تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

راهنمای خرید پنجره دوجداره UPVC

خرید پنجره دوجداره UPVC

پنجره دوجداره UPVC و پنجره سه جداره دارای پروفیل مقاوم و باکیفیتی است و در انواع مختلف و رنگ بندی متنوع ساخته و تولید می شود. با انواع و قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و حفاظ پنجره دوجداره آشنا شوید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

مزایای پنجره دوجداره UPVC آن را از سایر پنجره ها متمایز کرده و هر روز به طرفداران آن افزوده شده است. این نوع پنجره تغییر در برابر تغییرات آب و هوایی و نور آفتاب تغییر رنگ و تغییر شکل نمی دهد.

خاصیت هایی از قبیل ضد حریق بودن، نظافت سریع و آسان، عایق مناسب صدا، ایمنی بالا و برخی موارد دیگر مزایای قابل توجهی برای پنجره محسوب می شود.

پنجره-دوجداره-UPVC

ساخت پنجره دوجداره UPVC با مدل ها و طرح های گوناگونی انجام می شود و شما براساس سلیقه و نمای کلی خانه می توانید برای خرید مدل های موجود پنجره یو پی وی سی مانند پنجره لولایی، کشویی، فولکس واگنی و غیره اقدام کنید.

هر کدام از مدل های پنجره دوجداره UPVC تقسیم بندی خاصی از نظر نوع باز شدن دارند مانند پنجره لولایی انواع تک حالته، دو حالته یا کلنگی که متناسب با طراحی و نوع معماری خانه مورد استفاده قرار می گیرد.

کیفیت پنجره دوجداره UPVC به چند عامل مانند پروفیل، شیشه، یراق و نصب بستگی دارد. نوع ثابت در عین زیبایی، چون باز و بسته نمی شوند، بهترین عایق صوتی، حرارتی و گرد و غبار بوده و از هدر رفت انرژی جلوگیری می کنند.

پنجره دوجداره UPVC و پنجره سه جداره دارای پروفیل مقاوم و باکیفیتی است

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی مقاوم بوده دچار پوسیدگی نمی شوند، چون اتصالات آن به هم جوش خورده توسط بست های مکانیکی به هم متصل می شوند.

پنجره دوجداره آلومینیومی همواره در بین سازندگان و معماران ساختمانی محبوبیت دارد، چون دارای وزن سبک، تنوع فریم، رنگ، یراق آلات و بازشو است و در مقایسه با آهن متریال زیباتر و مناسب تری به شمار می رود.

در ساخت فریم پنجره دوجداره آلومینیومی ماده ای به نام ترمال بریک به کار می رود که میزان عایق بودن پنجره را بالا می برد ولی فریم پنجره چند تکه تولید می شود که همین نکته کمی قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی را افزایش می دهد.

پنجره دوجداره UPVC آلومینیومی اگر در معرض آتش سوزی قرار بگیرند، آتش نمی گیرند و موجب افزایش آتش نشده، گازهای سمی ساتع نمی کنند اما ذوب شده و از بین می روند.

پنجره دوجداره آلومینیومی در اتاق نشیمن

گرچه رنگ سفید برای فریم پنجره دوجداره آلومینیومی بسیار رایج است اما پروفیل رنگی و لمینت زیبایی نمای خانه و متفاوت بودن پنجره را موجب می شود و این عامل افزایش ۳۰ درصدی قیمت پنجره دوجداره  را در بر دارد.

تغییرات دمای داخل و بیرون خانه باعث ایجاد میعان روی پروفیل پنجره می شود که به مرور زمان دچار خوردگی و پوسیدگی می شود، همچنین فشار باد و عوامل جوی روی فریم پنجره موثر بوده موجب خمیدگی و شکستگی قاب پنجره خواهد شد.

در ساخت پنجره دوجداره آلومینیومی پلی آمید به کار رفته تا تبادل حرارتی بین بدنه بیرونی و داخلی پنجره، قطع شود.هرچقدر پهنا و ضخامت این ماده بیشتر باشد، پنجره دوجداره آلومینیومی از عملکرد حرارتی بهتری برخور دار است.

پنجره دوجداره UPVC آلومینیومی پنجره ترمال بریک نام دارد و عایق خوبی در برابر گرما، سرما و صدا خواهد بود.

پنجره دوجداره آلومینیومی مقاوم بوده دچار پوسیدگی نمی شوند

قیمت پنجره دوجداره UPVC

قیمت پنجره دوجداره UPVC را براساس ابعاد پنجره و تعداد بازشوهای آن محاسبه می شود. قیمت پنجره دوجداره به میزان و نوع پروفیل به کار رفته برحسب متر مربع، طول و مقدار شیشه دو جداره و یراق آلات آن بستگی دارد.

قیمت پنجره دوجداره UPVC برای خانه های در حال ساخت کمی متفاوت تر از زمانی است که شما بخواهید پنجره قدیمی را تعویض کنید، چون نوع فریم  و نصب آن کاملا متفاوت خواهد بود.

برای تعیین قیمت پنجره دوجداره معمولا پس از طراحی پنجره، مواردی مانند مقدار پروفیل UPVC مصرفی، یراق آلات، شیشه دوجداره، لوازم جانبی و هزینه نصب را در نظر گرفته و اعلام می کنند.

