تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

طراحی کتابخانه خانگی کلاسیک

طراحی کتابخانه خانگی

برای طراحی کتابخانه خانگی کتابخانه کودک و کتابخانه کلاسیک در خانه، کتابخانه خانگی فانتزی اغلب افرادی که به کتاب و کتابخوانی علاقمند هستند نوع و مدل این عنصر دکوراسیونی برایشان اهمیت فراوانی دارد.

خانه شما با هر سبکی مدرن یا کلاسیک، طراحی کتابخانه در یک اتاق مطالعه مجزا یا قرار دادن آن در هر بخش از خانه می تواند فضای متفاوتی ایجاد کند.

در خانه های کوچک که با کمبود فضا برای طراحی کتابخانه روبرو هستید، می توانید از ایده های خلاقانه و کاربردی در هر بخش از خانه که مد نظرتان باشد، استفاده کنید.

طراحی کتابخانه با ابعاد بسیار کوچک مثلا به اندازه میز کنار مبلی و استفاده از رنگ های شاد فضای گرم، دنج و آرام ایجاد کنید. با این روش کتاب در دسترس شما خواهد بود.

فضای کلاسیک با طراحی کتابخانه خانگی که از چوب های تیره قهوه ای رنگ است و کفپوش تیره می تواند آرامش و یک پنجره بزرگ که نور کافی به اتاق وارد می شود.

دیواری پر از کتاب،  طراحی کتابخانه ای است که همراه با مبل راحتی کلاسیک، رنگ خنثی یا گرم و همچنین کوسن های نرم و زیبا برای مطالعه فضایی دلنشین ایجاد خواهد کرد.

طراحی-کتابخانه-خانگی مناسب

کتابخانه کلاسیک

طراحی کتابخانه کلاسیک با انواع کتاب های رنگی داخل آن شاید به یک اثر هنری بی شیاهت نباشد و برای تغییر سبک خانه ایده خوبی خواهد بود.

لایه های تاریخی و حس و حال قدیمی را با طراحی کتابخانه کلاسیک و اصالت این فضاها را با برخی عناصر مدرن تلفیق کرده و از حالت جدی و خشک، فضایی دلنشین ایجاد کنید.

در اتاق مطالعه با طراحی کتابخانه کلاسیک شما با اجزای کاملا مجزا و فضاسازی مشخص برای هر یک از وسائل و لوازم  در دکوراسیون مواجهید. لوازم دکوری و تزئینی رایج در سبک کلاسیک را نیز در نظر بگیرید.

معمولا برای طراحی کتابخانه کلاسیک می توانید از انواع کتابخانه چوبی که دارای قفسه یا طبقه و کمدهای متعددی باشند، استفاده کنید. در این نوع کتابخانه ها تزئینات و یراق آلات بسیار برجسته هستند.

اگر فضای کافی برای داشتن کتابخانه کلاسیک دارید، تعدادی مبل تک نفره راحتی دارای طرح گل دار همراه با نورپردازی مناسب حال و هوای خاصی ایجاد می کند.

تابلو نقاشی یا قاب عکس های قدیمی برای دکوراسیون اتاق مطالعه در کنار کتابخانه کلاسیک اکسسوری جذابی خواهد بود، به شرط آنکه رنگ ها را در این سبک  از یاد نبرید.

رنگ های تند و تیره یا تلفیق با توسی و خاکستری حتی رنگ های گرم مانند نارنجی، قهوه ای یا خردلی گزینه های خوبی هستند.

طراحی-کتابخانه-کلاسیک

بیشتر بخوانید
۱ از ۸۷

طراحی کتابخانه خانگی فانتزی

با توجه به اینکه این روزها افراد در فضاهای مختلف مانند تختخواب، روی صندلی اتاق مطالعه، مبل اتاق نشیمن یا حتی وان حمام کتاب می خوانند، طراحی کتابخانه خانگی تغییرات اساسی داشته و از فرم سنتی و معمول خارج شده است.

طراحی کتابخانه خانگی فانتزی با متریال های گوناگون، شکل ها و مدل های متنوع فانتزی، گاهی عجیب ولی با ابعاد و اندازه های کوچکتر و غیرمعمول در راهروها، میز تلویزیون و دیوارهای خالی انجام شده اند.

یکی از نکات مهم برای طراحی کتابخانه خانگی فانتزی این است که شما بدانید برای کدام بخش از خانه کتابخانه نیاز دارید و محل نصب یا قرارگیری آن چه ابعاد و ویژگی هایی دارد تا براساس این فاکتورها انتخاب مناسبی داشته باشید.

علاوه بر سبک دکوراسیون خانه و سبک دلخواهتان، باید برای طراحی کتابخانه خانگی به رنگ اتاق و مبلمان آن نیز توجه کنید تا براساس یک تم مشخص کنتراست و هماهنگی ایجاد کنید.

کیفیت متریال به کار رفته در کتابخانه، مدل ثابت یا متحرک، نطافت آسان واندازه جاکتابی براساس تعداد کتاب هایتان به شما کمک می کند تا طراحی کتابخانه خانگی را متناسب و شیک انجام دهید.

برخی مدل های چند تکه قابلیت جدا شدن یا اتصال به شکل های دلخواه دارند، برای فضاهای کوچک یا افرادی که خانه ثابت ندارند مناسب است.

طراحی کتابخانه خانگی فانتزی در کابینت جزیره آشپزخانه، پشتی مبل، زیر صندلی، زیر تختخواب، راه پله و داخل دیوارها و ستون های خالی ایده های دوست داشتنی و کاربردی برای خانه های کوچک است.

طراحی کتابخانه-فانتزی-در-راه-پله-مدل-جذابی-است

طراحی کتابخانه کودک

طراحی کتابخانه کودک براساس سایر لوازم اتاق کودک انجام می شود و مدل هایی که با مبلمان آن فضا ست می شود، کاملا هماهنگ و زیبا به نظر می رسد.

می توانید از شلف های دیواری برای طراحی کتابخانه کودک استفاده کنید و از رنگ های متناسب با سرویس خواب او که اغلب رنگ های روشن و شاد هستند، استفاده کنید.

گاهی از طراحی کتابخانه کودک صرفا نگهداری کتاب را انتظار ندارید وعلاوه بر ویژگی کاربردی، عنصری دکوراتیو بوده، حساسیت بیشتری برای انتخاب دارید.

برای طراحی کتابخانه کودک نیاز به فضای بزرگ ندارید، در صورت امکان می توانید از تو رفتگی و قناسی دیوار نیز استفاده کنید و فضای شاد و جذابی برای فرزندتان ایجاد کنید.

کتابخانه چوبی یا ام دی اف با وزن کم و مدل های ظریف و ابعاد کوچک برای طراحی کتابخانه کودک مناسب است و می تواند برای دسترسی بهتر به شکل کمد درب دار یا دیواری متناسب یا قد کودکتان باشد.

ساخت و طراحی کتابخانه خانگی کودک با طناب و طبقات چوبی به شکل معلق، می تواند بسیار هیجان انگیز و خاص باشد و برای نصب آن کنج اتاق نیز فضای مناسبی است.

طراحی-کتابخانه-کودک برای اتاق کودک متنوع است

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.