تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

شیرآلات سرویس بهداشتی

شیرآلات سرویس بهداشتی

مدل شیرآلات سرویس بهداشتی شامل شیر روشویی و شیر سرویس بهداشتی است و براساس سلیقه تان می توانید رنگ شیرآلات و سبک شیرآلات  و جنس شیرآلات سرویس بهداشتی را انتخاب و نصب شیرآلات را اجرا کنید.

شیر روشویی ایستاده، رایج ترین مدل شیرآلات بهداشتی  است که نوع عملکرد و قابلیت نصب روی انواع سنگ های روشویی را دارد.

تفاوت مدل شیرآلات  اغلب در اندازه ارتفاع آن هاست که براساس نوع سینک و روشویی در نظر گرفته می شود. شیرهای روشویی چهار نوع مدل اهرمی، کلاسیک، پدالی و چشمی وجود دارند.

مدل با شیرهای روشویی کلاسیک همان مدل قدیمی هستند که امروزه  به صورت مدل‌ های لوکس با رنگ‌های برنجی و برنزی وجود دارند و منطبق با سبک سرویس بهداشتی انتخاب می شوند.

شیر روشویی اهرمی سرویس بهداشتی است که دمای آب را نسبت به شیرهای کلاسیک راحت‌ تر تنظیم می ‌کند، چون اهرم برای آب گرم یا سرد و ولرم، به آسانی حرکت می کند.

شیر روشویی چشمی مدل بهداشتی است که در مصرف آب بهتر از شیرهای اهرمی و کلاسیک صرفه جویی می کند. نداشتن تماس دست با این نوع شیر کاملا بهداشتی است و قیمت بالاتری نسبت به مدل اهرمی و کلاسیک دارد.

مدل شیرآلات بهداشتی به شکل شیر روشویی پدالی ایده خوبی است تا با حذف تماس دست، علاوه بر صرفه‌ جویی در مصرف آب و انرژی، مانع از انتقال بیماری‌ شده، به برق و باتری نیاز ندارد.

مدل شیرآلات بهداشتی سرویس بهداشتی

رنگ شیرآلات سرویس بهداشتی

رنگ شیرآلات بهداشتی را می توانید براساس رنگ، سبک و نوع متریال کف، دیوار و سایر لوازم و اکسسوری های موجود در دکوراسیون سرویس بهداشتی خانه انتخاب کنید.

اگر رنگ دیوار یا کفپوش تیره است، بهتر است رنگ شیرآلات بهداشتی را سفید یا طلایی انتخاب کنید و برای سبک دکوراسیون کلاسیک یا مدرن مناسب است.

با نورپردازی مناسب، استفاده از رنگ روشن برای درب، دیوار، کف و سقف می توانید رنگ شیرآلات بهداشتی را مشکی یا سایر رنگ های تیره انتخاب کنید و جلوه زیبایی به این فضا ببخشید.

کابین روشویی یا کاسه روشویی سرامیکی عامل تاثیرگذار روی انتخاب رنگ شیرآلات سرویس بهداشتی است و می تواند متضاد یا کاملا هماهنگ انتخاب شود.

اگر تم رنگ دلخواه برای سرویس بهداشتی در نظر بگیرید، راحت تر می توانید برای انتخاب رنگ شیرآلات بهداشتی تصمیم بگیرید و ست کردن رنگ های سفید، کرم و بژ یا سایر رنگ های شاد و روشن آسان تر انجام می شود.

رنگ شیرآلات

سبک شیرآلات سرویس بهداشتی

سبک شیرآلات سرویس بهداشتی مدرن یا کلاسیک را می توانید در طراحی های مختلف ببینید که شامل سه دسته کلی است. شیرآلات تک دستگیره که طراحی ساده داشته و اغلب در فضاهایی که به آب داغ نیازی نیست، نصب می ‌شود.

شیرآلات دو دستگیره در دو طرف دارای دو دستگیره برای تنظیم همزمان دمای آب سرد و گرم هستند و یکی از رایج ‌ترین سبک شیرآلات سرویس بهداشتی به شمار می رود.

شیرآلات بدون دستگیره یا هوشمند که در قسمت خروجی آن یک یا چند سنسور برای تشخیص دست قرار دارد و اگر دست از مسیر دید آن دور شود، جریان آب نیز قطع می‌ شود.

بهترین سبک شیرآلات سرویس بهداشتی را می توان شیرآلات دیجیتال معرفی کرد که دارای یک صفحه دیجیتال برای کنترل وضعیت آب خروجی است و درجه حرارت و حجم آب خارج شده از شیر را نشان می ‌دهد.

