تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

پارکت کف اتاق خواب و نشیمن را چطور انتخاب کنیم؟

پارکت کف اتاق

پارکت کف اتاق یکی از عناصری است که می تواند تاثیر فراوانی روی دکوراسیون آن داشته باشد، پارکت اتاق خواب کودک و نشیمن هریک ویژگی خاصی دارند.

برای پوشاندن کف اتاق شما می توانید از متریال های متنوعی استفاده کنید، این روزها پارکت و لمینت طرفداران زیادی داشته و برای سبک های مختلف دکوراسیونی کاربرد دارند.

برای بازسازی و نوسازی خانه های قدیمی یا تغییر در دکوراسیون خانه، بهترین گزینه نصب پارکت است که در طرح ها و رنگ های متنوع وجود دارد.

برای بزرگتر نشان دادن فضا می توانید از پارکت یا لمینت با طرح ساده و رنگ روشن استفاده کنید، به طرح و رنگ فرش یا قالیچه که روی کف اتاق پهن می کنید نیز توجه داشته باشید.

رنگ دیوارها، سقف، مبلمان، پرده، فرش و ابعاد اتاق می تواند برای انتخاب رنگ مناسب پارکت به شما ایده بدهد و شما را از سردرگمی نجات دهد.

پارکت کف اتاق

پارکت کف اتاق خواب

اگر به رنگ های روشن علاقه مندید و فضای شما نور کافی ندارد، می توانید پارکت اتاق خواب را با توجه به رنگ دیوار و سقف، روشن انتخاب کنید.

پارکت چوبی با طرح و رنگ متنوع انتخاب مناسبی برای اتاق خواب است و با هر نوع سبک دکوراسیون مدرن یا کلاسیک هماهنگی دارد.

برای داشتن دکوراسیون زیبا، شما می توانید پارکت اتاق خواب را براساس رنگ سرویس خواب و سایر لوازم موجود در این فضا انتخاب کنید و از ویژگی منحصر به فرد مدل های چوبی برخوردار شوید.

طرح، گره ها و بافت طبیعی پارکت چوبی در اتاق خواب می تواند فضای گرمتر و خواب آرامی را برای شما فراهم کند، یادتان باشد رنگ تیره فضای شما را کوچکتر نشان می دهد.

اگر دیوار اتاق خواب شما با کاغذ دیواری طرح دار پوشانده شده است، سعی کنید از پارکت ساده و رنگ متناسب با دیوارها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۴

پارکت اتاق خواب

پارکت کف اتاق نشیمن

پارکت اتاق نشیمن یا پذیرایی به رنگ فندقی، فضای گرم و دلنشینی ایجاد می کند که بهتر است با رنگ پرده، مبل و دیوار ها نیز هماهنگ و ست باشد.

اگر در اتاق نشیمن مبل و کاناپه به رنگ روشن چیده اید، پارکت قهوه ای با رگه های تیره گزینه خوبی است و طبیعت را به خانه می آورد.

 مبل و صندلی با رنگ های سرد مانند بنفش یا آبی در اتاق نشیمن با پارکت به رنگ کرم، شکلاتی یا بژ، موجب جذابیت دکوراسیون منزل شما و از بین بردن حس سردی فضا خواهد شد.

استفاده از رنگ های گرم مثل زرشکی یا قهوه ای و ترکیب  آنها با رنگ های سرد می تواند فضای اتاق نشیمن را متعادل و شیک کند، پارکت کرم یا نسکافه ای گزینه ای ایده آل است.

اگر به فکر نظافت آسان و نگهداری مناسب از پارکت هستید، رنگ های تیره چرک تابند و مدام به تمیز کاری نیاز ندارند و این نکته به افزایش عمر پارکت کف اتاق نشیمن کمک می کند.

پارکت اتاق نشیمن

پارکت اتاق کودک

طرح و مدل پارکت اتاق کودک را باید براساس سایر عناصر مانند دیوار، سقف و مبلمان این فضا انتخاب کنید، معمولا رنگ روشن کاربرد بیشتری دارد.

از آنجا که دکوراسیون اتاق کودک تاثیر فراوانی در روحیات و روند رشد او دارد، باید طرح و مدل پارکت اتاق کودک را براساس سلیقه و روحیات او انتخاب کنید.

کودک بیشتر اوقات به بازی و فعالیت های بدنی در اتاق خود می پردازد و امکان زمین خوردن و آسیب برایش وجود دارد، بهتر است با انتخاب پارکت مناسب آسیب و خطر را کم کنید.

پارکت اتاق کودک با طرح های کارتونی و رنگ های شاد انتخاب ایده آل برای فرزندتان است، می توانید براساس سایر لوازم موجود در اتاق دیزاین جذاب و زیبایی خلق کنید.

پارکت اتاق کودک باید ایمن و راحت، قابل شستشو، در برابر ضربه و فشار پایه مبل و تخت مقاوم بوده، دارای ظاهری زیبا، نرم و انعطاف‌ پذیر و متناسب با سلیقه او باشد.

پارکت اتاق کودک

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.