تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

رنگ آمیزی دیوار اتاق و نقاشی خانه های آپارتمانی قدیمی

رنگ آمیزی دیوار

رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب و نقاشی خانه های آپارتمانی قدیمی نشان دهنده ویژگی‌ شخصیتی خانواده شماست و در بخش های مختلف ساختمان تاثیر‌گذاری روی احساسات و دیدگاه مهمانان خواهد داشت.

رنگ یکی از مهمترین عناصر در طراحی سبک های دکوراسیونی است و در عین حال یکی از ابزارهای ارزان برای ایجاد تغییر چیدمان خانه است.

اگر شما به رنگ‌ های چشمگیر و تیره علاقه مندید، می توانید از روش دیوار شاخص استفاده کنید، دیوار پشت تلویزیون یا شومینه را با رنگ مورد نظر خود بپوشانید.

طرح های بافت دار نیز یکی از روش های رنگ آمیزی است که می تواند فضای هیجان انگیز و زیبایی برای اتاق خواب نشیمن یا پذیرایی ایجاد کند.

برای جذابیت بیشتر فضای مورد نظرتان در خانه و انتخاب طرح و رنگ آمیزی دیوار باید به نور، ابعاد اتاق و آرامش بخش بودن آن رنگ توجه کنید.

رنگ آمیزی دیوار

رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب

رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است، برای اتاق های بزرگ ترکیب رنگ تیره و روشن و برای اتاق های کوچک از رنگ های روشن و براق استفاده کنید.

از روش سایه روشن استفاده کرده و رنگ های گرم را برای رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب انتخاب کنید تا فضایی گرم تر و خوابی آرام داشته باشید.

برای رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب بهتر است به رنگ سقف نیز دقت کنید، اگر ارتفاع سقف زیاد است، می توانید یک درجه تیره‌ تر از رنگ دیوار را به کار ببرید.

دقت داشته باشید، هرچه نور بیشتری در اتاق خواب وجود داشته باشد رنگ روشن ‌تری خواهید داشت، تعداد و نوع روشنایی اتاق نیز تاثیر زیادی در نوع دیده شدن رنگ در شب دارد.

برای داشتن فضایی هیجان انگیز و متفاوت، رنگ آمیزی اتاق خواب را با توجه به لوازم اتاق مانند روتختی، تختخواب، کمد، میز توالت ومبل انجام داده، رنگی متناسب با آنها انتخاب کنید.

رنگ-آمیزی-دیوار-اتاق-خواب

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

رنگ آمیزی دیوار ساختمان قدیمی

رنگ آمیزی دیوار ساختمان قدیمی مثلا دیوار راهرو یا راه پله که نور کمتری دارد، باید روشن و براق باشد یا از رنگ های استفاده کنید که به فضا عمق بدهد.

تاکید زیادی روی یکنواخت بودن رنگ تمام بخش های خانه نداشته باشید، حتی می توانید برای رنگ آمیزی سقف، کف و دیوارهای ساختمان رنگ های متضاد به کار ببرید.

رنگ آمیزی ساختمان قدیمی که رنگ های سفید و یکنواخت دارد، احساس خوبی را ایجاد می کند، یکی از دیوارها را در تضاد با سایر دیوارها رنگ کرده تنوع در فضا ایجاد کنید و دکوراسیونی زیبا و خاص داشته باشید.

نقاشی طرح سنگ روی دیوار یکی از روش های پرطرفدار برای رنگ آمیزی ساختمان قدیمی است، این روش فضای خانه شما را باشکوه و مجلل نشان می دهد.

رنگ های سبز، نارنجی، گلبهی، آبی و طوسی گزینه های مناسبی برای رنگ آمیزی دیوار ساختمان قدیمی هستند و فضای اتاق نشیمن یا پذیرایی را شاد و پر انرژی می کنند.

رنگ آمیزی دیوار ساختمان قدیمی

نقاشی خانه های آپارتمانی

برای نقاشی خانه های آپارتمانی و انتخاب رنگ باید با انواع رنگ، نقش و تاثیر آن در فضاسازی و طراحی داخلی تا حدودی آشنا باشید.

برای انتخاب مناسب و اصولی رنگ و نقاشی خانه های آپارتمانی باید براساس چیدمان خانه، سبک دکوراسیون، رنگ مبلمان، اندازه اتاق ‌ها و ارتفاع سقف و از همه مهمتر به نور وروشنایی توجه شود.

انواع رنگ های ساختمانی مانند رنگ روغنی، پلاستیک، آکریلیک مات و براق وجود و روش های مختلفی برای نقاشی خانه های آپارتمانی دارد.

استفاده از تک رنگ برای نقاشی خانه های آپارتمانی ممکن است خیلی زود شما و اعضای خانه را خسته کند، بنابراین بهتر است از تنالیته های مختلف رنگ در بخش های خانه استفاده کنید.

این روزها نقاشی خانه های آپارتمانی با رنگ های آبی مات، خاکستری تیره و روشن رایج است و بسته به روحیات افراد، از ترکیب رنگ‌ های طلایی، کرم و شیری فضایی شاد و روشن ایجاد می شود.

 ترکیب رنگ روشن یا خنثی با  رنگ های گرم و تیره مانند بنفش، زرشکی، طوسی و قرمز یا سبز تیره و زیتونی طبیعت را به فضای خانه می آورد.

نقاشی خانه های آپارتمانی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.