تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

نورگیر سقفی

نورگیر سقفی

نورگیر سقفی

نورگیر سقفی در خانه برای تامین نور و روشنایی طبیعی و استفاده از نور خورشید در طول روز است که بیشتر برای پاسیو و حیاط خلوت نصب و اجرا می شود.

اگر تصمیم به بازسازی و تغییر در فضای داخلی یا طراحی بخشی از خانه را دارید، می توانید با برداشتن بخشی از سقف و نصب این نوع نورگیر تحول هیجان انگیزی در خانه ایجاد کنید.

بخش هایی از خانه به ویژه در خانه های قدیمی، مانند ورودی یا راهرو، تاریک یا بی استفاده مانده اند که برای تغییر دکوراسیون و طراحی دلخواهتان می توانید از نورگیر سقفی این فضا را روشن کرده و تهویه هوای آن را تامین کنید.

برای روشن تر کردن فضای راه پله یا حیاط خلوت، نورگیر سقفی ایده مناسبی است که می توانید به دو شکل ثابت یا بازشو و با طرح های تصویری دلخواهتان نصب کنید.

طراحی نورگیر سقفی

طراحی نورگیر سقفی به شکل هرمی، گنبدی، قوسی یا نورگیر حبابی برای پوشش سقف فضای حیاط خلوت یا پاسیو بر اساس سبک های معماری اجرا می شود.

طراحان و معماران برای نورپردازی مناسب و ایجاد فضای مدرن، نورگیر سقفی را پیشنهاد می دهند و برای اینکه هر بخشی از خانه که شما بخواهید، زیرزمین و انباری تاریک تا اتاق زیر شیروانی، با این روش پر نور و روشن خواهند شد.

این نوع پنجره سقفی برای ایجاد روشنایی، تهویه هوا، کاهش رطوبت در برخی بخش های خانه مانند حمام و سرویس بهداشتی است و روش مناسبی است برای اینکه چشم انداز زیبایی از آسمان را در روز یا شب داشته باشید.

اگر قصد دارید پنجره سقفی یا نورگیر زیبایی به خانه خود اضافه کنید، پنجره های زیبا، بادوام به شکل دایره یا مستطیل به کار ببرید و اتاق خواب یا نشیمن را پر از نور کنید و از تابش غیر مستقیم خورشید لذت ببرید.

نورگیر سقفی برای پاسیویی که شما در آن فضا گل و گیاه نگهداری می کنید، ضروری است تا برای رشد و سرزندگی نور کافی داشته باشند.

نورگیر سقفی

نصب و اجرای نورگیر سقفی 

اگر طراحان و معماران در برخی خانه ها نتوانند از دیوار استفاده کرده و پنجره نصب کنند، برای ورود نور کافی و طبیعی به خانه از پنجره سقفی به عنوان راهکار مناسب استفاده می کنند.

پس از نصب نورگیر سقفی، معمولا شبکه های فلزی به عنوان حفاظ روی آن قرار می دهند تا مانع سقوط افراد و اجسام شود که باید محکم بوده تحمل وزن و فشار را داشته باشد.

برای اجرا و نصب پنجره سقفی، معمولا سقف ها را شیب دار، متقارن یا غیر متقارن تعبیه می کنند تا نورگیری از طریق نور طبیعی به درستی انجام شود.

نورگیرهای حبابی در اندازه های متفاوت برای پوشش سقف پاسیو، حیاط خلوت و … به شکل دوجداره طراحی شده اند. این نورگیرها در برابر بارش باران و برف، رطوبت، نور خورشید و …مقاومند.

نورگیر سقفی

تصاویر نورگیر سقفی