تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

طراحی داخلی خانه با پارتیشن متحرک و تاشو

طراحی داخلی خانه با پارتیشن

طراحی داخلی خانه با پارتیشن یکی از بهترین و جذابترین روش های جداسازی در فضاهای مختلف خانه است. در خانه های کوچک کاربرد پارتیشن تک جداره پارتیشن دوجداره و پارتیشن متحرک یا پارتیشن تاشو بسیار موثر است.

طراحی داخلی خانه با پارتیشن شما را از دیوارهای دائمی و دکوراسیون ثابت رها می کند و فضای خانه را متنوع و دلنشین می سازد.  از انواع پارتیشن برای تغییر دکوراسیون و ایجاد فضایی متفاوت استفاده کنید.

برخی پارتیشن های دکوری در طراحی داخلی به فضای خانه شما دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد می دهد. درواقع پارتیشن در چیدمان خانه، فضایی ایجاد می کند برای قرار دادن لوازم دکوری، کتاب یا وسائلی که می خواهید در دسترستان باشد.

پارتیشن در طراحی داخلی خانه نه تنها از شلوغی و ریخت و پاش جلوگیری می کند، بلکه باعث زیبایی دکوراسیون شده و قسمتی از فضای خانه مثلا اتاق نشیمن را به یک فضای دنج برای مطالعه یا استراحت تبدیل می کند.

انواع پارتیشن با متریال های گوناگون برای خانه های کوچک و بزرگ با هر سبک دکوراسیونی می تواند در چیدمان خانه مدرن تاثیرگذار باشد.

طراحی داخلی خانه با پارتیشن فضای خانه را از یکنواختی در می آورد چون مدل های گوناگون با طراحی های خاص و فانتزی وجود دارد که برای بخش های مختلف مانند اتاق پذیرایی، آشپزخانه، اتاق مطالعه و اتاق کودک کاربردی است.

طراحی داخلی خانه با پارتیشن

پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره برای جداسازی ورودی خانه از اتاق نشیمن، جداسازی هال از اتاق پذیرایی، آشپزخانه از اتاق نشیمن، فضاسازی و تقسیم اتاق های بزرگ به بخش های کوچکترو ایجاد فضای مستقل و مجزا کاربرد دارد.

پارتیشن تک جداره در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارد و می توان هماهنگ با سبک دکوراسیون خانه و مبلمان آن را انتخاب کرد تا چیدمانی چشمگیر خلق کنید.

شما می توانید متناسب با فضای خانه از پارتیشن تک جداره در انواع مختلف فلزی، چوبی، بامبو، شیشه ای و سایر متریال ها استفاده کنید و از این دیوارهای متحرک پیش ساخته برای دکوراسیونی متفاوت کمک بگیرید.

برخی از انواع پارتیشن تک جداره به سقف و کف یا به یکی از این عناصر متصل شده و فضای محدود تر و خصوصی تری ایجاد می کند که براساس کاربری مورد نیاز چیدمانی مرتب خواهید داشت.

برای جداسازی بخش های مختلف خانه، با استفاده از پارتیشن تک جداره فضای زیادی اشغال نمی شود و به همین دلیل این روش برای خانه های کوچک بسیار مناسب است.

استفاده از پارتیشن تک جداره در طراحی داخلی فضای خانه را کوچک و دلگیر نمی کند، برای زیبایی بیشتر می توان با نورپردازی مناسب در پارتیشن دکوری و دکوراسیون خانه جلوه بیشتری ایجاد کنید.

از پارتیشن تک جداره می توانید در اتاق خواب استفاده کنید و بخشی از فضای آن را برای تعویض لباس و آرایش در نظر بگیرید تا بخشی خصوصی تر و راحت تر داشته باشید.

ارتفاع و مدل پارتیشن در طراحی داخلی تاثیر فراوانی دارد و با توجه به فضای مورد نظر می توانید از گلدان های کوچک رنگی و گیاهان طبیعی استفاده کنید و قراردادن دکوری خاص چیدمانی منحصر به فرد ایجاد کنید.

پارتیشن تک جداره

طراحی داخلی خانه پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره اغلب از جنس ام دی اف و به شکل دو لایه در موازات هم قرار می گیرند که به عنوان عایق صدا کاربرد دارد.  انواع پارتیشن دوجداره تمام، ام دی اف و آلومینیومی نیز وجود دارد که براساس نیاز و سلیقه شما می تواند انتخاب ایده آلی باشد.

پارتیشن دوجداره آلومینیومی از ترکیب متریال هایی مانند چوب، شیشه، فلزهای رنگی و ام دی اف استفاده می شود که مانع ورود صدا شده، برای فضاهای مختلف کاربرد دارد.

اگر بخواهید پارتیشن دوجداره را در فضایی قرار دهید که از لحاظ دیداری نیز پوشش ایجاد می کنید و می توانید از شیشه های مات استفاده کنید. این نوع پارتیشن با شیشه ساده و تلق پلی کربنات شفاف  و ضدضربه نیز به کار می رود.

پارتیشن دو جداره بدون اتصال به زمین، به شکل متحرک است که این قابلیت جابه جایی به شما کمک می کند برای هر فضایی به دلخواه در هرزمان که نیاز بود، استفاده کنید.

