تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

طراحی پله دوبلکس استیل

طراحی پله‌ دوبلکس

طراحی پله‌ دوبلکس یا راه پله استیل حیاط مدرن کاربرد فراوانی در فضای داخلی خانه داشته، برای طراحی دکوراسیون خانه ایده جذاب و منحصر به فردی است.

شما ممکن است در طول روز چندین مرتبه در فضای خانه از راه پله‌ استفاده کنید و اولین عنصری که به محض ورود به فضای داخل خانه، نظر هر فردی را جلب می کند، سبک طراحی پله‌ دوبلکس و متریال به کار رفته در آن است.

با طراحی پله‌ دوبلکس می‌ توان خلاقیت و هنر تاثیرگذار را در فضای داخلی خانه به نمایش گذاشت که این کار به دو شکل مستقیم و مارپیچ و با توجه به سبک طراحی دکوراسیون داخلی خانه، انجام می‌ شود.

در طراحی پله‌ دوبلکس به شکل مستقیم، شما به فضای بیشتری احتیاج دارید، در حالی که برای طراحی پله‌ مارپیچ خانه های کوچک هم پاسخگوی این روش مدرن هستند.

شما برای طراحی پله دوبلکس می توانید از دو روش مستقیم و مارپیچ  یا ترکیب آن‌ ها استفاده کرده، انتخاب جنس و متریال مناسب با کیفیت خوب به خانه خود زیبایی بخشیده و فضایی رویایی خلق کنید.

استفاده از متریالی مانند چوب، ایجاد خطوط نازک یا شیب در نرده‌ های راه پله، سبک طراحی مینیمالیستی، انتخاب رنگ مطابق با طراحی دکوراسیون خانه و نورپردازی مناسب، می‌ تواند زیبایی طراحی پله‌ دوبلکس را به شکل چشمگیری افزایش دهد.

 پله‌ دوبلکس با استفاده از ترکیب متریال هایی مانند چوب، فلز و شیشه انجام می شود که لازم است انتخاب رنگ مناسب و هماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی بوده و کنتراست زیبا و جذابی با سایر عناصر دکوراسیونی داشته باشد.

طراحی-پله-دوبلکس

طراحی پله حیاط

در طراحی پله حیاط نکته قابل توجه مقاومت و استحکام پله است که بهتر است از مواد و مصالح مناسب برای ساخت و اجرای آن استفاده کرد، متریال مورد استفاده اغلب سنگ، سرامیک، بتن و گاهی چوب است.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

برای طراحی پله حیاط  در خانه های بزرگ و ویلایی که محوطه بیرونی وسیع تری دارند، پله و مسیرهای داخل حیاط اهمیت زیادی دارد و مهمترین قسمت دکوراسیون محوطه به شمار می آید، بنابراین باید از طراحی زیبا و جذابی برخوردار باشد.

مصالحی مانند بتن یک انتخاب مناسب و کم هزینه برای ساخت و طراحی پله حیاط است، چون هم دوام بالایی دارد و هم نگهداری از آن آسان است، طرح ها و مدل های بتنی از تنوع زیادی برخوردار است و برای هر نوع سبک و سلیقه دکوراسیونی جور است.

طراحی پله حیاط با بتن این مزیت را دارد که می توان برای انجام هر تغییر و خلاقیتی روی آن حساب کرد، رنگ آمیزی، کاشی کاری و موزاییک کاری  و فرم دهی با اشکال دلخواه، کارهایی است که به آسانی روی بتن انجام می شود.

همراه با مصالحی که برای ساخت و طراحی پله حیاط استفاده می شود، به کارگیری عناصر دکوراتیو و تزیینی نیز  مهم است و یکی از المان های جذاب که طرفداران بسیاری پیدا کرده، نورپردازی راه پله است.

نورپردازی راه پله با روش های گوناگونی انجام می شود، نورپردازی مخفی و نواری یا طرح های ساده  که همه این روش ها صرفا جنبه دکوری و زیبایی ندارد بلکه تامین نور و امنیت را در شب های تاریک برای رفت و آمد و طراحی پله حیاط آسان می کند.

طراحی-پله-حیاط

طراحی پله استیل

نکته بسیار مهم در طراحی پله استیل ضخامت استیل است که حداقل ضخامت ستون ها و پله های استیل باید 1.5 میلیمتر باشد تا در دراز مدت دچار خستگی نشود که به مرور زمان سازه تخریب نشود.

پله استیل با انواع پله استیل، پله استیل گرد، پله استیل مفصلی، پله استیل مارپیچ و سایر مدل ها انجام می شود و از نظر طراحان، کار بسیار دقیق و مهندسی است و نیاز به تجربه و مهارت بالایی در طراحی سازه های منحنی و یکپارچه دارد.

طراحی پله استیل به صورت یک المان مهم برای جا به جایی بین دو واحد ساختمانی و طبقات است و باید با توجه به فضای مورد نظر، ارتفاع سقف و کف و نمای بیرونی و داخلی ساختمان ساخته شود.

اگر در نمای داخلی از رنگ یا طرح چوب به عنوان تم اصلی استفاده شده باشد، طراحی پله استیل از ترکیب بدنه استیل و کف پله چوبی ساخته می شود تا با دکوراسیون خانه هماهنگ باشد.

قطعات پله استیل براساس نوع اجرای کف پله ها انتخاب می شود که به صورت جوش کاری یا به شکل مفصلی به یکدیگر متصل می شوند فراموش نکنید ضخامت، کیفیت رنگ و ظاهر استیل و نوع کیفیت آن بسیار مهم است.

پله استیل

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.