تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

لوازم کف کاذب را بشناسید

لوازم کف کاذب

لوازم کف کاذب مکنده دوبل و تکی برای برداشتن و جا گذاری صفحات کف کاذب عبور هوا و مشبک استفاده می شود.

یکی از ابزارهای مهم مکنده کف کاذب است و در زمان کار چه به عنوان نصاب و چه استفاده کننده، باید بدانید که از مکنده کف کاذب چطور استفاده کنید.

باید بدانید تایل های کف را طوری بلند کنید تا به تایل های کف کاذب و افراد بلند کننده تایل، صدمه ای وارد نشود.

مکنده کف کاذب با  نام های متنوعی مانند ساکشن، تایل کش و بلندکننده تایل کف کاذب، دارای مدل های مختلفی است و بر اساس محل مورد نظر، افراد کاربر، نوع تایل کف کاذب و شرایط محیطی، نوع مناسب آن انتخاب می شود.

مکنده کف کاذب

مکنده کف کاذب در سه مدل مکنده تکی مکنده دوبل و مکنده ایستاده وجود دارد که هر کدام از آنها با ویژگی ها و کاربری های متفاوت، قابل استفاده هستند.

هنگام استفاده از مکنده ایستاده دیگر لازم نیست برای بلند کردن تایل های کف کاذب روی زانوهای خود بنشینید و  می توانید به شکل ایستاده، با زاویه های مختلف تایل ها و صفحات کف کاذب را بلند کنید.

این مدل مکنده کف کاذب از انواع مدل های بلند کننده تایل کف کاذب، در سه اندازه مختلف برای افراد با قدهای مختلف وجود دارد.

لوازم کف کاذب مکنده تکی

مکنده تکی دارای یک دسته براق آلومینیومی بسیار محکم است و با یک فشار ساده به اهرم آلومینیومی به یک مکش قوی و یکنواخت تبدیل خواهد شد و دارای طراحی ظریف و زیباست.

مکنده تکی نوعی بلند کننده تایل است که فقط برای بلند کردن لحظه ای تایل کف کاذب کاربرد دارد نه برای حمل کردن آن، به این نکته در استفاده از مکنده تکی دقت داشته باشید.

برای نصابان کف کاذب بلند کردن تایل ها کمی دشوار و اندکی پیچیده است، برای این کار از مکنده تکی استفاده می کنند تا اجرا و نصب را سریع و آسان انجام بدهند.

مکنده تکی

مکنده دوبل

مکنده دوبل دارای یک دسته آلومینیومی بسیار محکم به رنگ پودری سیاه و قسمت زیر دسته دارای بافت ضد لغزش و لیز خوردگی است و یک اهرم برای ایجاد مکش قوی و مستمر دارد.

برای استفاده از مکنده دوبل با بلند کردن اهرم به صورت معکوس، مکش ایجاد شده از بین خواهد رفت و این ابزار وسیله ای مناسب برای بلند کردن تایل های سنگین انواع کف کاذب است.

قدرت مکش ایجاد شده در مکنده دوبل لوازم کف کاذب حداکثر بار تا ۱۰۰ کیلوگرم را تحمل می کند و تمیز بودن سطح کار مدت زمان مکش ایجاد شده را بالا می برد.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

مکنده دوبل بسیار سبک بوده، دارای بدنه آلومینیومی و دو عدد دکمه در اطراف است که با فشردن آنها، در زیر قسمت های لاستیکی خلا ایجاد شده و دستگاه برای مدتی به سطح تایلی که قرار است جابجا شود می چسبد.

چسبندگی مکنده دوبل به تایل مورد نظر  محدود است و پس از مدتی که به وزن قطعه، صاف بودن و تمیزی سطح تماس بستگی دارد، در قسمت های لاستیکی خلا از بین رفته و دستگاه از قطعه جدا خواهد شد.

بلند کردن قطعات برای مدت طولانی از مکنده دوبل استفاده نکنید و فقط در شرایطی که برای بلند کردن تایل هیچ راهی برای دسترسی به لبه های آن  وجود ندارد، قابل استفاده است.

مکنده دوبل

کف کاذب عبور هوا

لوازم کف کاذب عبور هوا برای عبور هوا و تهویه کاربرد دارد و از پانل هایی با دریچه و یا پانچ دار تشکیل شده است، در اتاق های سرور و کنترل کاربرد زیادی دارند.

این نوع پانل ها در کف کاذب عبور هوا طوری طراحی شده که مقاومت خوبی در مقابل تحمل بار داشته و از نظر کاربردی و زیبایی  ظاهری مورد استفاده در هر فضایی هستند.

این نوع پانل ها در کف کاذب عبور هوا با توجه به نیاز افراد و در انواع و مدل های مختلف ساخته می شود و با قرار دادن تایل های کف کاذب روی پایه ها و استرینگرها در طبقات ساختمان، سطح یکپارچه با ارتفاع از پیش تعیین شده روی کف اصلی ایجاد می شود.

کف کاذب برای عبور سیستم های تهویه و تاسیسات سرمایش و گرمایش کاربرد دارد و اختلاف فشار هوا بین فضای زیر کف کاذب و فضای بالای کف کاذب وجود دارد. برای جلوگیری از اختلاف فشار و نشت هوا از بین تایل های کف کاذب، طراحی لبه های تایل کف کاذب را ضروری می کند

نشت هوا به مقدار فاصله بین تایل ها، کیفیت ساخت لبه های تایل و همچنین کیفیت نصب کف کاذب بستگی دارد و اگر استانداردهای لازم برای نشت هوا وجود نداشته باشد، بهتر است با استفاده از واشرهای لاستیکی فضای بین لبه های تایل یا بین تایل ها و استرینگر را پر کرد.

کف-کاذب-عبور-هوا

لوازم کف کاذب مشبک

کف کاذب مشبک از جنس آلومینیوم یکی از انواع گران قیمت است، اما به دلیل کاربری خاص در سازه های ساختمانی مختلف، طرفداران زیادی دارد.

کف کاذب مشبک آلومینیومی به صورت مشبک و درزدار ساخته شده و این ویژگی امکان تهویه بهتر محیط از کف را ایجاد می کند.

ویژگی آلومینیوم به کف کاذب مشبک طول عمر بالایی می دهد، چون امکان خوردگی آلومینیوم وجود ندارد و برای مناطق مرطوب گزینه مناسبی است.

کف کاذب مشبک آلومینیومی با روکش های مختلفی مانند  HPL و PVC مورد استفاده قرار می گیرد.

کف کاذب مشبک یا درزدار برای کف های مخصوص انتقال آب های سطحی، خاک و ماسه کاربرد داشته و در آزمایشگاه ها، کارگاه های آبکاری و کارخانه های داروسازی و غذایی یا دور استخرهای ورزشی و کشورهای شن خیز و باران خیز نصب می شود.

کف کاذب مشبک دارای تایل های پلاستیکی یا فولاد زنگ نزن و پایه های فولاد و آلومینیومی یا پلاستیکی است که بیشتر در فضای آزاد به کار می رود.

لوازم کف کاذب مشبک در برابر شرایط آب وهوایی، رطوبت، اشعه UV، مواد اسیدی و قلیایی مقاوم  بوده، قابلیت نصب در سطوح سیمانی را دارد.

کف-کاذب-مشبک

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.