تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

طراحی آشپزخانه کوچک مستطیل شکل با تجهیزات هوشمند و مدرن  

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه مدرن باید انعطاف پذیر و پویا باشد و با خطوط روشن، زاویه ها و ایده های هوشمندانه برای ذخیره سازی و نمایی زیبا اجرا شوند. طراحی آشپزخانه هوشمند کوچک مستطیل شکل به خلاقیت نیاز دارد.

طراحی آشپزخانه مدرن در بین طراحان بسیار محبوب و قابل توجه است و اغلب به دنبال دکوراسیون ظریف، کنترل قوی بین کف، دیوار و کابینت آشپزخانه هستند.

رنگ سفید و هماهنگی کلی در طراحی آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است و بهتر است برای نورپردازی مدرنانواع نورپردازی داخلی از چراغ های محفظه ای استفاده شود.

انتخاب مبلمان، کابینت، میز و صندلی و سایر عناصر دکوراسیونی، سبک های متفاوتی برای طراحی آشپزخانه وجود دارد. در چیدمان مناسب با طراحی کابینت آشپزخانه با درب کابلی، شیشه مات یا روکش چوب استفاده می شود.

طراحی سقف، کفپوش و دیوارپوش از مهم ترین عناصری هستند که در طراحی آشپزخانه مورد توجه است و از سوی دیگر طرح و رنگ کابینت که بهتر است هماهنگ با سایر عناصر انتخاب شود.

طراحی-آشپزخانه

طراحی آشپزخانه کوچک

در طراحی آشپزخانه کوچک به دلیل محدودیت فضا، باید از کابینت هایی با ذخیره سازی عالی استفاده کنید مانند کابینت هایی که قلاب های آویزان دارند.

یخچال های یکپارچه، وسایل چند منظوره و اکسسوری های کاربردی و عناصری مانند سنگ گرانیت برای میز آشپزخانه می تواند طراحی آشپزخانه کوچک را بهینه کند.

استفاده از رنگ های تیره یا توناژهای خنثی باعث می شود فضای طراحی آشپزخانه کوچک خفه و تاریک به نظر برسد. کابینت های رنگ روشن با سطح براق می تواند نور را انعکاس داده، فضا را بزرگتر نشان بدهد.

نور کافی در فضای طراحی آشپزخانه کوچک بسیار مهم است و داشتن پنجره های بزرگ معمولی یا نورگیرهای سقفی موجب بزرگتر نشان دادن فضا می شود.

طراحی آشپزخانه کوچک با کفپوش و دیوارپوش های رنگ روشن بسیار ایده آل بوده و کابینت هایی با درب های کشویی یا ریلی و یراق آلات براق گزینه های مناسبی هستند.

طراحی آشپزخانه کوچک

طراحی آشپزخانه مدرن

در طراحی آشپزخانه مدرن از عناصری مسطح و کف براق استفاده می شود و بهتر است با سبک کلی خانه هماهنگ و منطبق باشد.یکی از مدل های پرطرفدار کابینت جزیره است.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

طرح و رنگ کابینت ها برای طراحی آشپزخانه مدرن مهم است و انتخاب کابینت های ام دی اف یا های گلاس گزینه های ایده آلی هستند.

برای طراحی آشپزخانه مدرن اغلب از خطوط افقی پهن و بلند در کابینت ها و کمدها استفاده می شود و برای انتخاب رنگ نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید براساس وسایل موجود، انتخاب مناسبی داشته باشید.

نورپردازی یکی از عناصر مهم در طراحی آشپزخانه مدرن است که می توان از نورهای مخفی استفاده کرد و فضا را متفاوت تر نشان می دهد.

برای آشپزخانه تاریک یا کم نور، نورپردازی مناسب در طراحی آشپزخانه مدرن استفاده از لوستر بزرگ و لامپ های سقفی آویز کاربرد بیشتری دارد.

طراحی آشپزخانه مدرن

طراحی آشپزخانه مستطیل شکل مدرن

طراحی آشپزخانه مستطیل شکل و چیدمان کابینت دارای ترفندها و روش های متفاوتی است که باید به شکل اصولی و مناسب انجام شود تا فضای زیبا و کاربردی ایجاد کنید.

برای طراحی کابینت آشپزخانه مستطیل شکل مدرن باید به آرامش و راحتی کار در آشپزخانه فکر کنید و دقیقا مشخص کنید وسایلی مانند یخچال، اجاق گاز و سینک را کجا قرار می دهید.

فضا را به دو بخش غذا خوری و آشپزی تقسیم کنید و در طراحی  آشپزخانه مستطیل شکل لوازم را در یک طرف و میز و صندلی را طرف دیگر قرار بدهید.

انتخاب رنگ و مدل مناسب، کمبود فضا را در طراحی آشپزخانه مستطیل شکل جبران می کند. اگر آشپزخانه با اتاق نشیمن ترکیب شده باشد، افراد می توانند درهر دو طرف بنشیند، کانتر عنصر چند منظوره بوده، نقش میز غذاخوری را دارد.

یک راهکار عالی برای طراحی آشپزخانه مستطیل شکل، جزیره آشپزخانه است که هم برای ذخیره سازی ظروف و هم می تواند به عنوان یک میز غداخوری استفاده شود.

طراحی آشپزخانه مستطیل شکل

طراحی آشپزخانه هوشمند مدرن

طراحی آشپزخانه هوشمند مدرن برای افراد جذابیت زیادی دارد، چون از جدیدترین تجهیزات آشپزخانه در آن استفاده شده و دخالت انسانی در کارهای آن به حداقل می رسد.

لوازم آشپزخانه و محصولات هوشمند مانند یخچال فریزر، گاز رومیزی، مایکروفر، چای ساز، سیستم اطفاحریق و … در طراحی آشپزخانه هوشمند قابلیت های متنوعی ایجاد می‌ کنند.

نوعی کابینت در طراحی آشپزخانه هوشمند مدرن به کار می رود که تغییر شکل نور و تاریکی را در پانل های سفید شفاف  کابینت های شما ایجاد می کند و شما می توانید ظروف و هر چه را که  می خواهید پیدا کنید.

آشپزخانه همراه با زندگی روزمره پیشرفت کرده و به روز شده است. نصب کمد گرد در طراحی آشپزخانه هوشمند با قابلیت چرخش و برداشته شدن بسیار جذاب و کاربردی است. در این طرح یک عنصر کم حجم اشیا را ذخیره کرده و سریع در دسترس قرار می گیرد.

طراحی-آشپزخانه-هوشمند

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.