تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

پادری و کاربرد آن در چیدمان خانه

پادری چیست؟

یکی از عناصر تاثیرگذار دکوراسیونی در بخش ورودی خانه یا سایر بخش ها، پادری است که با طرح، رنگ و جنس های متنوع وجود دارد.

این کالا جلوی درب ورودی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، درب اتاق نشیمن و بخش های دیگر خانه قرار گرفته، برای گرفتن گرد و غبار و رطوبت از کف کفش و همچنین محافظت از کف پوش به کار می رود.

برای انتخاب آن باید دقت کرد که آن را برای کدام بخش از خانه و چه کاربری نیاز دارید تا طرح و رنگ و جنس آن مخصوص همان بخش و هماهنگ با سایر عناصر دکوراسیونی ست شود.

افرادی که در خانه بدون کفش راه می روند باید جلوی درب ورودی از نوعی پادری استفاده کنند که جنس آن گرد و خاک را از کفش جدا کند، بنابراین به الیاف و جنس آن توجه کنید.

پادری

کاربرد پادری در خانه

پادری جلوی درب ورودی حمام و سرویس بهداشتی معمولا از جنس الیاف است که قدرت جذب آب و رطوبت داشته روی کف سرامیک یا سنگ، از سر خوردن افراد جلوگیری می کند.

برای پاگرد پله ها یا فضایی که افراد کفش خود را درآورده با دمپایی های داخل خانه تعویض می کنند انواع دیگری از این کالا مورد استفاده قرار می گیرد.

پادری که در اتاق خواب قرار می دهید باید الیافی نرم داشته باشد تا وقت بیدار شدن از خواب، پایتان را روی سنگ، سرامیک یا کف پوش سرد نگذارید.

پادری هایی تزئینی با رنگ های شاد و جذاب که می تواند در بخش های مختلفی مانند راهرو، جلوی شومینه یا هر فضایی که بیشتر در معرض دید است قرار بگیرد.

برای بخش هایی از کف خانه که خالی است می توان فضایی خاص ایجاد کرد، دقت کنید قرار دادن آن در این قسمت های خانه باید تا حدودی با رنگ و طرح دیوار، کف و مبلمان خانه ست شود.

کاربرد پادری

انواع پادری

پادری ها از جنس های مختلفی مانند پلاستیکی، کنفی، پارچه ای، بافتنی، حصیری، مخملی، گونی بافت، گلیمی، فرشی و … با شکل های مختلف هندسی یا طرح های خاص و فانتزی وجود دارند.

کیفیت جنس، مقاومت و مرغوبیت رنگ این کالا از مزیت هایی است که باید به آن توجه داشت، همان طور که ظاهر و شکل پادری توجه دارید باید تغییر نکردن رنگ آن نیز برایتان اهمیت داشته باشد.

برای سرویس های بهداشتی اغلب دو نوع آن را استفاده می کنند، یک نوه پلاستیکی که داخل فضای سرویس بهداشتی و بیشتر جنبه دکوراتیو دارد و دیگری که جذب رطوبت و آبگیری خوبی داشته باشد برای فضای بیرونی استفاده می شود.

پادری مدرن که معمولا به شکل دایره با پیچیدن نخ کنفی، نخ گونی یا متصل کردن پام پام های رنگی درست می شود و مناسب برای اتاق کودک یا ورودی خانه است.

انواع دیگری از آن ها که جنبه تزئینی دارند با استفاده از عروسک های کهنه و قدیمی پارچه ای یا دوخت تکه پارچه های کوچک رنگی و طراحی خاص با استفاده از شابلون و رنگ.

انواع پادری

پادری در دکوراسیون خانه

اگر برای تکمیل دکوراسیون خانه خود انتخاب پادری مناسب را در نظر دارید به چند نکته توجه کنید؛ مهمترین نکته این است که این کالا را کجا و برای چه کاری می خواهید.

اگر پادری را برای ورودی آشپزخانه نیاز دارید از جنس مقاوم و مرغوب استفاده کنید چون در فضای آشپزخانه رطوبت، چربی، دود و بخارات زیادی ایجاد می شود و ناچارید در فواصل کوتاهی آن را بشویید.

این عنصر در اتاق نشیمن یا اتاق خواب می تواند به عنوان جزئی از دکوراسیون باشد بنابراین بهتر است به طرح و رنگ آن بیشتر دقت کنید.

اگر تراس یا بالکن در خانه دارید که به اتاق خواب مربوط است، قرار دادن آن جلوی درب ورودی تراس یا بالکن، موجب زیبایی بیشتر شده و مانع ورود گرد و غبار به داخل خانه می شود.

اندازه آن یکی از نکاتی است که باید براساس فضای اتاق یا اندازه درب مورد نظر انتخاب شود، همچنین مقاومت در برابر گرد و خاک و مواد شوینده را نیز در نظر بگیرید.

خلاقیت در ساخت، دوخت یا بافت آن می تواند به زیباتر کردن دکوراسیون و چیدمان خانه شما کمک کند، از الگوهای فراوان و روش های مختلف برای داشتن پادری شیک استفاده کنید.

پادری های دست ساز که با روش های ساده و ایده های جدید، فضای خانه شما را جذاب و لوکس می کند، مثلا بافت پادری با نخ کنفی، کاموا و گونی یا پارچه.

پادری در دکوراسیون خانه

با خواندن این مقاله تا چه حد با نقش و تاثیر پادری در دکوراسیون خانه آشنا شدید؟

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.