تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

قاب و فریم پنجره دوجداره UPVC در نمای ساختمان

قاب پنجره دوجداره

قاب فلزی پنجره دوجداره UPVC روی زیبایی نمای ساختمان تاثیر فراوانی دارد، فریم پنجره دوجداره UPVC از متریال های رایج هستند.

طراحی و رنگ قاب و همچنین مدل بازشو پنجره باید به شکلی باشد که نمای ساختمان به ویژه بالکن و تراس که بیشتر در معرض دید است را زیباتر و باشکوهتر کند.

قاب دوجداره یکی از اجزای مهم  پنجره بوده، برای انتخاب مصالح و متریال مناسب، باید ویژگی ‌های هرکدام از آنها را بدانید.

قاب دوجداره می تواند از متریال های مختلفی مانند چوب، استیل، آلومینیوم، کامپوزیت، فایبرگلس، آهن و PVC ساخته شود.

پروفیل پنجره دوجداره به صورت ثابت در چارچوب پنجره با زیرسازی استاندارد کاربرد دارد و از نوارهای درزبندی مخصوص اتصال به پروفیل یا شیشه استفاده می شود.

قاب پنجره دوجداره UPVC

قاب پنجره دوجداره UPVC

فریم‌ پنجره دوجداره UPVC از پلی وینیل کلرید با تثبیت کننده‌ های UV ساخته می ‌شوند و فضاهای خالی در ساختار قاب این نوع پنجره با لایه ‌های عایق پر شده و مانع انتقال حرارت با محیط خارجی شوند.

استفاده از فریم پنجره دوجداره UPVC باعث صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ ها می شود. نگهداری آسان و پایداری و عمر مفید بالایی دارد.

یکی از ویژگی ‌های بسیار مهم قاب پنجره UPVC قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست است. این نوع قاب شکل، اندازه و رنگ‌ های متنوعی دارد.

فریم پنجره دوجداره UPVC قابلیت استفاده برای انواع پنجره‌ را دارد و در طیف رنگی و طرح ‌های گوناگون از جمله طرح چوب تولید می شوند.

فریم UPVC نیازی به نقاشی نداشته، برای استفاده در مناطق مرطوب مناسبند و به مراقبت و نگهداری خاصی احتیاج ندارند. عایق گرما و سرما، جریان الکتریسیته، ضد اشتعال و موجب تشدید آتش سوزی نمی‌ شود.

معمولا چهارچوب پنجره دوجداره UPVC تحمل اندازه و وزن محدود را دارد و برای انتخاب شیشه دوجداره محدودیت دارد، برخی رنگ ها نیز ممکن است در اثر تابش نور خورشید یا تغییرات جوی، کمرنگ شده یا آسیب ببیند.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

فریم پنجره دوجداره UPVC

قاب فلزی پنجره دوجداره

قاب فلزی پنجره از جنس آلومینیوم، دارای وزن سبک و قیمتی مناسب است و در مقابل فشار و ضربه مقاوم بوده، به رنگ آمیزی نیاز ندارد.

استفاده از آلومینیوم برای قاب فلزی دوجداره موجب سهولت در شکل پذیری و کوتاه بودن دوره ساخت آن نسبت به قاب های دیگر شود و این نوع پنجره را پرطرفدار کرده است.

تنوع پروفیل های آلومینیوم امکان ساخت قاب فلزی دوجداره در مدل ها، طرح ها و اندازه های مختلف را برای اجرا و نصب پنجره هایی که ساختار و شکل هندسی نامتعارف دارند، فراهم می کند.

پنجره آهنی نیز به صورت دوجداره قابل ساخت است و قیمت مناسب، قابل ترمیم بودن و رنگ پذیری مناسب آن قابل توجه است اما زنگ زدگی این نوع پنجره  ایراد مهمی است.

قاب فلزی آهنی مشکلات عایقی پنجره آلومینیومی را دارد و درزگیری آن نیز معمولا به درستی قابل انجام نیست،  هنگام بارندگی باعث نفوذ آب از اطراف به داخل پنجره می شود.

قاب-فلزی-پنجره-دوجداره

فریم پنجره دوجداره UPVC

فریم انتظار پنجره دوجداره UPVC چارچوبی فلزی است که به عنوان قاب در زیر پنجره داخل دیوار در پایان دیوارچینی و پیش از سفید کاری ساختمان قرار می ‌گیرد.

بهتر است قبل از نصب ساب فریم پنجره دوجداره UPVC آن را رنگ آمیزی کنید تا با گذشت زمان دچار زنگ ‌زدگی و خوردگی نشود.

برای نصب فریم انتظار پنجره دوجداره UPVC به این نکته توجه کنید که فریم باید تراز و بدون خمیدگی و پیچیدگی در محل مورد نظر قرار گرفته، نصب شود.

نصب فریم انتظار پنجره دوجداره UPVC باید طوری باشد که روی عملکرد پنجره و عایق بودن آن تاثیر منفی نگذارد و سطح داخلی آن با سطح کف دیوارها مماس باشد.

اندازه قوطی آهنی به کار رفته در پنجره دوجداره آهنی بستگی به شرایط و عرض سطح پروفیل پنجره دوجداره دارد و برای نصب فریم انتظار پنجره دوجداره UPVC نیز قسمت ۶ سانتی‌ متری قاب فلزی انتظار باید رو به بالا قرار گیرد.

فریم پنجره دوجداره UPVC

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.