تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

طراحی پنجره سرویس بهداشتی کوچک

طراحی پنجره سرویس بهداشتی

طراحی پنجره سرویس بهداشتی به ابعاد فضای مورد نظر بستگی دارد، ابعاد ارتفاع و عرض پنجره سرویس بهداشتی کوچک را براساس نوع بازشوی پنجره نیز در نظر می گیرند.

اگر سیستم تهویه مطبوع با طراحی پنجره سرویس بهداشتی انجام می شود، فضای آن باید 15 درصد مساحت کلی و یا حداقل 450 سانتی ‌متر مربع باشد.

جنس پنجره سرویس بهداشتی را براساس سبک دکوراسیونی خانه و کیفیت مورد نظرتان انتخاب کنید، رایج ترین متریال ها، آلومینیوم و یو پی وی سی است.

این روزها با توجه به روش ها و مصالح نوین در بخش های مختلف صنعت ساختمان، نصب پنجره دوجداره UPVC سرویس بهداشتی کاربرد فراوانی دارد و دکوپارتمان با داشتن نیروهای متخصص و حرفه ای این خدمات را ارائه می کند.

مدل پنجره سرویس بهداشتی و یراق آلات آن بستگی به نیاز شما و طراحی داخلی فضای مورد نظر دارد و می تواند ثابت یا نوع بازشوی فولکس واگنی، کشویی و ریلی باشد.

طراحی پنجره سرویس بهداشتی

ارتفاع پنجره سرویس بهداشتی

ارتفاع پنجره سرویس بهداشتی باید دارای استاندارد باشد و برای تامین نور کافی و تهویه طبیعی مورد نیاز باید با ابعاد فضای سرویس بهداشتی متناسب طراحی شود.

برای جا به جایی هوا ارتفاع پنجره سرویس بهداشتی در فضای داخلی، می ‌توان از سقف بهره برد و با نورگیر یا پنجره سقفی دیزاین متنوعی ایجاد کرد.

برای نصب نورگیر سقفی باید ارتفاع پنجره سرویس بهداشتی را در نظر گرفت و محل قرارگیری آن با موقعیت دوش، توالت، ورودی و سایر عناصر به کار رفته در سرویس هماهنگ باشد.

اگر ارتفاع پنجره سرویس بهداشتی و نوع بازشوی آن را مناسب انتخاب کنید، تاثیر زیادی روی تعدیل دمای فضای داخلی گذاشته اید، درجه حرارت مناسب و جلوگیری از جمع شدن بخار آب نکات قابل توجهی است.

ارتفاع-پنجره-سرویس-بهداشتی

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

عرض پنجره سرویس بهداشتی

علاوه بر اینکه به عرض پنجره سرویس بهداشتی در طراحی داخلی این فضا توجه می شود، باید پنجره دارای پوششی مات باشد تا مانع از دید فضای داخل شود و شیشه‌ ها از جنس نشکن یا پلاستیک باشد.

برای داشتن دکوراسیون مناسب و زیبا در فضای سرویس بهداشتی، عرض پنجره سرویس بهداشتی مانند ابعاد درب یا ارتفاع و جنس و رنگ پنجره مهم است.

برای فضاهای کوچک یا بزرگ، عرض پنجره سرویس بهداشتی را بزرگ انتخاب کنید و در فضای پرت یا تو رفتگی دیوار می توانید OKB مناسب را در نظر بگیرید.

همان طور که روشویی، کاسه توالت، وان، شیرآلات و سایر عناصر در زیبایی و ظاهر سرویس بهداشتی تاثیرگذار است، عرض پنجره سرویس بهداشتی نیز المان مهمی است که باید براساس ضوابط و استاندارهای ساختمانی باشد.

عرض پنجره سرویس بهداشتی

طراحی پنجره سرویس بهداشتی کوچک

وقتی فضا و بودجه کافی برای نوسازی در اختیار دارید، سرویس بهداشتی را با اکسسوری ها و تجهیزات مدرن به فضایی شیک و لاکچری تبدیل کنید.

ابعاد پنجره سرویس بهداشتی کوچک باید با اندازه دیوار مورد نظر متناسب باشد، هرچند محل نصب پنجره در سرویس بهداشتی نیز اهمیت زیادی دارد.

ابعاد پنجره سرویس بهداشتی کوچک هم در نورپردازی فضای آن هم برای تهویه مناسب مؤثر است و باید به مواردی از قبیل تماس بیرون و و قطع دید مزاحم با شیشه های مات می تواند کارساز باشد.

طراحی پنجره سرویس بهداشتی کوچک

نورپردازی در سرویس بهداشتی در اطراف آینه که نور کافی برای اصلاح و آرایش صورت نیاز است، با نصب نورهای متعدد انجام می شود.

علاوه بر نصب یک چراغ بالای آینه یا لوستر سقفی در مرکز سرویس بهداشتی، می توان با انتخاب درست و ابعاد پنجره سرویس بهداشتی نور لازم برای سرویس بهداشتی کوچک را تامین کرده فضا را بزرگتر نشان داد.

ابعاد-پنجره-سرویس-بهداشتی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.