تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

ورودی خانه را جوان کنیم

طراحی ورودی خانه

طراحی ورودی خانه شامل درب، دیوار، سقف، فرش یا کفپوش می شود که براساس سبک دکوراسیون و سلیقه شما انتخاب می شود. یکی از تغییرات جذاب در طراحی داخلی یا نمای بیرونی خانه، رنگ آمیزی درب ورودی است.

فضای داخلی یا خارجی خانه را با انتخاب رنگ مناسب برای طراحی ورودی خانه یا درب های داخلی خانه جلوه ای خاص ببخشید. اگر فضای داخلی خانه بیشتر دارای رنگ خنثی است یا مدت‌های طولانی درب ورودی رنگی است که شما را دلزده کرده، با رنگی درخشان، آن را رنگ آمیزی کنید.

درب بیرونی آبی یا زرد براق، زیبایی خاصی به خانه شما می ‌دهد، خاکستری یا آبی تیره، گزینه های ایده آلی برای درب های چوبی داخلی هستند که فضای شما را دارای قاب کرده و چیدمانی برجسته ایجاد می ‌کنند. یادتان باشد با رنگ داخلی خانه هماهنگ کنید.

اگر در طراحی ورودی خانه شما از نور کافی برخوردار نیست بهتر است از رنگ روشن برای پوشش کف، سقف و دیوارها استفاده کنید که در این صورت رنگ تیره ماند قهوه ای، سورمه ای یا مشکی برای درب ورودی مناسب است.

در برخی خانه ها، ورودی از راهرو یا پاگرد پله تشکیل شده است، در این صورت اگر فضا به شما اجازه می دهد سعی کنید برای طراحی ورودی خانه از نورپردازی و نصب نورگیر سقفی استفاده کنید تا فضا روشن تر و دلباز تر شود.

طراحی ورودی خانه

دیوار ورودی خانه

دیوار ورودی خانه را با پوشش های زیبا و متفاوت می توانید زیباتر کنید. متریال دیوارپوش برای این کار مهم است تا شما بتوانید دکوراسیونی مدرن یا کلاسیک ایجاد کنید.

کاغذ دیواری ساده یا طرح های متنوع گل دار برای دیوار ورودی خانه گزینه مناسبی است که می تواند هماهنگ با سایر عناصر دکوراسیونی و دیوارهای خانه باشد یا برعکس کاملا متفاوت انتخاب شود.

با استفاده از آویزهای تزئینی مانند چتر، گل، سبدهای کوچک حصیری یا استیکرهای زیبا برای طراحی و تزئین دیوار ورودی خانه اقدام کنید تا فضا را برای خوشامدگویی شاد و خاص بچینید.

برخی وسائل قدیمی مانند نصب ساعت، دوربین های کوچک قدیمی یا برخی لوازم دکوری تاریخی روی دیوار ورودی خانه فضایی منحصر به فرد ایجاد می کند و نشاندهنده سلیقه و طرز فکر شماست.

در خانه های کوچک، قفسه های باز که به دیوار ورودی خانه نصب می شوند یا کمدهای دیواری ایده های خوبی برای نگهدای کتاب هستند و نه تنها برای تزئین دیوار کاربرد دارند، نقش کتابخانه را برای شما خواهند داشت.

اگر ابعاد خانه به شما اجازه می دهد، یک نیمکت چوبی را به دیوار ورودی خانه بچسبانید و بالای این نیمکت تابلو و وسائل دکوری چوبی یا قدیمی آویزان کنید.

دیوار ورودی خانه

فرش ورودی خانه

اگر می خواهید حس صمیمیت و گرم را در بدو ورود به مهمانتان بدهید، با انتخاب رنگ، اندازه و طرح مناسب فرش ورودی خانه نیمی از هدف خود را تامین کرده اید.

فرش ورودی خانه با طراحی ظریف و گل و بوته های سنتی و رنگ های تند قرمز و سورمه ای و قهوه ای وقتی با درب چوبی و عناصر دکوراسیونی هماهنگ باشد، فضای دلپذیری را فراهم می کند.

برای داشتن دکوراسیون خلوت و مدرن می توانید از طرح های ساده و رنگ های تیره یا روشن به شکل تک رنگ فرش ورودی خانه را انتخاب کنید.

