تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

راهنمای انتخاب پرده خانه

انتخاب پرده خانه

انتخاب پرده خانه از این نظر مهم است که تاثیر فراوانی روی دکوراسیون داخلی داشته و به وسیله پرده اتاق خواب نشیمن پذیرایی و اتاق کودک ورود و میزان نور درخشندگی و جلوه بخشی کرده و تنظیم می شود.

هرچند پرده خانه به عنوان یک عنصر کلیدی دکوراتیو حساس است، اما نقش کاربردی آن در چیدمان خانه را نادیده نگیرید و به کیفیت جنس، نوع بافت و دوام آن توجه داشته باشید.

پرده خانه برای هر قسمت با معیارهای متفاوتی انجام می شود، باید نیاز به پرده مناسب، رنگ، طرح و مدل آن را در نظر بگیرید، مثلا برای بلندتر نشان دادن ارتفاع خانه می توانید پرده های بلند نصب کنید.

انتخاب پرده اتاق خواب را با میزان نور را در نظر بگیرید و اگر یک فضای نیمه تاریک نیمه روشن را برای خواب و استراحت می خواهید باید ضخامت و جنس آن را همراه با رنگ دلخواه در کنار مواردی مانند هماهنگی با سرویس خواب و سایر عناصر دکوراسیونی ست کنید.

انتخاب پرده آشپزخانه را با دانستن این نکته که قابل شستشو باشد یا خیر و از نگهداری و نظافت آسان و مناسب برخوردار باشد، چون این فضا محل پخت و پز است و به طور روزانه با دود یا چربی آلوده می شود.

پرده خانه - پرده اتاقانتخاب پرده اتاق خواب خانه

پرده اتاق خواب در رنگ ها و سبک های مختلف دارای مدل های بالا رونده توسط ریموت یا بدون ریموت می تواند نور ورودی را به اتاق تنظیم و فضای شما را برای استراحت و خواب مهیا کند.

پرده اتاق خواب را با توجه به فضای کلی دکوراسیون، سبک سرویس خواب و سلیقه خود می توانید انتخاب کنید و از مدل های مختلف با سبک کلاسیک یا مدرن استفاده کنید.

جنس و نوع بافت پرده اتاق خواب را با توجه به روتختی و مبلمان انتخاب کنید تا هماهنگی زیبا و مناسبی را در دکوراسیون و طراحی ایجاد کنید. هرچند رایج ترین مدل نوع پرده، پارچه حریر ساده و ظریف است.

برای رنگ و طرح پرده اتاق خواب از عناصر دکوراسیونی کمک بگیرید، برای مثال از رنگ های بافت فرش یا رنگ کفپوش الهام گرفته و متناسب و هماهنگ با این عناصر تلفیقی زیبا به دست بیاورید.

چیدمان و  انتخاب پرده اتاق خواب خانه می تواند با سبک کلی دکوراسیون شما هماهنگ نباشد، ابعاد پنجره را در نظر گرفته و براساس رنگ قاب و مدل باز شدن پنجره، فرم و نوع پرده را انتخاب کنید.

پرده اتاق خواب

انتخاب پرده اتاق پذیرایی خانه

انتخاب پرده اتاق پذیرایی خانه برای افراد بسیار مهم است و می توان گفت داشتن دکوراسیون شیک و تاثیرگذار در این بخش از خانه با یک پرده زیبا و هماهنگ با سایر عناصر دکوراسیونی، امکان پذیر است.

پرده اتاق پذیرایی بر اساس سبک دکوراسیون انتخاب می شود که اگر مبلمان شما با سبک کلاسیک  باشد پرده های کتیبه دار یا والان دار مناسب است. برای دکوراسیون با سبک مدرن بهتر است از پرده های ساده بدون والان استفاده کنید.

میزان نوری که نیاز دارید تا فضای شما با نور طبیعی روشن شود یا رنگ مبلمان و دیوارها بیشتر به چشم بیاید، به جنس، بافت و نوع پارچه پرده اتاق پذیرایی بستگی دارد.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۱

اگر به دنبال فرم خاصی از دکوراسیون هستید، می توانید از مدل های طرح دار که با پارچه مبل ست باشد استفاده کنید و هارمونی منحصر به فردی در پرده اتاق پذیرایی به وجود بیاورید.

