تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

طراحی استخر خانگی سرپوشیده

طراحی استخر خانگی

ایده طراحی استخر خانگی سرپوشیده به سبک مدرن و تجهیزات شیک در بین افراد جذابیت فراوانی دارد و برای ورزش، تفریح و زیبایی و خنک کردن محیط خانه کاربرد دارد. بد نیست با جزئیات طراحی سقف استخر و تاسیسات استخر خانگی آشنا شوید.

طراحی استخر خانگی در دو نوع رو باز و سر پوشیده طراحی می شود که نوع رو باز، اغلب برای فضای بیرونی خانه مانند حیاط، باغ و محوطه ویلاها یا طراحی روف گاردن کاربرد دارد.

طراحی استخر سرپوشیده برای آپارتمان ها و ویلا ها مناسب است و با مدل ها و طراحی های متنوع دیده می شود، معمولا دارای سونا و جکوزی است.

با ساخت و طراحی ساده استخر خانگی می توانید فضای آرامش بخش و دلنشینی در خانه ایجاد کنید و برای تجدید قوا، تمدد اعصاب و آب درمانی روش مفیدی را اجرا کنید.

طراحی استخر  خانگی در داخل خانه، مزایای بیشتری نسبت به استخرهای رو باز دارد، اینکه شما هر زمان و در هر فصلی از سال، می ‌توانید از استخر سرپوشیده خانگی استفاده کنید و از طراحی زیبا برای خانه مدرن خود لذت ببرید.

برای طراحی استخر خانگی باید به محیط و متراژ مورد نظرتان توجه کنید و برای هر مدل هزینه ساخت را برآورد کنید تا بتوانید با توجه به بودجه مورد نظر، بهترین انتخاب را داشته باشید.

طراحی استخر خانگی

طراحی استخر خانگی سرپوشیده

برای طراحی استخر سرپوشیده معمولا به طراحی و نورپردازی سقف استخر توجه بیشتری می شود. برای ایجاد فضای چشمگیر و پرانرژی از کاشی و سرامیک هایی با رنگ های متنوع آرامش بخش استفاده می کنند.

به کارگیری سنگ یا تجهیزات نورپردازی مدرن و همچنین ساخت آکواریوم، ایجاد دیوارهای سبز با گل و گیاه آپارتمانی و ایده های خاص دیگر در طراحی استخر سرپوشیده گزینه های دلنشینی هستند.

داشتن یک اتاق ورزش در طراحی استخر سرپوشیده می تواند به شما کمک کند فضای مناسبی برای فعالیت های ورزشی هوازی داشته باشید که برای هر شرایط آب و هوایی کارآیی دارد.

دیوارهای شیشه ای جداکننده های زیبایی هستند که در طراحی استخر سرپوشیده به کار می رود. تماشای تلویزیون در فضای استخر خانگی یکی از سرگرمی های دوست داشتنی است و به همین دلیل طراحی و تزئین دیوار پشت تلویزیون را در نظر بگیرید.

نورهای رنگی که قابلیت تغییر دارند یکی از ایده های جذاب و مدرن برای طراحی استخر سرپوشیده است و دیوار و سقف را به شکل قابل توجهی زیبا و چشم نواز می کند.

در طراحی استخر سرپوشیده ایجاد فضایی برای نشستن و استراحت کنار یک شومینه کوچک و همچنین استفاده از متریال چوب برای سقف یا بخشی از کف می تواند ایده آل و مناسب باشد.

طراحی استخر سرپوشیده نسبت به انواع روباز، هزینه بیشتری دارد، تاسیسات و مواردی که برای طراحی آن در نظر گرفته می شود گران تر است.

طراحی-استخر خانگی سرپوشیده

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

طراحی سقف استخر

طراحی سقف استخر به نوع و مدل استخر مربوط می شود و شما ابتدا باید بدانید چه متریالی برای ساخت استخر استفاده می کنید. علاوه بر هزینه ساخت و اجرای استخر، باید مبلغ نگهداری و هزینه آب و برق را در نظر بگیرید.

