تعاریف دکوراسیونی
دکوپارتمان

پاسیو خانگی سنتی با گلخانه چه تفاوتی دارد؟

پاسیو خانگی سنتی و تفاوت آن با گلخانه

پاسیو خانگی سنتی در خانه به بخشی مانند حیاط خلوت، نورگیر، یا فضایی مانند باغچه و گلخانه می گویند و پاسیو خانگی ایرانی کوچک طرفداران بسیار زیادی دارد.

معمولا افراد علاقه مندند که گوشه ای از خانه یا آپارتمانشان را به طراحی و ساخت پاسیو خانگی سنتی اختصاص بدهند.

دکوراسیون پاسیو خانگی سنتی با طراحی و ساخت فلاورباکس های عمودی، کاشت انواع گیاهان سبز و منطبق با شرایط آب و هوایی و محوطه سازی انجام می شود.

در پاسیو خانگی سنتی  می توانید طراحی و اجرای باغ های متنوع در بام، پیاده رو با سنگفرش و چمن مصنوعی یا طبیعی، نورپردازی، آلاچیق ، آبنما و مبلمان چوبی سنتی را به شکلی که می خواهید انجام بدهید.

ساخت فضای رویایی روی بام و بالکن خانه  و ایجاد پاسیو خانگی سنتی در روف گاردن با متریال های گوناگون براساس سلیقه و ابعاد فضای مورد نظر شما می تواند جذاب و دلنشین باشد.

برای طراحی و ساخت پاسیو خانگی سنتی باید به نورگیرمناسب دقت کنید، بهتر است بخشی از خانه را به این کار اختصاص دهید که در معرض تابش نور آفتاب قرار داشته باشد و به استاندارد بودن نوع تهویه هوا و جهت وزش باد نیز توجه داشته باشید.

برای طراحی پاسیو خانگی سنتی ابتدا باید کف آن را ایزوله و عایق ‌بندی کنید و کف ‌شوی مناسب مانند حمام یا سرویس‌های بهداشتی برای آن در نظر بگیرید. یادتان باشد نمی توانید مانند حیاط، هر چقدر بخواهید، آب بریزید.

پاسیو-خانگی-سنتی

پاسیو خانگی ایرانی

بیشتر بخوانید
۱ از ۹۳

میز و مبل گرد گزینه های ایده آلی برای دکوراسیون پاسیو خانگی ایرانی است، چون برای جا به جایی آنها به ویژه در فضاهای کوچک، مشکلی نخواهید داشت.

گل و گیاه در پاسیو خانگی ایرانی اغلب روی زمین کاشته شده و به شکل باغچه های کوچک یا داخل گلدان هایی که کنار هم چیده شده اند، قرار دارند ولی با کمی خلاقیت می توانید از فضای دیوار استفاده کرده، قفسه های متنوعی را نصب کنید یا باغچه های آویزان داشته باشید.

داشتن یک حوض کوچک و فواره که بتوانید صدای آرامش بخش آب را بشنوید، یا صدای پرندگان کوچک که جذب این فضای  کوچک می شوند، دکوراسیون و حال و هوای پاسیو خانگی ایرانی را تکمیل می کند.

برای اینکه از تابش مستقیم نور آفتاب جلوگیری کنید یا باد و باران شما را اذیت نکند، می توانید در فضای پاسیو خانگی ایرانی از پرده مناسب یا پارتیشن استفاده کنید و این فضا را خصوصی تر و صمیمی تر چیدمان کنید.

استفاده از کفپوش سنگی یا آجری و همچنین فرش کوچک در پاسیو خانگی ایرانی جذابیت خاصی به این فضا داده و رنگ و بوی سنتی به دورهمی های شما می دهد.

پاسیو-خانگی-ایرانی

پاسیو کوچک خانگی سنتی

استفاده از رنگ های روشن و شاد فضای دلچسبی برای پاسیو کوچک خانگی شما به وجود آورده و اگر به این نکته نورپردازی مناسب هم اضافه کنید، فضایی بزرگتر، درخشان تر و جذابتر خواهید داشت.

استفاده از سایبان و آفتابگیر مدرن با طراحی های خاص می تواند گزینه مناسبی برای پاسیو کوچک خانگی باشد، به شرط آنکه با مبلمان هماهنگ باشد. سعی کنید برای چیدمان این فضا از میز و صندلی های تاشو که وزن کمی داشته کوچک و سبک هستند، استفاده کنید.

انتخاب مبلمان مناسب برای پاسیو کوچک خانگی اهمیت فراوانی دارد و باید سعی کنید مبلمانی انتخاب کنید که نگهداری و نظافت از آن ساده و آسان باشد. برای داشتن فضای با طراوت و پرهیجان که به زندگی شما نشاط و شادابی ببخشد، از رنگهای روشن و زنده استفاده کنید.

برای استفاده و نوسازی مبلمان ساده و نسبتا قدیمی، ساده ترین و جذاب ترین ترفندها را به کار گیرید تا ظاهری منحصر به فرد ایجاد کنید.

پاسیو-کوچک-خانگی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.