تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

مدل کف کاذب و کاربرد آنها در طراحی داخلی

مدل کف کاذب چوبی

کاربرد کف کاذب چوبی در چند مدل ساخته می شود و تقریبا جز متریال های پرکاربرد برای طراحی کف به شمار می رود. کف کاذب سنگی و کف کاذب آنتی استاتیک و کف کاذب فولادی با کاربری های متفاوت هستند.

پانل چوبی از جنس  MDF   و نئوپان که دارای برش آسان و اندازه های مختلف است. کف کاذب چوبی ارتفاع کف را افزایش و فضایی بین کف اصلی و کف مورد نظر ایجاد می کند و نمای زیبایی برای کف خانه ایجاد می کند.

کف کاذب چوبی شامل پانل چوبی، زهوار پلاستیکی، پایه و استرینگر می باشد. معمولا این نوع کف کاذب همراه با ورق گالوانیزه یا آلومینیومی کاربرد دارد.

کف کاذب چوبی با داشتن ورق گالوانیزه در برابر رطوبت و گرما مقاوم شده و دچار پوسیدگی نخواهد شد. زهوار پلاستیکی نیز موجب می شود گرد و غبار از کف به فضای داخل اتاق وارد نشود.

برای اجرای کف کاذب چوبی پایه ها را با توجه به ارتفاع مورد نیاز و سطح کف اصلی نصب می کنند و برای مقاومت بیشتر، پایه ها را با ضد زنگ می پوشانند.

نکته مهم در نصب کف کاذب چوبی این است با توجه به فضای مورد نظر دریچه هایی برای دسترسی به تجهیزات زیر کف کاذب ایجاد شود و همچنین زهوار پلاستیکی طوری نصب شود که به خوبی از ورود گرد و غبار به محیط جلوگیری کند.

ضخامت ورق MDFابعاد و ورق به کار رفته در زیر کف مواردی هستند که در قیمت کف کاذب چوبی تاثیرگذار است. کف کاذب چوبی MDFظاهری زیباتر داشته و به دلیل مقاوم بودن عایق گرما و صدا می باشد.

در مقایسه با نئوپان دچار تاب خوردگی نشده و برای محیط های مرطوب مناسب تر است.

مدل کف کاذب آنتی استاتیک

کف کاذب آنتی استاتیک به آسانی نصب می شود و برای ایجاد ایمنی بیشتر در ساختمان هایی که در حال ساخت هستند، کاربرد مناسبی دارد.

کاربرد کف کاذب آنتی استاتیک در اتاق سرور است و باعث می شود سیم ها و کابل ها راحت تر و منظم تر اتصال داشته باشند.

برای محافظت و ایمنی بیشتر کابل ها و سیم کشی در ساختمان، می توان از کف کاذب آنتی استاتیک استفاده کرد و درصورت نیاز به تغییر راحت کف را برداشته و تعمیر و نگهداری سیم ها امکان پذیر خواهد بود.

یکی از مزایای مهم کف کاذب آنتی استاتیک این است که از برق گرفتگی افراد جلوگیری می شود.  این نوع کف دارای پایه قابل تنظیم است و می تواند به اندازه مورد نیاز تراز ووجاگذاری شود.

در اتاق های سرور و اتاق کنترل که رک های سنگین وجود دارد تحمل بار سنگین یکی از نکات مهم برای کف کاذب است و همچنین ضد ضربه و ضد خش بودن که این ویژگی ها در کف کاذب آنتی استاتیک دیده شده است.

مدل کف کاذب فولادی

بیشتر بخوانید
۱ از ۸۷

کف کاذب فولادی آنتی استاتیک با ابعاد مختلف دارای مزایای فراوانی از جمله ضد حریق و ضد ضربه و تحمل وزن بسیار بالا و دقت تراز بیشتر می باشد.

کف کاذب فولادی ظاهری زیبا دارد و با متریال هایی مانند HPL سرامیک گرانیت چوب و PVC قابلیت اجرا دارد.

این نوع کف کاذب قابلیت بازیافت داشته عمر مفید بالا دارد برای اتاق های کامپیوتر و اتاق سرور و سایر موارد کاربرد دارد.

کف کاذب فولادی با روکش HPL دارای رنگ کوره ای و اپوکسی است و به دلیل مواد تشکیل دهنده ای که مقاومت آن را موجب می شوند بسیار مستحکم ساخته می شود.

برای نظافت و شستشوی کف کاذب فولادی نباید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کرد یا روی سطح آن مستقیم آب ریخت چون نه تنها باعث تخریب روکش کف می شود بلکه نفوذ آب به قسمت های زیرین کف کاذب باعث زنگ زدگی پایه ها و استرینگر می شود.

برای نصب کف کاذب فولادی باید توجه شود که لرزش و لغزشی نداشته باشند و همچنین دمای محیط با توجه به تهویه مطبوع و خنک کنند.

اگر پس از نصب کف کاذب فولادی هنگام راه رفتن صدای غیر متعارف شنیده شود مربوط به رگلاژ نبودن کف کاذب است و بهتر است تنظیم پایه های کف کاذب درست انجام شود.

مدل کف کاذب سنگی

کف کاذب سنگی بیشتر برای پشت بام بالکن و محوطه سازی خانه ها باغ ها و ویلاها کاربرد دارد. کف کاذب سنگی دارای پایه های پلیمری است که قابلیت رگلاژ داشته و ارتفاع آن قابل تنظیم خواهد بود.

ضخامت و ابعاد تایل ها در کف کاذب سنگی می تواند متفاوت باشد و براساس فضای مورد نظر انتخاب می شود. برای سبک سازی و مدیریت در مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه های ساختمان سازی از کف کاذب سنگی استفاده می شود چون برای نصب آن ملات سیمان و ماسه به کار نمی رود.

اجرای کف کاذب سنگی سرعت بالا داشته و در صورت نیاز به تعویض تایل شکسته می توان در کمترین زمان با کمترین هزینه این کار را در انجام داد.

برای اجرای کف کاذب سنگی می توان پایه هایی که قابلیت رگلاژ دارد نصب کرد و این ویژگی برای سطح شیب دار مناسب است. بنابراین نیازی به شیب بندی کف نیست.

کف کاذب سنگی یکی از انواع کف کاذب پرطرفدار است و در انواع مختلف با سنگ های مرمر، گرانیت که ظاهری براق دارد و برای بخش های مختلف خانه کاربرد دارد.

به جای تایل های فولادی یا آلومینیومی از سنگ های مصنوعی یا سرامیک استفاده می شود کف کاذب که تایل سرامیکی دارد روی هسته اصلی چوبی چسبانده می شود و ظاهری شبیه به سنگ دارد.

کف کاذب سنگی برای فضاهایی که رفت و آمد بیشتری دارد، مناسب است. این نوع کف کاذب دارای استحکام بالا و دوام زیادی است. زهوارهایی که در کناره های این پانل ها نصب می شود، جلوگیری از ورود گرد و غبار است.

کف کاذب سنگی در مقابل آتش سوزی مقاوم است و موجب زیبایی بیشتر نمای خانه شده و جلوه شیک و لاکچری ایجاد می کند.

کف کاذب سنگی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.