تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

مدل های قاب پنجره دوجداره چوبی فرانسوی و مزایای آن

مدل های قاب پنجره چوبی

مدل های قاب پنجره چوبی برای زیبایی نمای بیرونی و داخلی خانه است و انواع قاب پنجره فرانسوی و مکزیکی فایبرگلاس در ساختمان ها کاربرد دارند.

قاب پنجره چوبی یا از جنس دیگر، می تواند برای پنجره‌ دوجداره استفاده شود و شیشه آن نیز دوجداره است و شامل دو صفحه شیشه ‌ای که فضای بین آنها از گاز آرگون پر شده است.

چوب یک عایق مناسب حرارتی و عایق صدا محسوب شده، هزینه‌ های انرژی را کاهش می ‌دهد، پایدار و سازگار با محیط زیست است.

شما می توانید پنجره دوجداره چوبی را بر اساس سبک طراحی داخلی یا خارجی ساختمان خود، سفارش دهید و روغن ‌های گیاهی مخصوص چوب تم رنگ  دلخواهتان را انتخاب کنید.

رنگ ‌های گیاهی در مقابل گرما، سرما، اشعه UV و رطوبت بسیار مقاوم هستند و این ویژگی موجب شده برای ساختمان های لوکس نیز از پنجره دوجداره چوبی استفاده شود.

قاب-پنجره چوبی

مدل های قاب پنجره فرانسوی

قاب پنجره فرانسوی به شکل شبکه ای و بیشتر شیشه به کار رفته است، بنابراین امکان ورود نور طبیعی به فضای مورد نظر فراهم است و زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی و نمای خارجی خانه می دهد.

خانه شما دارای هر سبکی سنتی کلاسیک یا مدرن باشد، قاب پنجره فرانسوی گزینه مناسبی است و این نوع پنجره به صورت دوجداره ساخته شده از هدررفت انرژی جلوگیری می کند.

نصب پنجره دوجداره UPVC با قاب فرانسوی در هر بخش از خانه، به ویژه در پاسیو و گلخانه موجب می شود از گرما و نور آفتاب بهره مند شوید و فضای دید بیشتری هم داشته باشید.

نوع قاب پنجره باید با آب و هوای منطقه سازگار بوده و دوام و ماندگاری زیاد داشته باشد، عایق صدا و حرارت باشد و از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه باشد.

قاب پنجره دوجداره فرانسوی مدل لولایی و سیستم بازشوی آن طوری طراحی شده که هر دو لنگه قابلیت باز شدن را دارند، البته در صورت نیاز می توان یک لنگه را ثابت نگه داشت.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

قاب-پنجره فرانسوی

مدل های قاب پنجره مکزیکی

قاب پنجره با مواد گوناگونی مانند چوب، استیل، آلومینیوم، فایبر گلاس، پی وی سی، کامپوزیت و غیره ساخته می شود که هر کدام دارای ویژگی، مزایا و معایبی هستند.

کاربرد قاب فلزی برای مناطق مرطوب و پر بارش مناسب نیست، قاب چوبی نیز برای آپارتمان ها گزینه مناسبی نیست. قاب پنجره مکزیکی از جنس آلومینیوم و پی وی سی ساخته می شود.

قاب پنجره مکزیکی با اندازه های مختلف و به درخواست افراد برای انواع پنجره چوبی، فلزی و … ساخته می شود و برای هر مدل و طرح قابل استفاده است.

پنجره های قدیمی ممکن است بدون چارچوب و یا دارای چارچوب آهنی یا آلومینیومی باشند که برای تعویض یا بازسازی می توان پنجره دوجداره UPVC و قاب مکزیکی جایگزین کرد.

قاب پنجره مکزیکی

قاب فایبرگلاس کامپوزیت

انتخاب پنجره و ظاهر آن نقش مهمی در نمای خانه دارد و تعویض آن، یکی از روش های مناسب برای تغییر دکوراسیون و نوسازی نمای خانه به شمار می رود.

با انواع مدل های قاب پنجره و مزایا و معایب آنها آشنا شوید تا بتوانید انتخاب دلخواهتان را داشته باشید، یکی از انواع قاب پنجره برای نمای خانه قاب فایبرگلاس کامپوزیت است.

قاب فایبرگلاس عایق بسیار خوبی بوده، دارای ساختاری محکم و نگهداری آسان است، دچار فرسایش، زنگ زدگی و تغییر حالت نمی شود.

قاب فایبرگلاس کامپوزیت از قیمت مناسب و وزن کم برخوردار است و مستقیم در آجر یا سنگ به کار می رود، تنوع رنگ ندارد.

با توجه به اینکه تعمیر قاب فایبرگلاس کامپوزیت کمی سخت است، باید اتصالات شکننده این نوع قاب در هنگام نصب با دقت بیشتری انجام شود.

قاب فایبر گلاس

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.