یراق آلات مورد استفاده وعامل تاثیرگذار در تفاوت قیمت پنجره دوجداره شامل لولا، دستگیره، اسپانیولیت داخلی و سایر اجزا برای باز و بسته شدن  به شکل تک حالته و دوحالته، کشویی، محوری، فولکس واگنی و آکاردئونی هستند.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

قیمت پنجره دوجداره UPVC را براساس ابعاد پنجره

یراق آلات با توجه به نوع و نام برند، کیفیت و ابعاد قیمت های متفاوتی دارند. قیمت پنجره دوجداره که از لولای ۱۰ سانتی متری و دستگیره یک طرفه استفاده می شود با درب دوجداره و لولای تنظیمی قابل رگلاژ و دستگیره سوئیچی قطعا فرق می کند.

نوع نصب درقیمت پنجره دوجداره حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد محاسبه می شود و براساس اینکه نوسازی یا نصب روی متریال های مختلفی مانند سنگ، آهن یا آلومینیوم باشد، متغیر است.

ضخامت و تعداد لایه ها در شیشه تک جداره، دوجداره و سه جداره و شیوه تولید آن، رنگ شیشه رفلکس سوپر سیلور، آبی، طلایی، برنز و ساده، لمینت یا سکوریت، روی قیمت پنجره دوجداره تاثیر می گذارد.

قیمت پنجره دوجداره UPVC را براساس ابعاد پنجره و تعداد بازشوهای آن محاسبه می شود.

حفاظ پنجره دوجداره UPVC

برای تامین ایمنی و حفاظت خانه، استفاده از حفاظ پنجره دوجداره موجب زیبایی نما، جلوگیری از ورود سارقان و آسیب احتمالی به ساکنان خانه می شود.

استفاده از حفاظ پنجره دوجداره UPVC مانع ضربه و آسیب به شیشه می شود. برای این کار باید ابتدا پنجره مورد نظر نصب و سپس مطابق با طرح و رنگ پنجره، حفاظ آن ساخته شود.

حفاظ پنجره دوجداره دارای تنوع در رنگ بوده و متریال های گوناگونی مانند استیل، آهن یا فرفوژه در ساخت آن به کار رفته است.

حفاظ های استیل برای پنجره دو جداره  بیشتر مورد استفاده است، چون رنگ مناسبی دارد و به مرور زمان در برابر تغییرات آب و هوایی و ضربه تغییر شکل  نداده، مقاوم است.

حفاظ پنجره دوجداره با طرح ها و مدل های گوناگونی مانند آکاردئونی، رول شونده و نوعی حفاظ به شکل ابرو که حفاظ ابرویی نام دارد و برای پنجره های بزرگ مناسب است.

 حفاظ پنجره دوجداره با توجه به نیاز و شرایط قرار گیری خانه در ارتفاع و تراکم های مختلف انتخاب می شود. انواع مدل های کلاسیک و مدرن براساس سبک معماری ساختمان برای بالا بردن ضریب امنیت خانه است.

استفاده از حفاظ پنجره دوجداره UPVC مانع ضربه و آسیب به شیشه می شود و تامین امنیت و ورود گرد و غبار به خانه می شود.

پنجره سه جداره و  پنجره دوجداره

پنجره سه جداره با نوع دوجداره دارای تفاوت هایی است که به متریال و نوع ساخت آن بستگی دارد. در یک پنجره سه ‌جداره هر قاب  سه عدد شیشه را شامل می شود.

هر کدام از شیشه ها توسط یک فضای نگهدارنده انرژی، جدا و محکم بسته شده تا هوا و رطوبت را از خود عبور ندهد، فضای بین قطعات شیشه، سر و صدا را کاهش داده و عایق ‌بندی  مناسبی محسوب می شود.

ضخامت شیشه و مقدار فضای بین هر کدام از قطعات شیشه در پنجره سه جداره میزان استاندارد واحد انتقال صدا را تعیین می کند و STC نام دارد. کاهش سروصدا توسط نصب پنجره سه جداره تفاوت چندانی با نوع دوجداره ندارد.

تولیدکنندگان معتقدند، عایق بندی گرما، سرما و صدا در پنجره‌ سه‌ جداره، 25 درصد بهتر از عملکرد پنجره‌ دوجداره است و به عامل U و مقادیر R که میزان توانمندی پنجره‌ برای جلوگیری از انتقال گرما به بیرون است، توجه کنید.

پنجره سه جداره با نوع دو جداره دارای تفاوت هایی است

پنجره سه جداره و  پنجره دوجداره فایبرگلاس

پنجره سه جداره دارای روکش مخصوصی است که در مقابل اشعه مادون قرمز و گرمای خورشید مقاوم بوده و با تنظیم میزان نور خورشید، موجب تاریک تر شدن اتاق می شود.

برای داشتن پنجره سه جداره و انتخاب این روکش‌ها این نکته را در نظر بگیرید که تم ‌رنگی  ملایمی به رنگ سبز مایل به آبی در شیشه دیده می شود و برای اتاق ‌های مختلف از این نوع پنجره استفاده کنید.

چارچوب پنجره سه ‌جداره می تواند از جنس وینیل یا آهن باشد که بادوام و عایق مناسبی هستند، اما اندازه آنها کمی بزرگ است و از داخل و  بیرون خانه  دیده می شود.

چارچوب‌ فایبرگلاس با طول عمر بالا، نگهداری آسان و ضخامت کمتر از وینیل کاربرد بیشتری دارد، گرچه، قیمت فایبرگلاس 50 درصد بیشتر از وینیل  است.

پنجره‌ سه‌ جداره با چارچوب چوبی، سبک سنتی و انتخاب گران بوده، به نگهداری منظم نیاز دارد. نصب یک پنجره سه‌ جداره از نصب یک پنجره دوجداره مشکل تر است، چون چارچوب‌ پهن ‌تر و سنگین‌ تری دارد.

 پنجره فایبرگلاس در متریال قاب پنجره های دوجداره UPVC به کار می رود

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.