تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

سبک دکوراسیونی هلندی

خانه به سبک هلندی

سبک هلندی یکی از سبک های دوست داشتنی است و برای طراحی دکوراسیون خانه به سبک هلندی ویژگی سبک هلندی رنگ دیوارها، کف، سقف و مبلمان خانه، تلفیقی از رنگ های روشن و شاد انتخاب می شوند.

در طراحی داخلی و چیدمان خانه به سبک هلندی صندلی و مبل های رنگارنگ خودنمایی می کنند و استفاده از وسائل قدیمی در آشپزخانه و اتاق نشیمن بسیار رایج است.

بد نیست بدانید ویژگی سبک هلندی نوعی سبک مدرن است اما دکوراسیون شلوغی دارد و  در این نوع چیدمان، از سادگی و خلوت بودن اتاق ها و فضای داخلی خانه خبری نیست.

استفاده از درب هلندی یکی از المان های جذاب و دوست داشتنی است و برای درب های داخلی خانه گزینه خوبی است، فرم دو تکه ای که  به صورت افقی و مجزا باز و بسته می شود.

با استفاده از رنگ های شاد و جیغ در طراحی داخلی خانه، مثلا رومیزی رنگارنگ، کوسن های زرد و نارنجی و قرمز، صندلی های رنگی در آشپزخانه و مبل های رنگ روشن، خانه به سبک هلندی بچینید و فضایی پرانرژی و باهیجان ایجاد کنید.

خانه-به-سبک-هلندی

دکوراسیون خانه 

دکوراسیون خانه به سبک هلندی شاید به مذاق برخی افراد خوش نیاید چون به معرض نمایش گذاشتن وسائل قدیمی در خانه ای مدرن کمی ناخوشایند به نظر برسد، ولی اگر این لوازم جنبه کاربردی داشته باشند چیدمان و فضایی خاص در خانه ایجاد می کنند.

اگر خواهان خانه ای مرتب، چیدمانی خلوت و ساده هستید، دکوراسیون خانه به سبک هلندی انتخاب مناسبی نیست، اکسسوری های دکوراسیون و لوازم دکوری در همه بخش های خانه به چشم می خورد.

دکوراسیون خانه به سبک هلندی را برای تغییر یا چیدمان فصلی انتخاب کنید، اگر از تکراری بودن فضای خانه خسته شده اید و به دنبال راه و روش ارزان و ساده هستید در رنگ دیوارهای خانه تغییر ایجاد کنید روکش مبل را تعویض کرده و با شمع ها و گلدان های گل رنگارنگ طراوت و شادابی را در خانه بچینید.

برای طراحی داخلی و دکوراسیون خانه به سبک هلندی نیازی به هماهنگی و ست کردن عناصر دکوراسیونی و مبلمان نیست، شما می توانید ترکیب چند رنگ که هارمونی زیبایی داشته باشند همراه با یک تم در نظر گرفته و مثلا برای چیدمان اتاق نشیمن صندلی یا نیمکت چوبی رنگ آبی روشن را در کنار مبل های صورتی مات قرار بدهید.

دکوراسیون خانه به سبک هلندی برای خانه های متوسط و کوچک مناسب است، در طراحی آشپزخانه این نوع خانه ها، بهترین استفاده از فضا انجام می شود و معمولا آشپزخانه را با اتاق نشیمن یا غذاخوری مرتبط می کنند و برای چیدمان آن از جزئیات و عناصر تاریخی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۰

دکوراسیون-خانه-به-سبک-هلندی

طراحی خانه با سبک هلندی

دکوراتورها معتقدند طراحی خانه با ویژگی سبک هلندی در بین افرادی که به دکوراسیون مدرن علاقه دارند در تمام دنیا فراگیر شده است، چون رنگ های روشن در این سبک، شادی و نشاط بیشتری در خانه ایجاد می کند و از سوی دیگر محدودیتی برای ترکیب و تلفیق مدل و رنگ مبلمان وجود ندارد.

برای کاهش استرس و ایجاد آرامش بیشتر در محیط زندگی خود به ویژه بخش های مختلف خانه که برای مطالعه، تماشای تلویزیون، استراحت یا تجدید قوا در نظر گرفته اید، طراحی خانه با رنگ های شاد و روشن همراه با نورپردازی مناسب، گزینه ایده آلی است.

طراحی خانه با سبک هلندی دارای هارمونی و تعادل بوده و عناصر دکوراسیونی در هر بخش از خانه، کاربردی و در عین ساده بودن، مدرن و بی نظیرند.  از آنجا که هلند یکی از کشورهای پرجمعیت در اروپا به شمار می رود، طراحی داخلی خانه در این کشور اغلب برای فضاهای کوچک یا متوسط هستند و آشپزخانه های کوچک دارند.

شاید بتوان گفت در طراحی با سبک هلندی فضاهای خانه از یکدیگر جدا نیستند، از فضا به درستی استفاده می شود و تمام عناصر دکوراسیونی از کف گرفته تا نورپردازی برای تفریح، گفتگو و دورهم بودن اهمیت زیادی دارد.

در طراحی با این سبک، کابینت آشپزخانه به رنگ سفید، اهمیت بیشتری داشته، جلوه زیباتری به رنگ آمیزی خانه می بخشد و شما می توانید با این ایده، ظاهر یکنواخت و زیبایی ایجاد کنید.

طراحی خانه با سبک هلندی

ویژگی سبک هلندی

یکی از مهمترین ویژگی سبک هلندی این است که شما در همه قسمت های خانه، از درب اصلی و ورودی خانه گرفته تا محوطه و حیاط خلوت در روز و شب، فضایی شاد، رنگارنگ و جذاب می بینید.

نکته دیگر این که همه فضاهای خانه با یکدیگر ارتباط و هارمونی مشترک دارند و بخش هایی مثل اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی، از چیدمانی برخوردار است که اعضای خانه و مهمانان شما از بودن در آن فضا لذت برده و احساس راحتی کنند.

چیدن مبل و کاناپه کم ارتفاع، شومینه ای از نوع مدرن و باز که بتوان در هر نقظه از خانه آن را دید، میز ناهار خوری چوبی با پوشش شیشه ای و لوسترهای پرنور و درخشان با مدل های خلاقانه ویژگی محسوب شده و زیبایی فضا را دوچندان  می کنند.

وجود شومینه در مرکز خانه به عنوان نقطه عطف خانه، تاکید روی دکوراسیون و ایجاد صمیمیت داشته و گرمای مطبوعی را برای صرف غذا و لذت دورهمی های خانوادگی در اتاق نشیمن یا پذیرایی فراهم می کند.

دکوراسیون در اتاق نشیمن با وجود شومینه و قرار دادن یکی دو کاناپه کم ارتفاع و صندلی راحتی کنار آن تکمیل می شود، در حالی که این ویژگی یعنی جدا نبودن بخش های خانه از جمله آشپزخانه، هم محیطی برای پخت و پز فراهم می کند هم مکانی برای سرگرمی و گپ و گفت.

ویژگی سبک هلندی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.