یادتان باشد اندازه فرش ورودی خانه نکته مهمی است در زیباتر نشان دادن فضا و تاکید روی سایر عناصر دکوراسیونی و بهتر است راهرو یا ورودی خانه را به طور کامل نپوشانید.

می توانید از لوسترهای آویز ساده و مدرن استفاده کنید تا ورودی درخشان و لوکس داشته باشید یا از نور شمع و هالوژن کمک بگیرید و فضای نیمه روشن نیمه تاریک را برای داشتن دکوراسیون منحصر به فرد ایجاد کنید.

فرش ورودی خانه علاوه بر زیبایی و تزئین کف خانه، می تواند عامل موثری باشد تا گرد وخاک و آلودگی بیرون را که همراه با کفش  به درون خانه هدایت می شود، کاهش دهد.

فرش-ورودی-خانه

اکسسوری ورودی خانه

قرار دادن جاکفشی و جالباسی که دارای تنوع فراوانی در طرح، مدل و رنگ هستند، به عنوان اکسسوری ورودی خانه در راهرو یا جلوی درب ورودی می تواند ظاهری جذاب و دکوراسیونی مرتب برای شما ایجاد کند.

نصب تابلو و استفاده از برخی ظروف زیبای چینی یا بلوری طراحی دیوار ورودی خانه را کامل تر و زیباتر می کند و برای شما فضایی زیبا و دلنشین ایجاد کرده اکسسوری ورودی خانه به مهمانتان حس خوشایندی می بخشد.

برای تامین نور در طراحی ورودی خانه که کمی تاریک است، آباژور گزینه خوبی است که می توانید آن را براساس ابعاد ورودی خانه، سبک مدرن یا کلاسیک انتخاب کنید. مدل های ایستاده یا رومیزی برای این کار گزینه های ایده آلی هستند.

یکی از رایج ترین اکسسوری ورودی خانه استفاده از کمدهای تزئینی است که بتوانید روی آن لوازم دکوری قرار بدهید و فضای خالی را با آن پر کنید.

استفاده از اکسسوری ورودی خانه از جنس چوب و جالباسی به شکل آویز دیواری می تواند این فضا را گرمتر کند به شرطی که دکوراسیون شلوغ ایجاد نکند.

نصب آینه های فانتزی و چند تکه روی دیوار یا مدل های ایستاده که فرم و ظاهری خاص دارد، اکسسوری ورودی خانه برای سبک های مدرن یا کلاسیک است و انتخاب مناسبی برای خانه های کوچک و پاگرد پله هاست.

اکسسوری-ورودی-خانه

تزئین ورودی خانه

شلف روی دیوار در هر بخش از خانه می تواند کاربرد داشته باشد و برای تزئین ورودی خانه هم  مورد استفاده قرار می گیرد. نصب شلف برای این فضا می تواند به شما ایده های خوبی بدهد تا برخی لوازم دکوری یا چند  قاب عکس در آن قرار بدهید.

برای تزئین ورودی خانه می توانید از طراحی دیوار شروع کنید و با باکس های چوبی اشکال متفاوت و جذابی را روی آن نصب کنید.

روش دیگر برای تزئین ورودی خانه طراحی و اجرای سقف با مدل و سبک دلخواهتان است. استفاده از نور مخفی و سقف کاذب با طرح های متنوع و رنگ های شاد و درخشان برای شما خانه ای پر از هیجان و انرژی ایجاد خواهد کرد.

تزئین ورودی خانه با تابلو نقاشی هایی که رنگ و جنس قاب آن با سبک دکوراسیون داخلی خانه هماهنگ باشد، پیشنهاد مناسبی است تا فضایی چشمگیر و زیبا خلق کنید.

قرار دادن مبل یا صندلی تک نفره روش مدرن و محبوبی است برای تزئین ورودی خانه که باید به مدل، جنس، اندازه  و رنگ آن توجه داشته باشید.

برای تزئین ورودی خانه از آینه در اندازه های متفاوت می توانید استفاده کنید، هرچند برخی افراد ترجیح می دهند از میز کنسول و آینه قدی برای این کار کمک بگیرند.

انتخاب گلدان بزرگ برای تزئین ورودی خانه بزرگ ایده جذابی است، اغلب افراد از هنرهای دستی و سنتی برای این کار استفاده می کنند. قرار دادن گلدان هایی با گل های رنگارنگ هم ایده خوبی است تا شادابی و طراوت را در ورودی خانه به افراد هدیه دهید.

تزئین-ورودی-خانه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.