیز رنگ‌های شاد استفاده کنید تا زیباتر به چشم بیاید.

اتاق نوزاد

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.