تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

طراحی و چیدمان حمام

دکوراسیون حمام

در قدیم معمولا  طراحی و چیدمان حمام از روی الگوهای متعدد و پیچیده ای بود. طرح کاشی حمام در ایجاد طرح‌های پیچیده و شلوغ نقشی بسیار مهم داشت.

برای طراحی و چیدمان حمام این روزها شاهد تغییرات عمده ای هستیم، طرح‌های ساده‌تر و آرام‌تر فراگیر شده  و رنگ‌هایی از قبیل بژ، سفید و خاکستری بیشتر در حمام‌ها مورداستفاده قرارمی گیرند.

طراحی و چیدمان حمام شرقی و ایرانی با کاشی‌هایی منقوش به طرح‌های گل و غنچه که تمام فضای حمام از سقف تا کف و دیوارها را می‌پوشاندند، مرسوم بوده و هست.

بیشتر حمام‌های امروزی تقریبا با تم خنثی طراحی می شود و نصب وان، جکوزی مدرن و جدید برای دکوراسیون حمام‌های کوچک و بزرگ طرفداران زیادی دارد.

چیدمان حمام و سرویس بهداشتی

ترفندهایی برای دکوراسیون سرویس بهداشتی

ترفندهایی برای دکوراسیون سرویس بهداشتی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید به نتیجه‌ای تضمین‌شده و مطلوب برسید بدون اینکه محدودیت فضا آزارتان بدهد.

در آپارتمان‌های کوچک معمولا فضاهایی که کمتر در معرض دید هستند، مانند سرویس بهداشتی و حمام را به بخش های ضروری‌تر خانه مانند نشیمن و آشپزخانه اضافه می کنند.

استفاده از آینه‌ بزرگ در دکوراسیون سرویس بهداشتی یک ترفند هوشمندانه است. آینه بالای روشویی را بدون توجه به سایز و کانتر روشویی، تا می توانید بزرگ انتخاب کنید.

این کار به طور شگفت‌ آوری سبب می‌شود فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. آینه نه‌تنها فضا بلکه میزان نور و روشنایی موجود در آن را دو برابر می‌کند.

نکته بعدی استفاده از تجهیزات شناور و بدون پایه است که می تواند سرویس بهداشتی و حمام شما را مدرن کرده و فضا را بزرگتر نشان بدهد، از توالت فرنگی و روشویی کابینت دار که فضای زیادی را اشغال نمی کند استفاده کنید.

چیدمان حمام و سرویس بهداشتی

پرده حمام

پرده حمام جایگزین مناسبی برای دیوار حتی از نوع شیشه‌ای‌ می‌باشد. در این صورت مواقعی که نیاز به جداسازی دو قسمت از فضا نیست پرده را کنار بکشید و فضا را وسیع‌تر جلوه دهید.

پرده حمام برای تفکیک سرویس بهداشتی از حمام  است در مواقعی که این دو قسمت مشترک است.

در دکوراسیون سرویس بهداشتی بهتر است تا جایی که می‌توانید از اشیا و عناصری با گوشه‌های گرد و نرم استفاده کنید.

اشیای بیضی شکل معمولا جای زیادی اشغال می‌کنند، بیشتر به چشم می‌آیند و به لحاظ روانی باعث کوچک جلوه کردن فضا می‌شود.

چیدمان حمام و سرویس بهداشتی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.