تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

رنگ آمیزی خانه کوچک قدیمی و روش های کاربردی

رنگ آمیزی خانه کوچک

رنگ آمیزی خانه کوچک باید با رعایت نکات و ترفندهای کاربردی باشد، شما باید بدانید رنگ آمیزی سقف خانه قدیمی مدرن را چگونه انجام دهید.

برای نقاشی و نوسازی هر بخش خانه  باید بدانید چه رنگی انتخاب کنید، نقاشی خانه کوچک کمی حساس تر است، با انتخاب خوب می توانید خانه را بزرگتر نشان دهید.

برای نقاشی خانه کوچک بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید، همه دیوارها یکرنگ و سفید نباشند، رنگ های متضاد و شاد مانند زرد، آبی کمرنگ یا سبز ایده آل هستند.

رنگ های تیره در نوسازی خانه کوچک انتخاب هوشمندانه ای است، اگر یکی از دیوارها تیره بوده و جلب توجه کند، دورتر به نظر می رسد و خانه شما بزرگتر دیده خواهد شد.

گاهی استفاده از رنگ های براق یا متالیک در نقاشی آشپزخانه و دیوار اتاق های خانه کوچک می تواند دکوراسیون مدرن و جذابی برای شما ایجاد کند.

رنگ-آمیزی-خانه-کوچک

رنگ آمیزی خانه قدیمی

یکی از روش های کم هزینه، سریع و جذاب برای نوسازی، رنگ آمیزی خانه کوچک قدیمی است که باید با رعایت اصول و روش های کاربردی انجام شود.

نقاشی خانه قدیمی که سقف کوتاه  دارد و اتاق های کوچک باید با رنگ روشن انجام شود، ارتفاع سقف بلندتر و فضای اتاق بزرگتر دیده خواهد شد.

برای داشتن فضایی شاد و پر انرژی در نقاشی خانه قدیمی کوچک  در بخش هایی که نور کمتری وارد می شود، بد نیست از ترکیب رنگ ها استفاده کنید و سقف یک یا دو درجه از دیوارهای اتاق روشن تر باشد.

ایجاد نقش و طرح در رنگ آمیزی خانه کوچک قدیمی با استفاده از شابلون، ترفندهایی مانند استفاده از پارچه، اسفنج یا ایجاد بافت توسط شوت مخصوص رنگ و همچنین رنگ آمیزی به شکل سایه روشن گزینه های جذابی هستند.

رنگ آمیزی و تغییر رنگ کابینت یکی از روش های مناسب و کم هزینه است تا شما خانه قدیمی را به بهترین شکل بازسازی کنیدو فضایی متفاوت ایجاد کنید.

رنگ آمیزی خانه قدیمی

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

رنگ آمیزی خانه مدرن

برای رنگ آمیزی خانه مدرن استفاده از رنگ های براق رایج است اما دقت کنید که زیرسازی دیوار و سقف سطحی صاف و هموار داشته باشد، چون انعکاس نور تمام خراش ها و برجستگی ها را نمایان می کند.

استفاده از رنگ های خنثی یا همرنگ و یکسان کردن دیوارها و سقف برای خانه کوچک مدرن پیشنهاد می شود و می توانید رنگ مبلمان خانه را به راحتی هماهنگ انتخاب کنید.

یکی از روش های کاربردی برای خانه مدرن استفاده از رنگ خاص برای یک دیوار در اتاق پذیرایی یا نشیمن و برجسته کردن آن در دکوراسیون داخلی است.

اگر تمایل دارید فضای یکدست و تک رنگ نداشته باشید، رنگ های انتخاب شده برای رنگ آمیزی خانه مدرن را بهتر است با هم ست کنید و ترکیب مناسبی را به کار ببرید.

استفاده از پترن هایی مانند پترن چوبی، سنگی، آجری یا طرح های راه راه و شطرنجی گزینه های خوبی برای نقاشی خانه مدرن محسوب می شوند.

رنگ-آمیزی-خانه-مدرن

رنگ آمیزی سقف

رنگ آمیزی سقف یکی از چالش برانگیزترین قسمت رنگ آمیزی خانه است، پاشش رنگ و پوشاندن یکپارچه تمامی قسمت های سقف مشکل اصلی و آزاردهنده ای است.

روش هایی مانند استفاده از غلتک مخصوص رنگ آمیزی و اسپری کردن می تواند برای رنگ آمیزی سقف کاربرد داشته باشد، نکته مهم این است که پوشش رنگ روی چه نوع متریال و مصالحی انجام شود.

استفاده از رنگ سفید برای رنگ آمیزی سقف نور بیشتری را منعکس کرده و روشنایی بیشتری برای اتاق فراهم می ‌کند و فضای شما را بزرگتر نشان می دهد.

رنگ سفید بهترین انتخاب است، رنگ مات، ساده یا براق را برای رنگ آمیزی سقف انتخاب کنید، رنگ مات انعکاس زیادی برای داشتن نور بیشتر نداشته و رنگ براق گاهی بازتاب نور بیش ‌ازحد دارد شاید باب میلتان نباشد.

رنگ سفید برای سقف در بیشتر خانه‌ ها به عنوان رنگ اصلی است و در بخش های مختلف مانند اتاق نشیمن، پذیرایی، راهرو و سایر اتاق‌ها به کار می رود.

رنگ آمیزی سقف

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.