پارتیشن-دوجداره

قیمت پارتیشن دوجداره

بیشتر بخوانید
۱ از ۸۷

قیمت پارتیشن دوجداره با توجه به نوع ماده به کار رفته در ساخت آن کاملا متفاوت است.  متریال هایی مانند ام دی اف، شیشه و آلومینیوم قیمت متفاوتی نسبت به پارتیشن دوجداره شیشه ای دارد.

در برخی پارتیشن ها علاوه بر خاصیت دیوار و جداسازی، بخشی از آن را به شکل کمد از جنس چوب یا ام دی اف طراحی می کنند تا کاربردی تر باشد و این ویژگی در قیمت نهایی آن تاثیر فراوانی دارد.

در ساخت پارتیشن دوجداره از شیشه های دوجداره مات استفاده می شود. ام دی اف و نوار PVCدر عایق بودن آن نقش دارد و در انواع کوتاه، بلند و نیمه بلند یا تا ارتفاع سقف قابلیت طراحی دارد.

ارتفاع پارتیشن دوجداره براساس نیاز و فضای مورد نظر طراحی می شود و شیشه مورد استفاده در آن نیز براساس سلیقه و کاربری، مات یا شفاف انتخاب می شود و در میزان ورود نور به خانه تاثیر دارد.

استفاده از پرده کرکره بین جداره های پارتیشن دوجداره از ورود گرد و غبار جلوگیری می کند. این نوع پارتیشن دارای مکانیزم سایه روشن است تا تنظیم نور در مواقع دلخواه و زیبایی بیشتر را در چیدمان خانه ایجاد کنید.

پارتیشن-تاشو-در-طراحی-داخلی

طراحی داخلی خانه با پارتیشن متحرک

پارتیشن متحرک برای جداسازی  بخش های مختلف خانه یا پنهان کردن گوشه ای از فضای اتاق به صورت موقتی کاربرد داردو علاوه بر این، به عنوان عنصری دکوری در دکوراسیون قرار می گیرد.

پارتیشن متحرک دارای طراحی و مدل های خلاقانه و متنوعی هستند و برای فضاهای متفاوت با متریال های گوناگون قابلیت تنظیم دارند.

برای فضاهایی مانند اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی پارتیشن متحرک کاربرد دارد و برای برخی مدل ها استفاده از آینه قدی می تواند به زیبایی و کاربری بهتر کمک کند.

استفاده از پارتیشن متحرک در حمام با نصب یک آینه و ایجاد فضایی بزرگتر و زیباتر، به شما کمک می کند تا حمام و سرویس بهداشتی مرتبی داشته باشید و وسایل ضروری مانند حوله، لباس و سایر لوازمتان را در آن قرار بدهید.

طراحی داخلی خانه با پارنیشن متحرک

کاربرد پارتیشن متحرک

جنس این پارتیشن که در فضای حمام و سرویس بهداشتی قرار می گیرد، بهتر است استیل ضد زنگ و رنگ شده باشد و پانل ها دارای متریال های گوناگون مانند چرم، پارچه و حصیر در رنگ های متنوع که دوام بیشتری در برابر آب و رطوبت داشته باشند.

برای اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی و همچنین آشپزخانه، می توانید از پارتیشن متحرک چوبی یا برخی مدل ها که دارای کنده کاری و حکاکی هستند، استفاده کرد تا فضایی پر از آرامش و شادابی داشته باشید.

پارتیشن متحرک دیوار کوتاهی است که می تواند تلفیقی از اشکال و احجام و متریال های دلخواهتان باشد و فضای خانه را بدون اینکه به هم بزند، دکوراسیون داخلی شما را جذاب و منحصر به فرد کند.

پارتیشن-متحرک-در-طراحی-خانه

طراحی داخلی خانه با پارتیشن تاشو

پارتیشن تاشو یکی از مدل های دکوری و کاربردی است که می تواند با ریل به سقف نصب شود و نه تنها نقش دیوار یا یک درب آکاردئونی را دارد، بلکه زیبایی دکوراسیون خانه را دوچندان می کند.

شما می توانید براساس رنگ، سبک و طراحی داخلی خانه از مدل ها، طرح ها و رنگ های متنوع پارتیشن تاشو استفاده کنید و دکوراسیون خانه را تغییر بدهید تا فضای مدرن ایجاد شود.

پارتیشن تاشو دارای متریال های گوناگون فلزی، چوبی، شیشه ای و سایر متریال های دیگر است که می توانید براساس سبک دکوراسیون خانه انتخاب شود.

اگر در خانه به جابه جایی یکی از دیوارها نیاز داشته باشید تا نور بیشتری به فضای خانه وارد شود، با پارتیشن  تاشو که قابلیت حمل و نقل را دارد، این مشکل حل خواهد شد.

می توانید با جایگزینی شیشه مات با یک شیشه شفاف در پارتیشن متحرک و استفاده از رنگ های متنوع فضای جذاب تری ایجاد می شود.

با استفاده از شیشه های رنگی در پارتیشن متحرک دکوراسیون سنتی خلق می کنید و این نوع پارتیشن برای اتاق خواب یا اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی کاربرد خواهد داشت.

برای نصب و اجرای انواع پارتیشن با دکوپارتمان تماس بگیرید تا مشاوران و کارشناسان ما برای انتخاب مناسب شما را راهنمایی کنند.

پارتیشن تاشو

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.