تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

نرده سنگی راه پله برای خانه من مناسب است؟

نرده سنگی راه پله

نرده سنگی راه پله با ابعاد و متریال های مختلف،  نرده سنگی گرد و نرده سنگی بالکن و نرده سنگی مصنوعی دارای معایب و مزایای متعددی است که شما را برای انتخاب کمی به دردسر می اندازد. بهتر است با ویژگی های نرده سنگی داخل ساختمان آشنا شوید.

نرده سنگی راه پله یکی از مدل های زیبا و پرطرفدار برای حفاظ راه پله و بالکن خانه است که با انواع متنوعی از سنگ طبیعی، سنگ مصنوعی و سنگ مهندسی طراحی و ساخته می شود.

سنگ مهندسی یکی از انواع سنگ های زیبا و باکیفیت است و دارای جنس مرغوب و مقاومت بسیار بالا در شرایط مختلف جوی است.

نرده سنگی راه پله

این نوع سنگ به دلیل داشتن آرماتور فلزی، دارای مقاومت کششی، جذب ناچیز آب و رنگ ثابت است و نسبت به سنگ طبیعی مقاومتر است.

نرده سنگی راه پله باید در برابر ضربه مقاوم باشد و برای راه پله بیرونی خانه، بهتر است در برابر یخبندان، سرما و گرما مقاومت بالاتری داشته باشد.

زیبایی منحصر به فرد و طبیعی بودن نرده سنگی راه پله دکوراتورها و طراحان زیادی را مجذوب خود کرده و این متریال را به نرده فلزی ترجیح می دهند.

نرده سنگی ضد آتش بوده، به رنگ آمیزی نیاز ندارد، قابل شستشو است و برای بخش هایی مانند راه پله، بالکن، پشت بام و سایر قسمت های خانه کاربرد دارد.

نرده سنگی راه پله در خانه

نرده سنگی داخل ساختمان

نرده سنگی داخل ساختمان برای طراحی مدرن کاربرد دارد و برای خانه های دوبلکس یا نیمه دوبلکس، می توانید راه پله را بدون نرده یا با نرده چوبی، شیشه ای، فلزی و سایر متریال ها طراحی و اجرا کنید.

برای زیباتر شدن و جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی خانه های دوبلکس، طراحی راه پله اهمیت خاصی دارد و از مدل ها و طرح های متنوعی استفاده می شود. برخی طرح ها با استفاده از ترکیب شیشه، چوب و فلز اجرا می شود.

نرده سنگی داخل ساختمان را از سنگ های طبیعی و مصنوعی که نوع طبیعی آن در ابعاد و طرح های دلخواه و از تراشیدن سنگ طراحی و اجرا می کنند.

نرده-سنگی-داخل-ساختمان

سنگ را با ابعاد و طرح های دلخواه و مطابق با اندازه خانه، با دستگاه ها و ابزار مخصوص برش می دهند تا به شکل مورد نظر در بیاید و سپس در فضاهای داخلی خانه های دوبلکس و نیمه دوبلکس و خانه هایی با سبک کلاسیک دکوراسیونی مجلل و لوکس ایجاد می کنند.

اگر برای طراحی کف خانه از کفپوش سنگی یا سرامیک استفاده کرده اید، می توان نرده سنگی داخل ساختمان را براساس رنگ و طرح کفپوش انتخاب کرد.

اولین نکته در طراحی نرده سنگی داخل ساختمان سبک دکوراسیون و طراحی داخلی خانه است. اگر راه پله را با نورگیر سقفی یا لوسترهای بزرگ مجلل درخشان و روشن تر کنید، فضای خاص و شیکی در خانه ایجاد کرده اید.

نرده-سنگی-داخل-ساختمان-خانه

نرده سنگی راه پله گرد

یکی از قدیمی ترین مدل های راه پله خانه های دوبلکس و نیمه دوبلکس، راه پله و نرده سنگی  گرد است که این روزها تنوع بسیاری دارند. راه پله گرد تمام چوب،راه پله گردون چوبی و فلزی، راه پله گردون شیشه ای و فلزی مدل های پرطرفداری هستند.

زیبایی و انطباق با محیط و معماری ساختمان یکی از مهمترین مزیت های نرده سنگی گرد استکه می تواند از جنس تراورتن و رنگ سفید باشد که با هر سبک دکوراسیونی مطابقت دارد.

برای بازسازی یا تغییر در دکوراسیون خانه می توان از ایده طراحی و اجرای نرده سنگی  گرد استفاده کرد و به دکوراسیون خانه جذابیت بیشتری داد.

نرده-سنگی-گرد-در-خانه

انواع نرده سنگی گرد می تواند از جنس سنگ طبیعی و مصنوعی و شکل آن نیز متفاوت به صورت چهارگوش یا گرد، مدل رومی کلاسیک از سنگ های تراماربل، تراورتن و مرمریت باشد.

