تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

نکات کلیدی در طراحی انواع روف گاردن

طراحی انواع  روف گاردن

طراحی انواع  روف گاردن برای خانه های کوچک و بزرگ این مزیت ها را دارد که شما با کاشتن گل و گیاه و سبز کردن بام خانه، فضای زیبا و با طراوتی را برای منظر شهری فراهم می کنید، زیبایی و نمای خانه را دوچندان کرده و ساختمانی منحصر به فرد و سبز خواهید داشت و از همه مهمتر برای دورهمی های عصر و شب و محفل خودمانی، فضایی دنج، زیبا و جذاب فراهم کرده اید.

برای داشتن اوقات آرام و خوش و فضای مناسب برای استراحت و ریلکس کردن میان طبیعت سبز، در آپارتمان و فضای شهری، روشی مناسب تر و کم هزینه تر از طراحی انواع روف گاردن نیست.

طراحی انواع  روف گاردن

با توجه به سلیقه، بودجه و فضای پشت بام خانه، تجهیزات مورد نیاز برای طراحی روف گاردن را تهیه کرده و با این کار باغچه های زیبا با طرح و فرم متنوع ایجاد کنید.

المان های فانتزی مانند آبنما، چمن، سنگریزه و آلاچیق برای طراحی انواع روف گاردن لازم است و شما می توانید با توجه به سبک دلخواهتان از انواع مختلفی بهره ببرید و دکوراسیون و مبلمان مورد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید.

طراحی انواع روف گاردن با فلاور باکس یا سیستم مدولار که جعبه گیاه به صورت پیش ساخته و کاشت انواع گیاهان کم هزینه است، این روزها طرفداران زیادی دارد.

انواع روف گاردن

طراحی و ساخت انواع روف گاردن

نکته مهمی که در ساخت روف گاردن باید در نظر بگیرید محدودیت وزن است که سقف خانه باید متحمل شود و بر اساس آن محاسبات طراحی روف گاردن انجام می شود.

ایجاد تعادل بین تجهیزات روف گاردن و پراکندگی آن در سطح بام اهمیت فراوانی دارد و نباید در یک قسمت متمرکز شود و سپس مصالح و متریال مورد نظر انتخاب می شود.

نکته بعدی در ساخت روف گاردن ایزولاسیون و زه کشی مناسب برای کاشت گیاهان است و باید مرزی برای عبور و یا عدم نفوذ آب به فضای زیر روف گاردن ایجاد شود.

زهکشی مناسب برای حفظ سلامت ریشه گیاهان کاشته شده  و سپس هدایت آب مازاد به لوله های خروجی در ساخت روف گاردن بسیار مهم است که اغلب برای این کار، لوله های جداگانه در نظر گرفته نمی شود و از کانال های آب باران استفاده می شود.

فیلترینگ یکی دیگر از نکات مهم در ساخت روف گاردن بوده و توسط چند لایه از الیاف از انتقال املاح خاک به لایه های زیری جلوگیری می کنند و به این شکل، از تغییر بافت و مسدود شدن مسیرهای زهکشی روف گاردن جلوگیری می شود.

گیاهانی که در طراحی و ساخت روف گاردن انتخاب می شود تفاوت چندانی ندارند با انواعی که روی زمین کاشته می شوند، اما برای انتخاب گیاه مناسب باید به میزان رشد ریشه، مقاومت در برابر گرما و تابش مستقیم نور خورشید، مقاومت در برابر باد های شدید دقت کنید.

ساخت-روف-گاردن

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.