اگر رنگ دیوارها، سقف، کفپوش، مبل و فرش را به رنگ تیره انتخاب کرده اید، بهتر است پرده اتاق پذیرایی را با رنگ روشن در نظر بگیرید و از تلفیق رنگ های روشن و تیره برای داشتن دکوراسیون زیبا و جذاب، بهره خوبی ببرید.

ترکیب رنگ های مختلف که هارمونی زیبا دارند تیره و روشن یا گرم و سرد می تواند انتخاب خوبی برای پرده اتاق پذیرایی باشد تا محیطی شاد برای پذیرایی از دوستانتان به وجود بیاورید.

پرده اتاق پذیرایی

انتخاب پرده اتاق نشیمن خانه

اگر می خواهید فضای استراحت و مطالعه را دلبازتر و دلنشین تر کنید بهتر است پرده اتاق نشیمن را از سقف و نیم متر بالاتر از قاب پنجره نصب کنید، به این ترتیب شما ارتفاع سقف را نیز افزایش داده اید و جلوه خاصی به چیدمان خانه خود داده اید.

مدل های لوردراپه یکی از ایده های جالب  برای انتخاب پرده اتاق نشیمن است که می تواند فضای شما را مدرن نشان دهد وعلاوه بر آن نور سایه روشن خوبی ایجاد کند.

برای حجم دادن به قاب پنجره و جلوه دادن به دکوراسیون داخلی، می توانید پرده اتاق نشیمن را چند لایه انتخاب کنید و برای این کار از چوب پرده مخفی و پرده حریر سفید ساده زیر پارچه ضخیم استفاده کنید.

پرده اتاق نشیمن را می توانید از میان مدل های مدرن  متنوعی که به شکل عمودی یا افقی بالا می رود یا فرم جمع شونده خاصی دارند، انتخاب کنید و رنگ آن را با کوسن یا مبل ست کنید.

برای تاکید بیشتر روی پرده اتاق نشیمن و جذابیت پنجره مورد نظر که شاید نقطه عطف در دکوراسیون شما باشد، از یراق آلات لوکس و منحصر به فرد استفاده کنید. این گزینه برای سبک کلاسیک یا مدرن قابل اجراست.

بهتر است با انتخاب پرده خانه برای اتاق نشیمن فضایی غیر رسمی به وجود بیاورید، نوع، طرح و جنس این عنصر دکوراتیو می تواند آرامش و راحتی را در اتاق نشیمن شما ایجاد کند.

پرده-اتاق-نشیمن

پرده اتاق کودک

نکات زیادی در انتخاب پرده اتاق کودک دخیل است که باید برای داشتن چیدمان زیبا، شاد و هیجان انگیز در اتاق فرزندتان در نظر بگیرید، از جمله اینکه فرزندتان پسر یا دختر است تا علائق او را نادیده نگیرید.

برای انتخاب هوشمندانه و مناسب رنگ و طرح پرده اتاق کودک از سایر عناصر دکوراسیونی اتاق فرزندتان بهره بگیرید و طرح هایی که دارای شخصیت های کارتونی، ورزشی و … مورد علاقه اوست، استفاده کنید.

شما می توانید از مدل های متنوع ساده، فانتزی با طراحی های جذاب و شاد برای پرده اتاق کودک استفاده کنید و رنگ های روشن را در نظر بگیرید تا تزئین اتاق فرزندتان را تکمیل کنید.

برای انتخاب رنگ پرده خانه به ویژه اتاق کودک بد نیست آن را متناسب با لوازم اتاقش مثل فرش، موکت، کفپوش، رنگ دیوار، روتختی و تختخواب، کمد و سایر عناصر دکوراسیونی هماهنگ کنید.

سعی کنید در انتخاب جنس و مدل جمع شدن پرده اتاق کودک دقت کنید، مدل های چند لایه و ضخیم که جمع شدن آن کمی سخت باشد یا از ورود نور کافی به اتاق جلوگیری می کند، گزینه مناسبی نیست.

پرده-اتاق-کودک

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.