نرده سنگی گرد نه تنها نقش حفاظ و امنیت را دارد، بلکه در طراحی داخلی از عناصر تزئینی محسوب شده و می تواند یکی از المان های دوست داشتنی و مهم برای چشمگیر شدن دکوراسیون خانه به کار گرفته شود.

با توجه به ابعاد خانه و همچنین نوع، جنس و سبک دیوارها، سقف، کفپوش برای مدل و طراحی نرده سنگی گرد تصمیم بگیرید و آن را در مرکز خانه یا بخشی که اختلاف سطح وجود دارد در نظر بگیرید.

نرده سنگی گرد

نرده سنگی بالکن

نرده سنگی بالکن حفاظ  خوبی از لحاظ استحکام و مقاومت است و طول عمر مفید بالایی دارد. نرده سنگی ضد حریق بوده، در صورت آتش سوزی به هیچ عنوان آتش را گسترش نمی دهد.

نرده سنگی بالکن برخلاف مدل های چوبی، قابلیت شستشو دارد و در برابر آب و رطوبت مقاوم است. این نوع نرده چون خارج از فضای خانه است باید در برابر آفتاب مقاوم باشد و مانند نرده فلزی، زنگ نزند.

نرده سنگی بالکن این ویژگی را دارد که بر خلاف نرده استیل، در برابر آفتاب سیاه نشده و بسیار مقاوم است و به دلیل داشتن رنگ های متنوع و زیبا نیاز به رنگ کردن نیز ندارد.

نرده-سنگی-بالکن

نرده سنگی بالکن بهتراست در برابر ضربه، سرما و گرمای محیط مقاوم بوده، در برابر انقباض و انبساط ترک نخورد. این نوع نرده قابلیت نصب آسان و یراق آلات زیبا را دارد.

نرده سنگی بالکن به علت داشتن قابلیت حکاکی و برش کاری، دست شما را برای طرح های زیبا و لوکس باز می گذارد و طبیعی بودن آن، حس آرامش خاصی را منتقل می کند.

خانه هایی با نماهای رومی برای هماهنگی با سبک مورد استفاده، نرده سنگی بالکن را به شکل چهارگوش طراحی می کنند، چون در ساختار طراحی لبه ها و گوشه های تیز بیشتر به کار رفته است.

نرده-سنگی-بالکن-خانه

نرده سنگی مصنوعی راه پله

نرده سنگی مصنوعی نسبت به سنگ طبیعی وزن کمتری دارد و می توان آن را در انواع متنوع که دارای مقاومت کششی و فشاری و بسیار مرغوب هستند، طراحی و اجرا کرد.

از دیگر مزایای نرده سنگی مصنوعی نسبت به سنگ طبیعی، قابلیت مسلح کردن آن، قابلیت شکل پذیری و از همه مهمتر دارا بودن سطح صیقلی و براق است که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

محبوبیت نرده سنگی مصنوعی در بین طراحان به دلیل تنوع فراوان در رنگ و شکل آن است و ایده خوبی برای تزئینات ساختمان محسوب می شود. ظاهر سنگ مصنوعی شباهت زیادی به سنگ طبیعی دارد.

سنگ مصنوعی از جنس سمنت پلاست است و با مدل ها و رنگ های مختلف کاربری در نرده سنگی و نمای خانه دارد و دارای مقاومت بالا در برابر ضربه، تغییرات جوی گرما و سرما می باشد.

نرده-سنگی-مصنوعی-راه-پله

نرده سنگی مصنوعی شامل نوعی ملات از ترکیبات شن، ماسه، رزین های روان کننده وبرخی مواد افزودنی بتن است که براساس نوع ساختار ومواد سنگ مصنوعی، مواد افزودنی متفاوت است.

نرده سنگی مصنوعی همان بتن فراوری شده است که  دارای مقاومت فشاری، کششی و سایشی بسیار بالاتری نسبت به بتن معمولی است. در برابررنگ پذیری و لکه  نیز عایق خوبی است.

ویژگی مهم نرده سنگی مصنوعی نسبت به سنگ طبیعی قابلیت مسلح شدن با میلگرد یا الیاف کامپوزیت است، در صورتی که سنگ طبیعی تراشیده شده مانند مجسمه را در بخش های باریک نمی توان با آرماتور والیاف کامپوزیت مسلح کرد.

سنگ مصنوعی شکل پذیری خوبی دارد و می توان در اشکال و اندازه های گوناگون برای نرده سنگی راه پله طراحی کرد و در تمام سطوح کوتاه و بلند، صیقلی بودن آن حفظ  می شود.

نرده-سنگی-مصنوعی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.