تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

نورپردازی اتاق خواب با سبک مدرن

نورپردازی اتاق خواب 

نورپردازی اتاق خواب مدرن به این منظور است که شما نور پس زمینه لطیف، بدون درخشش و خیره کردن چشم داشته باشید. طراحی نورپردازی سقف  با سبک مدرن نورپردازی اتاق خواب کودک را در این مطلب بخوانید.

نورپردازی فضاهای بزرگ به شکل کاربردی می تواند با لوازم پایه آزاد انجام شود، چراغ ها یا منابع نوری که کنار تخت و به طور جداگانه کنترل می شوند.

برای کنترل نورها در نورپردازی اتاق خواب مدرن باید کلید جداگانه ای در نظر بگیرید تا بتوانید جلوی تابش مستقیم نور را هنگام خواب بگیرید.

نورهای تکمیلی کم ارتفاع مانند منابع کف شوی مخفی در ورودی حمام یا زیر میزِ روش های متنوع و کاربردی برای نورپردازی مدرن هستند.

با استفاده از منابع نور رشته ای زیر کمد یا تختخواب فضای نوری شناور به وجود بیاورید. اگر نورپردازی برای مطالعه در رختخواب باشد، از چراغ رومیزی یا دیواری استفاده کنید.

نورپردازی-اتاق-خواب

طراحی نورپردازی اتاق خواب مدرن

طراحی نورپردازی باید طوری باشد که آرامش و خواب خوب برای شما فراهم کند. نور مناسب و ایده آل مهمترین ویژگی برای طراحی نورپردازی و تزئین بخش های مختلف خانه است.

ابتدا باید فضای مناسبی را برای خوابیدن و قرار دادن تختخواب در نظر بگیرید و سپس طراحی نورپردازی را براساس نیازهایی مانند مطالعه یا تماشای تلویزیون در درون اتاق خواب انجام دهید.

استفاده از چراغ های موضعی برای طراحی نورپردازی بهترین روش است که پس زمینه برای اتاق فراهم می کند، بهتر است علاوه بر لوستر و چراغ آویز، در هر طرف تختخواب نیز یک چراغ قرار داده شود.

جلوی  درب کمد ها را با منابع پایین تاب کم نور مخفی روشن کنید. با این نوع طراحی نورپردازی اتاق خواب مدرن یک منبع نور مفید را به محیط اضافه کرده، در عین حال به نور عمومی نیز می افزایید.

یک چراغ مطالعه کنار تختخواب می تواند نور کافی برای مطالعه فراهم کند، یک منبع نور فیبراپتیک یا ال ای دی منبع نور متمرکز است که برای روشن کردن صفحات کتاب لازم است.

طراحی نورپردازی اتاق خواب مدرن 

نورپردازی اتاق خواب کودک مدرن

در نورپردازی اتاق خواب کودک مدرن به محل نصب کلید و پریزها دقت کنید. رنگ آباژور یا چراغ هایی که استفاده می کنید، گرم و تیره باشد تا احساس آرامش و امنیت ایجاد کرده فضای اتاق را جذاب ‌تر ‌کند.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

اگر پس ‌زمینه‌ های به‌ کار رفته در اتاق خنثی است، با یک تغییر ساده در آباژور، رنگ کلی فضا را تغییر داده و نورپردازی اتاق خواب کودک را متفاوت و هیجان انگیز انجام دهید.

استفاده از رنگ نور مانند رنگ آبی در نورپردازی اتاق خواب کودک علاوه بر اینکه اتاق را آرام، شیک و زیبا می کند. استفاده از نورپردازی در دیوار باعث می شود دیوار اتاق از حالت بی روح و ساده در بیاید.

یکی از روش های تاثیرگذار در زیبایی و جذابیت  اتاق کودک نورپردازی با تزئین دیوار است و با نورپردازی مناسب فضایی آرامبخش برای فرزندتان درست کنید.

نورپردازی اتاق خواب کودک

نورپردازی سقف اتاق خواب مدرن

نورپردازى سقف نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی خانه دارد. معمولا هر عنصری در خانه با نورپردازی ظاهری خاص دارا می شود.

استفاده از آویزهای تک یکپارچه براق، لوسترهای لوکس و حتی نورمخفی برای نورپردازی سقف اتاق خواب مدرن روش های مناسب و کاربردی هستند.

روش هایی مانند نورپردازی دور باکس، نور پردازی خطی و نورپردازی مدرن بخشی از نورپردازى سقف به ویژه در سقف کاذب است.

هنگام انتخاب نورپردازى سقف کاذب برای فضای مورد نظر، نه تنها باید دکور آن را در نظر بگیرید، بلکه سبک شخصی خود را نیز در نظر بگیرید.

نورپردازی سقف اتاق خواب

نورپردازی با سبک مدرن  

نورپردازی با سبک مدرن به ویژه در ابعاد کوچک و فضاهای محدود، می تواند به شکل بالاتاب در یک بخش از اتاق انجام شود که حوضچه ای از نور منتشر می کند.

اگر در اتاق کمد وجود داشته باشد، برای نورپردازی با سبک مدرن می توان با استفاده از نورهای پایین تاب مخفی درب کمد را روشن کرد یا در برخی موارد با نور پایین تاب کم درخشش روی تاج تختخواب اتاق تاکید کرده و نقطه تمرکزی به وجود آورد.

کاربردی ترین روش نورپردازی اتاق خواب مدرن استفاده از منابع ال ای دی دیواری منعطف است که می تواند به لوستر یا چراغ های کنارتختی اضافه شود.

برای نورپردازی با سبک مدرن براساس ابعاد، باید بتوانید تمام زوایای اتاق را به ‌خوبی روشن کنید و طوری نباشد که بخش‌ هایی از اتاق به ‌شدت نورانی و سایر قسمت ها تاریک بماند.

چرا‌غ‌ ها و لوسترها به‌ عنوان وسیله‌ تزیینی باید متناسب با ابعاد اتاق و سبک دکوراسیون انتخاب شود. در نورپردازی مدرن قسمت ‌هایی از اتاق یا دکوری های دلخواهتان مانند یک شومینه‌ یا یک اثر هنری را که مهم به ‌نظر می ‌رسد، بیشتر نمایش دهید.

نورپردازی با سبک مدرن

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.