تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

مراحل نوسازی خانه های قدیمی

مراحل نوسازی خانه

مراحل نوسازی خانه شامل طراحی، تخریب و خرید مصالح و لوازم دکوری می شود و برای نوسازی خانه های قدیمی ابتدا باید بدانید چه خانه ای را دوست دارید تا برای هر گونه تغییر دکوراسیون هزینه نوسازی خانه را برآورد کنید.

نورپردازی، تغییر در دیوارها، سقف و کف، به شکل نقاشی و رنگ آمیزی یا استفاده از پوشش هایی با طرح، رنگ و جنس متنوع می تواند مراحل نوسازی شما را تشکیل بدهد.

مراحل نوسازی برای بازسازی ساختاری شامل طراحی دوباره نقشه و زیاد کردن فضای محیط، بازسازی تجهیزات و اتصالات، ساخت یا بازسازی قسمت زیرزمین خانه می شود که تغییرات با توجه به نظرات صاحب خانه، نوع ساختار محیط یا کاربری آن است.

ایجاد یا برداشتن دیوار، تغییر کفپوش یا دیوارپوش، تغییر ظاهر فضا بدون تغییر ساختار با تعویض مصالح، سقف کاذب، خرید تجهیزات روشنایی و لوازم دکوری مراحل نوسازی برای اصلاح بازسازی هستند که اجزای محیط تغییر می کنند.

در مراحل بازسازی خانه های قدیمی ایمنی ساختمان اولویت بالاتری دارد، برای اضافه کردن دیوارها یا حذف بخش ‌های مختلف، توجه کنید که خسارت وارد نشود. استفاده از عایق‌ صوتی و حرارتی را فراموش نکنید.

مراحل-نوسازی-خانه

نوسازی خانه های قدیمی

مراحل نوسازی خانه های قدیمی وقتی در ذهن شما شکل می گیرد که از امکانات قدیمی و خارج از رده، طراحی تو در توی خانه یا از خرابی های کوچک خسته شده اید.

برای بازسازی خانه های قدیمی نیازی نیست لوازم دکوری و مصالح گران قیمت بخرید، می توانید محصولات کلاسیک و قدیمی را بازسازی و مرمت کرده، تزیینات داخلی خانه را انجام بدهید.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

شما می توانید با طراحی هوشمندانه از تمام فضاهای بی استفاده که معمولا در خانه های قدیمی وجود دارند، به شکل بهینه استفاده کنید و فضای کاربری مناسب ایجاد کنید.

راهرو یا راه پله تاریک بدون پنجره در بازسازی خانه های قدیمی را با نصب یک نورگیر سقفی و آینه بزرگ روی دیوار به فضای روشن و زیبا تبدیل کنید.

اگر آشپزخانه با یک راهروی باریک و بی استفاده به اتاق نشیمن وصل می شود، برای مراحل نوسازی خانه های قدیمی این فضا را به عنوان غذاخوری در نظر گرفته و با یک دست میز و صندلی، دکوراسیون شیک ایجاد کنید.

نوسازی خانه های قدیمی

هزینه نوسازی 

برای هرگونه تعمیر و تغییر در دکوراسیون داخلی خانه به شکل کلی یا جزئی باید هزینه های مشخصی را در نظر بگیرید و براساس بودجه خود عمل کنید.

هزینه نوسازی خانه به نوع طراحی و نوع مصالحی که انتخاب می کنید و همچنین به میزان فرسودگی ساختمان بستگی دارد. مثلا علاوه بر تخریب و تغییر پلان ساختمان، لوله کشی، تعویض شیرآلات، وسایل گرمایشی و سرمایشی جدید هزینه بیشتری نیازدارد.

گاهی برای تغییرات اندک، هزینه نوسازی خانه صرف طراحی و نصب چند شلف یا کمد دیواری، پارتیشن یا  تعویض و خرید پرده و ملحفه می شود.

در بازسازی داخلی، هزینه مراحل نوسازی خانه های قدیمی بیشتر از نوسازی یا تغییر نما و نورپردازی بیرونی است. خرید درب و پنجره، رنگ آمیزی یا تغییر مصالح نمای ساختمان، متفاوت است.

تغییر کاربری ساختمان و ایجاد فضاهای مختلف با کاربری های جدید یا ایمنی ساختمان، می تواند به صورت ساختاری، اصلاح یا تزئینی باشد و هر یک از این موارد شامل هزینه های متفاوتی است.

هزینه-نوسازی-خانه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.