تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

نصب کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک

نصب کاغذ دیواری روی کاشی

برای نصب کاغذ دیواری روی کاشی سرامیک یا هر سطحی، نصب کاغذ دیواری روی رنگ و نصب کاغذ دیواری روی گچ به زیرسازی نیاز دارید و باید دیوار سطحی صاف و هموار داشته باشد.

یکی از روش های کم هزینه، سریع و آسان برای تغییر دکوراسیون و نوسازی خانه چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی است و شما می توانید دیواری را که از کاشی کاری آن خسته شده اید، تغییر بدهید.

علاوه بر نصب کاغذ دیواری روی کاشی می توان برای نوسازی خانه روی دیوارهای گچی، فضایی که با چوب کار شده، حتی روی کاغذ دیواری قدیمی و کاشی آشپزخانه نیز کاغذ دیواری چسبدار قابل شستشو بچسبانید.

طراحان معتقدند برای تغییر در دکوراسیون خانه، به طراحی ویژه و استفاده از برخی کالاهای دکوراتیو نیاز است و یکی از عناصر مهم دیوار است.

چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی برای مناطق مرطوب یا سردسیر پیشنهاد نمی شود، چون رطوبت هوا پس از مدتی کاغذ دیواری را از دیوار جدا می کند.

برای چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی به لوازم مخصوص ازجمله؛ چاقوی همه کاره، لیسه مخصوص کاغذ دیواری، غلطک رنگ، چاقوی تریم، غلطک پلاستیکی، فرچه، خط کش تاشو، فرچه کاغذ دیواری، شاقول، کاتر بلند، قیچی برش، غلطک درز، غلطک مخروطی و کاردک نیاز دارید.

نصب کاغذ دیواری روی سرامیک کاشی

برای نصب کاغذ دیواری روی سرامیک و کاشی دقت کنید که هر چقدر زیرسازی دیوار خوب انجام شود و اجرای آن باکیفیت باشد، چسباندن کاغذ دیواری تمیز و بدون دردسر انجام می شود.

زیرسازی دیوار بر طرف کردن نقص هایی مانند ترک خوردگی، تو رفتگی و برآمدگی یا قناسی های سطح دیوار است و این کار آماده سازی محسوب می شود که باید قبل از چسباندن کاغذ دیواری برای زیباسازی خانه انجام شود.

قیمت نصب کاغذ دیواری روی سرامیک و کاشی به چند نکته بستگی دارد که با کم یا زیاد شدن آنها، قیمت نصب نیز تغییر می کند.

یکی از نکات قابل توجه برای چسباندن کاغذ دیواری روی سرامیک هزینه زیرسازی دیوار است و پس از آن نوع و میزان کاغذ دیواری مصرفی، متراژ فضای مورد نظر، هزینه چسب و سایر ملزومات محاسبه می شود.

نکته مهم در نصب کاغذ دیواری روی سرامیک این است که هنگام چسباندن کاغذ دیواری روی لبه ها و خطوط بین کاشی ها دقت و ظرافت بیشتری داشته باشید تا کاغذ دیواری محکم و دقیق نصب شود.

بهتر است برای اجرای خوب و تمیز نصب کاغذ دیواری روی سرامیک از مصالح مرغوب برای زیرسازی دیوار استفاده کنید. سعی کنید یک ساعت بعد از بتونه کاری، کاغذ دیواری را بچسبانید.

نوع چسب مخصوص نصب کاغذ دیواری روی کاشی مهم است، حتما از برند مناسب استفاده کرده و قبل از شروع نصب، سطح سرامیک را بشویید تا آلودگی و چربی نداشته باشد.

نصب-کاغذ-دیواری-روی-سرامیک

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

کاغذ دیواری روی رنگ یا کاشی سرامیک

دیوارهای قدیمی که سالهاست با رنگ پلاستیک پوشانده شده برای چسباندن کاغذ دیواری روی رنگ آن  مناسب نیست، چون چسبندگی رنگ کم شده و کاغذ دیواری به راحتی از دیوار جدا می شود.

بد نیست بدانید چسبندگی رنگ پلاستیک به گچ پایین است، چون این رنگ حلال آب است به راحتی با لایه روی گچ مخلوط شده و چسبندگی لایه گچ را از بین می برد. بنابراین کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک ریسک بالایی دارد.

معمولا چسباندن کاغذ دیواری روی رنگ در انواع مختلف مانند رنگ آکرولیک، پلاستیک، روغنی، مولتی کالر و سایر رنگ ها امکان پذیر است به شرطی که برخی موارد را رعایت کرد.

کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک با جنس ضخیم که وزن زیادی دارد، کار اشتباهی است، چون بار و وزن ایجاد شده روی دیوار احتمال جدا شدن کاغذ را بالا می برد.

برای چسباندن کاغذ دیواری روی رنگ دقت کنید هر نوع پوسته شدن رنگ  را به صورت کامل از روی سطح دیوار تراشیده و بتونه کنید.

اگر می خواهید قبل از پوشاندن کاغذ دیواری روی رنگ زیر سازی انجام دهید، تمام سطح دیوار را با لایه نازک از چسب چوب یا سریش بپوشانید تا یک روز کامل خشک شود.

اگر دیوار پوسته شد باید دوباره به صورت کامل  ترمیم شده و با چسب زیرسازی مناسب اجرا شود. بهتر است چسب کاغذ دیواری را کاملا غلیظ و سفت تهیه کنید تا رطوبت کمتر به دیوار منتقل شده و احتمال خرابی پایین ‌تر بیاید.

پیشنهاد می شود برای چسباندن کاغذ دیواری روی رنگ محیط را حتما گرم کنید تا دیوار به سرعت خشک شود و پس از یکی دو روز حتما لکه گیری انجام شود.

نصب-کاغذ-دیواری-روی-رنگ

کاغذ دیواری روی گچ

نصب کاغذ دیواری روی گچ به راحتی انجام می شود. اگر ترک خوردگی و ایراد در سطح دیوار وجود داشته باشد، دیوار را با استفاده از بتونه زیرسازی کرده و با چسب مخصوص کاغذ دیواری را می چسبانند.

برای چسباندن کاغذ دیواری روی گچ دیواری که نم دار و مرطوب است، باید به چند نکته توجه کنید؛ ابتدا علت نم دیوار را بفهمید و آن را خشک کنید.

کاغذ دیواری روی بلکا در مقایسه با نصب کاغذ دیواری روی گچ بسیار مشکل است. ابتدا باید پوشش بلکا را از دیوار جدا کرد و سطحی صاف و یکدست ایجاد کرد.

کاغذ دیواری بسیار ظریف و نازک است و در دکوراسیون و طراحی داخلی آخرین لایه روی دیوار است که در معرض دید قرار دارد، بنا براین بهتر است در نصب آن دقت زیادی به خرج داد.

اگر دیوار نم دار به هر دلیلی قابل خشک شدن نیست و همواره دارای رطوبت است، ناچارید از کاغذ دیواری بسیار مرغوب استفاده کنید که در صورت نصب، از دیوار جدا نشود.

در صورتی که برای کاغذ دیواری روی گچ دیوار مرطوب اقدام کرده اید، جنس مرغوب و باکیفیت به کار برده اید، با چالش لکه آب و نم روی کاغذ دیواری مواجهید که بهتر است برای حل این مشکل از کاغذ دیواری با رنگ تیره کمک بگیرید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.