تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

نورپردازی نمای ساختمان سنگی دو طبقه

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان مسکونی دو طبقه جلوه ویژه ای به بنا داده و آن را پرنور تر و درخشان تر کرده، با نورپردازی نمای ویلایی سنگی زیبایی آن دوچندان می شود.

طراحی نورپردازی نما باید براساس اصول خاصی انجام شود و می توانید برای صرفه جویی در مصرف انرژی بخشی از ساختمان را با نصب لامپ های رایج روشن کرد.

نورپردازی نما نوعی تزئین خانه است که این روزها براساس مصالح به کار رفته در نما، با تجهیزات و ابزارهای متنوع  با سبک مدرن انجام می شود.

تجهیزات نورپردازی نما شامل انواع پروژکتور ال ای دی و SMD، انواع وال واشرها و انواع چراغ دفنی، چمنی یا استخری است.

انتخاب روش نورپردازی نما با توجه به معماری نما انجام می شود. اگر ساختمان، پنجره های معمولی دارد یکی از راه های کم هزینه، استفاده از نوارهای ال ای دی مخفی است که بالا و پایین پنجره نصب می شود.

نورپردازی-نمای-ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان دو طبقه

روش پرکاربرد در نورپردازی نمای خانه دو طبقه نصب چراغ های ال ای دی روی دیوار جلویی ساختمان است به شکلی که چراغ ها نیز کاملا قابل دیدن هستند.

برای نورپردازی نمای خانه دو طبقه روش رایج این است که باریکه های نازکی از نور از قسمت بالایی و پایینی چراغ تابیده می شود.

اگر نمای خانه سطحی سخت و نامناسب دارد مانند آجر، برای نورپردازی نمای خانه دو طبقه بهترین راهکار  استفاده از رنگ های بسیار متنوع چراغ ها و طول و عرض متفاوت باریکه های نور است.

روش دیگر برای نورپردازی نمای خانه دو طبقه روشنایی از زمین است، در این روش چراغ ها روی سطح کف زمین یا تراس قرار گرفته و از پایین، سمت بالای ساختمان را روشن می کند.

اجرای نورپردازی نمای خانه دو طبقه باید براساس رعایت اصول و قوانینی باشد که در صورت اجرای نادرست و غیر اصولی، زیبایی فضا از بین رفته و نما جذابیت خود را از دست می دهد.

نورپردازی- نمای ساختمان-دو-طبقه

نورپردازی نمای ساختمان مسکونی

نورپردازی نمای خانه مسکونی با روش روشنایی از زمین، لامپ ها باید کمی قوی تر باشند تا ارتفاع بیشتری را روشن کنند، این لامپ ها اغلب70 واتی بوده و مصرف بالاتری دارند.

بهترین قسمت برای نصب این لامپ ها فاصله بین پنجره ها است. برای نورپردازی نمای خانه مسکونی در طبقه های بالایی می توانید از لامپ های ضعیف تر استفاده کنید زیرا ارتفاع کمتری نیاز به روشنایی دارد.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

برای زیباتر کردن فضا، طراحان و معماران به نورپردازی نمای خانه مسکونی روی آورده اند و با این روش ساختمان مورد نظر برجسته تر و خاص تر نشان داده می شود.

با نورپردازی نمای خانه مسکونی درواقع هویت آن بنا شکل می گیرد و چشم ها را به خود خیره می کند. طرح های منحصر به فرد در نورپردازی برای تکمیل نما ضروری است.

یک ساختمان معمولی با طراحی های متفاوت نورپردازی نمای خانه مسکونی و تزئین فضای آن ارزش بالایی دارا می شود و جذاب تر خواهد شد.

نورپردازی نمای ساختمان مسکونی

نورپردازی نمای ساختمان ویلایی

نورپردازی نمای ویلایی در قسمت های مختلف آن با روش ها، سبک ها و تجهیزات مختلف اجرا می شود. نورپردازی خانه و نوع معماری آن را به زیبایی به نمایش می گذارد.

با نورپردازی در محوطه سازی، دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان  می توان تغییری بزرگ و چشم گیر در فضا ایجاد کرد.

نورپردازی پس زمینه روشی برای نورپردازی نمای خانه ویلایی است که ساختمان را از محیط اطراف شامل درختان متمایز و جدا نشان می دهد.

یک قانون در نورپردازی نمای ویلایی اهمیت دارد و اینکه شدت نور باعث خیرگی شده و کمبود آن تاکید بر فضا را کاهش می دهد. یک تصویر برجسته در پس زمینه ای تیره روش رایج در نورپردازی است.

نورپردازی تاکیدی برای تاکید روی قسمت هایی از بنا می باشد و در نورپردازی نمای ویلایی روی ستون ها، پنجره ها، سردر  ورودی اجرا می شود.

نورپردازی ساختمان ویلایی

نورپردازی نمای سنگی

نورپردازی نمای سنگی جذاب و زیبا به نظر می رسد وقتی که نورپردازی آن متمایز بوده و در حد متعادل و هماهنگ با فضا انجام شده باشد.

معماران و طراحان به دنبال ایده های نوین و خلاقانه برای نورپردازی نمای سنگی هستند تا با طرح های بی نظیر ارزش ساختمان را بالا ببرند.

انواع لامپ با تنوع بالا در بازار موجود است که هر کدام دارای زیبایی خاصی هستند و نکات گوناگونی را باید در انتخاب این لامپ ها توجه داشت و مهمترین آن مصرف انرژی آنهاست.

لامپ مناسب نورپردازی نمای ساختمان سنگی باید از مصرف انرژی پایین و بازدهی بالا برخوردار باشد تا بتواند روشنایی لازم را برای نمای بنا فراهم نماید.

برخی از چراغ های نما دارای قاب هستند که این قاب از انتشار نور به فضاهای اطراف جلوگیری می کند و نور را به سمت هدف مشخصی هدایت می کند. استفاده از این نوع لامپ ها برای نورپردازی نمای سنگی کاربرد دارد.

نورپردازی-نمای-ساختمان-سنگی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.