انتخاب سبک شیرآلات سرویس بهداشتی کلاسیک و مدرن براساس عملکرد، قطع یا وصل جریان آب به سلیقه کاربر و نحوه استفاده از شیر بستگی دارد.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۱

سبک شیرآلات سرویس بهداشتی

انواع شیرآلات براساس عملکرد

شیرآلات چرخشی قدیمی ‌ترین و رایج ‌ترین نوع شیرآلات بوده، دارای دستگیره‌هایی به صورت چرخشی هستند  که با باز و بسته شدن آن، جریان آب نیز قطع یا وصل می‌ شود.

در بدنه شیرآلات اهرمی یک اهرم وجود دارد که با فشار دادن آن جریان آب قطع شده و با کشیدن آن به سمت بالا، جریان آب وصل می‌شود. سبک شیرآلات سرویس بهداشتی با طرح شیرهای تک دستگیره است و در مصرف آب صرفه جویی می شود.

در بدنه شیرآلات چشمی یک دیسکوجود دارد که چرخش آن باعث قطع و وصل جریان آب می ‌شود. این شیرهای هوشمند یکی از مناسب ترین سبک شیرآلات سرویس بهداشتی برای خانه های هوشمند است.

در هر نوع سبک سرویس بهداشتی طراحی لوازمی مانند روشویی کابینتی، توالت فرنگی، کاسه روشویی، وان و کابین دوردوشی اهمیت ویژه ای دارند.

سبک شیرآلات بهداشتی

جنس شیرآلات سرویس بهداشتی

جنس شیرآلات  برای دو بخش داخلی و خارجی در نظر گرفته می شود که با توجه به رعایت موارد بهداشتی، پوسته داخلی از آلیاژ برنج و بخش خارجی معمولا از برنج، مس، برنز یا استیل استفاده می شود.

یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب و خرید، جنس شیرآلات است و باید به آن توجه کنید. اگر جنس و مواد شیرآلات را بهتر بشناسید، انتخاب و خرید مناسب تری خواهید داشت.

جنس شیرآلات  با آلیاژ برنج بهتر است ولی سرب خشک دو مشکل بزرگ دارد. اول اینکه دوام کمتری نسبت به برنج دارد و زودتر دچار خوردگی و شکستگی می ‌شود.

شیرآلاتی که از سرب ساخته می‌ شوند، به مرور زمان روکش آن ‌ها از بین رفته و برای سلامتی مضرند. شیرآلات علاوه بر مواد اصلی، روکش دارند.

جنس شیرآلات  با روکش های متفاوت مانند برنج، برنز، مس و استیل ضدخش است که در بین آنها، روکش استیل ضدخش بیشترین کاربرد را دارد.

شما می ‌توانید مطابق با سلیقه و دکوراسیون خانه، از انواع جنس شیرآلات سرویس بهداشتی برنز، مس یا برنج انتخاب کنید. علاوه بر روکش اتصالات، مغزی و کارتریج شیرها هم مهم هستند.

انواع سرامیک، استیل و برنج و همچنین نوع پلاستیکی برای جنس روکش‌ها در نظر گرفته می شوند تا از خوردگی و فرسایش جلوگیری کنند.

آبکاری شیرآلات در دوام و جنس آنها موثراست و بهترین نوع آبکاری شیرآلات، آبکاری PVD است که به آن‌ها خاصیت ضدفرسایش، ضد زنگ و خوردگی، آنتی ‌باکتریال و سازگاری بالا با محیط‌ ها در دماهای مختلف را می ‌دهد.

جنس شیرآلات بهداشتی

نصب شیرآلات 

برای نصب شیرآلات به نکاتی از قبیل محل نصب باید توجه کنید که بهتر است بعد از لوله کشی و نصب کاشی یا سرامیک و محل قرار گیری لوله‌ های آب سرد و گرم انتخاب شود.

نصب شیرآلات بستگی به طرح و مدل آن دارد و باید براساس فرم و شکل خاص خودش انجام شود. شیر مخلوط دیواری مدلی است که قابلیت استفاده در حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه‌ را دارد.

نصب شیرآلات مانند شیر مخلوط تو کاسه یا  شیر مخلوط توالت مدل هایی هستند که روی کاسه روشویی نصب می ‌شوند و قابلیت تنظیم آب گرم و آب سرد در سرویس بهداشتی را دارند.

برای نصب شیرآلات باید به ارتفاع نصب توجه کرد، چون بلند یا کوتاه بودن محل نصب شیرها برای افراد باعث می شود یا زیاد خم شوند و یا در دسترسی مشکل داشته باشند.

نکته مهم دیگر در هنگام نصب شیرآلات سوراخ کاری برای نصب روشویی به دیوار است که فاصله سوراخ های در نظر گرفته شده برای نصب روشویی باید استاندارد و مناسب باشد.

نصب شیرآلات بهداشتی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.