برای تامین نور و جلوه بیشتر در طراحی سقف استخر می توانید از ایده های خاص و مدل های متفاوت و خلاقانه استفاده کنید به شکل جالب توجه ای نور وارد فضا کنید.

سقف یکی از عناصر زیبا در دکوراسیون داخلی است بهتر است طراحی سقف استخر را نیز مورد توجه بیشتر قرار دهید. خلاقیت در این بخش می تواند به جذابیت این فضا کمک زیادی کند.

یکی از موارد مهم در استخر خانگی داشتن نور مناسب و کافی است . برای این مورد بهتر است نور از طریق طراحی سقف استخر و نصب پنجره های سقفی مناسب  نور مورد نیاز را تامین کنید.

تلفیق نورهای مصنوعی و نور طبیعی در طراحی سقف استخر فضای شما را دلنشین و مدرن تر می کند. پوشش های متنوعی برای سقف استخر در قالب نورگیر حبابی، قوسی و گنبدی با ورق پلی کربنات وجود دارد که مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پوشش برای طراحی سقف استخر براساس بودجه و نوع نیاز و سبک سلیقه افراد و همچنین با رنگ های مختلفی قابل استفاده هستند.

در طراحی سقف استخر می توان از پوشش های سقف به شکل ثابت استفاده کرد که مانع نور نمی شوند و دارای عایق بندی مناسب هستند. انواع دیگری با قابلیت بازشو به شکل ریلی نیز وجود دارد که گزینه ایده آلی برای برخی افراد محسوب می شود.

طراحی-سقف-استخر

طراحی تاسیسات استخر خانگی

برای کاهش هزینه سیستم گرمایشی و طراحی تاسیسات استخر خانگی فضایی را در نظر بگیرید که با تابش نور خورشید مدت زیادی آب گرم می ماند. توجه کنید که اطراف محل استخر ویلایی، درختانی با ریشه‌های زیاد وجود نداشته باشد.

با رشد ریشه‌ درختان در خاک زیر یا اطراف استخر، موجب آسیب دیدن طراحی تاسیسات استخر خانگی و سازه ها و همچنین سیستم لوله‌ کشی و تخلیه آب می ‌شود.

با وجود درخت در نزدیکی استخر خانگی سایه و کاهش نور دارید و با ریخته شدن برگ‌ و صمغ آن ها، آب استخر زود کثیف می شود. شما با دردسر نظافت و هزینه نگهداری بالا مواجه خواهید شد.

طراحی تاسیسات استخر خانگی پس از انتخاب مدل و طرح، طبق نقشه اجرا می شود، لوله‌ کشی لوله‌های ورود و خروج آب وسیم‌ کشی‌های مربوط به سیستم روشنایی استخر باید حرفه ای انجام شود.

برای استفاده از آب گرم و طراحی تاسیسات استخر خانگی لازم است فضایی را به عنوان موتورخانه در نقشه ساخت استخر در نظر بگیرید تا تجهیزات مربوط به استخر مانند پمپ، فیلتر تصفیه آب، تنظیم دمای آب و غیره در این مکان قرار بگیرد.

در طراحی تاسیسات استخر خانگی سطح موتورخانه از سطح کف استخر در حدود یک متر پایین ‌تر است. پس از آنکه کف و دیواره استخر ساخته شد، به عایق ‌بندی آن با ترکیب سیمان سفید، چسب بتن و پودر سنگ، می پردازند.

پس از پایان کاشی‌ کاری و زیباسازی فضای اطراف استخر، درون آن را از آب پر کرده و تاسیسات استخر خانگی مانند پمپ‌ و سیستم گرمایشی و روشنایی آن  را  بررسی می کنند تا همه موارد بدون ایراد باشد.

طراحی-تاسیسات-استخر-خانگی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.